Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Badania termowizyjne chronią Twoje interesy.

Główne zdjęcie
Zdjęcie z kamery termowizyjnej. Lokalizacja pęknięć budynku.

- Badania termowizyjne budynków są coraz bardziej popularne. Nic dziwnego - można wiele zaoszczędzić, załatwić szybko reklamację lub ustrzec się problemów - mówi Wacław Karolak, który profesjonalnie zajmuje się wykonywaniem badań termowizyjnych mieszkań. - Co można rozwiązać za pomocą zdjęć termowizyjnych? Oto niektóre przykłady wzięte z życia i z moich badań.

1. Domek całoroczny, szkieletowy na Mazurach: w pokoju dziecinnym bardzo niskie temperatury, woda zamarzała w łazience na poddaszu, wysokie koszty ogrzewania. Na podstawie zdjęć  termowizyjnych wskazałem obszary braku izolacji /wełny szklanej/ w ścianie i wysokie prawdopodobieństwo dziury pod podłogą w pokoju dziecinnym. Wykonawca zgodził się na poprawki bojąc się ujawnienia sprawy w internecie. Byłem obecny w  czasie dokonywania poprawek. Okazało się, że w podłodze w pokoju dziecinnym przecięta była folia wiatroizolacyjna a więc zimne powietrze bez przeszkód przedostawało się do wnętrza, natomiast w ścianie tam gdzie wskazałem brak izolacji zamiast wełny szklanej były …..4  puste puszki po piwie. Termowizja wygrała z deweloperem!

2. Domek jednorodzinny w Olsztynie: właściciel zareklamował okna twierdząc, że są zimne gdyż odczuwa ciągle przeciągi w domu. Okazało się, że tylko w jednym oknie jest wypaczenie ramy okiennej i następuje infiltracja zimnego powietrza do wewnątrz, natomiast pozostałe okna były w normie. Główną przyczyną przeciągów był tzw. ciąg wsteczny tj. zimne powietrze przedostawało się do wewnątrz przez kratki wentylacyjne /zjawisko to można wykryć kamerą termowizyjną/. Po prostu okna były zbyt szczelne. Zaleciłem zamontowanie nawiewników ciśnieniowych w niektórych oknach. Problem zniknął. Termowizja pomogła.

3. Budynek wielorodzinny wykonany przez dewelopera: klient zlecił mi badanie okien, gdyż następowało nadmierne skraplanie się wody na szybach. Woda  spływała na parapet i na podłogę. Z analizy zdjęć termowizyjnych wynikło, że okna są wadliwe-istnieje zbyt duża szczelina między pakietem szybowym a wrębem profilu ramy okna oraz wadliwe uszczelki co powoduje duży ponadnormatywny mostek termiczny na styku szyba – rama okna i obfite skraplanie wody. Sprawa jest w sądzie. Deweloper zaproponował ugodę.

4. Dom w Warszawie: klient chciał się przekonać czy dom, który chce kupić nie kryje w sobie jakiś niewidzialnych ,,niespodzianek,, /kamera wykrywa to co niewidzialne ludzkim okiem/. Wykryłem sporo wad, których nie powinno być - np. nieocieplone fundamenty, brak ocieplenia jednej ze ścian czy wypaczone szyby w 2 oknach, wadliwe złącza elektryczne, brak wełny szklanej w obszarze ok. 1 m2 na poddaszu itp. Klient otrzymał od sprzedającego upust w cenie na podstawie mojego raportu. Dzięki termowizji kupujący sporo oszczędził.

5. Dom w Ostrołęce: przed zapłatą wykonawcy klient zatrudnił mnie abym sprawdził czy poddasze zostało dobrze ocieplone. Niestety okazało się, że miejsc ucieczki ciepła i niedoróbek było dużo i wykonawca musiał  zlikwidować wiele ponadnormatywnych mostków termicznych. Termowizja pomogła wykryć wady prac budowlanych.

6. Chłodnia: Badanie termowizyjne wewnątrz chłodni wykonane latem wykazało znaczną ucieczkę chłodu na zewnątrz. Na podstawie mojego raportu zlikwidowano ponadnormatywne ubytki chłodu.


Więcej informacji można znaleźć na mojej stronie internetowej:
www.termo-wizja.net
Telefon: 692-695-300
e-mail: waclawkarolak@wp.pl

badania termowizyjne Łomża termowizja Łomża wady budowlane Łomża świadectwa energetyczne Łomża


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę