Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Opóźnienia z halą bezkarne

Kolejny miesiąc bez karny na dokończenie prac przy budowie hali targowej przy dworcu PKS w Łomży zyskała suwalska firma Masbud Invest. Jak informuje Łukasz Czech z ratusza prezydent Mieczysław Czerniawski zawarł aneks do umowy na budowę hali targowej i wiaty targowiska, zmieniający termin zakończenia inwestycji na dzień 31 grudnia 2013 r. Hala miała być gotowa z końcem października, ale prezydent zgodził się wówczas na miesięczne opóźnienie. Teraz zgodził się na kolejny miesiąc. Aneksowanie terminów chroni suwalską firmę przed wysokimi karami umownymi – sięgającymi ok. 65 tys zł za każdy dzień opóźnienia, ale też daje szansę że halę uda się zakończyć w tym roku.

Jak przekazuje Łukasz Czech prezydent Czerniawski przyjął argumenty głównego wykonawcy firmy Masbud Invest z Suwałk, zaprezentowane we wniosku o przedłużenie terminu wykonania inwestycji, który firma złożyła w piątek. Zmiana terminu zakończenia realizacji inwestycji wynikła ze względu na konieczność zmiany siłowników i okien napowietrzających zwiększających pobór mocy, co skutkowało zmianą oprzewodowania dostosowanego do wymagań prądowych nowych siłowników. W dwóch centralach wystąpiła konieczność zmiany oddymiających kart rozszerzeń z dwóch wyjściowych na cztery wyjściowe. Do zmiany terminu zakończenia prac przyczyniło się również ogłoszenie upadłości głównego podwykonawcy w końcowym etapie budowy i konieczność wyjęcia generalnego podwykonawcy z zakresu robót i przekazania ich innym podwykonawcom, gwarantującym należyte wykonanie i zakończenie zleconych prac.
- Aneks wejdzie w życie po uzyskaniu gwarancji należytego wykonania umowy, którą główny wykonawca ma przedstawić do 6 grudnia br. - podaje Czech dodając, że „już wcześniej kupcy zainteresowani najmem powierzchni w hali deklarowali, że przedświąteczny handel chcą prowadzić jeszcze na terenie tymczasowego targowiska, zaś przeprowadzkę do nowej hali planują na początku przyszłego roku”.

Zakończenie prac z końcem grudnia – jeśli udałoby się dotrzymać tego terminu - oznacza, że kupcy do hali będą mogli wejść najwcześniej na przełomie stycznia i lutego, bo wcześniej miasto będzie musiało przeprowadzić odbiory prac i uzyska pozwolenie na użytkowanie obiektu. Póki co - do końca roku - kupcy mają zdeklarować w których boksach chcieliby handlować.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę