Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Sądy reaktywacja

Zarówno Sąd Rejonowy w Grajewie jak i Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem znajdują się na liście sądów, które miałyby powrócić na mapę polskiego sądownictwa. Do prezydenckiego projektu ustawy o ustroju sądów powszechnych, który zakładał przywrócenie 17 z 79 zlikwidowanych tzw. reforma Gowia sądów, posłowie PSL i PO zgłosili poprawkę przywracającą w sumie 41 sądów rejonowych.

Listę 41 sądów rejonowych, które zostaną przywrócone zgodnie z porozumieniem PSL z PO przedstawił dziś rano w Sejmie klub parlamentarny PSL, podkreślając, że „to efekt stanowczych działań PSL”.  „Wstępną listę” powracających sądów otwierają dwa sądy zlikwidowane w województwie podlaskim – czyli Sąd Rejonowy w Grajewie i Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem.

Poprawkę przywracającą sądy w czwartek zaakceptowała podkomisja nadzwyczajna sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka (SPC) do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę