Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Miasto rusza do wywłaszczeń

Główne zdjęcie
„Pomnik marnotrawstwa pieniędzy unijnych i miasta Łomża” - ulica Meblowa na długości 800 metrów będzie miała dwie jezdnie, a dalej ma być już ulicą z jedną jezdnią.

Ponad 50 tysięcy złotych zapłaci miasto za wykonanie tzw. operatów szacunkowych gruntów pod ulice Meblową i Browarną. Ratusz wybrał już rzeczoznawcę, który będzie wyceniał wywłaszczane przez miasto działki pod budowę ulic. - W przyszłym tygodniu będą wysyłane zawiadomienia do właścicieli działek o wszczęciu postępowania – zapowiada Łukasz Czech. - Decyzje o ustaleniu wysokości odszkodowań będą podjęte w pierwszym kwartale przyszłego roku i wtedy też, w przypadku braku odwołań, ruszą ich wypłaty.

Większość wywłaszczanych potrzebna jest miastu do budowy ulicy Meblowej, która ma połączyć Wojska Polskiego z Poznańską. Już ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy pierwszego etapu jej budowy. Ulica, na długości ok. 800 metrów, ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu na każdej. Jak informował kilka miesięcy temu ratusz miasto jest właścicielem około 44 proc. gruntów potrzebnych pod budowę tego fragmentu ulicy Meblowej i wcale nie ma terenów pod kolejny jej odcinek aż do Poznańskiej. Aby zdobyć grunty musi wywłaszczyć właścicieli wydzielonych już działek na których zbudowana ma zostać ulica. Zgodnie z prawem działki miasto będzie mogło przejąć, ale dopiero po wydaniu przez prezydenta decyzji o wywłaszczeniu, w której określi on wysokość odszkodowania według stanu i wartości wywłaszczonej nieruchomości w dniu wydania decyzji o wywłaszczeniu. I właśnie tę wartość ma określić wybrany przez ratusz rzeczoznawca. 
- Do czterech rzeczoznawców majątkowych były wysyłane zapytania ofertowe. Najkorzystniejszą ofertę złożył Grzegorz Kubacki. Opiewa ona na 51 tys. 20 zł za wykonanie w sumie 122 operatów przy ul. Meblowej (od ronda z ul. Wojska Polskiego do ul. Poznańskiej) i ul. Browarnej – podaje Łukasz Czech. 
Dodajmy, że pod ulicę Browarną, która ma się ciągnąć także przez Łomżyczkę aż do Strzelców Kurpiowskich, miastu potrzeba koło 1,5 hektara gruntu, który teraz jest własnością prywatną mieszkańców.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę