niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@

Strażacy ze Stawisk wyróżnieni przez komendanta głównego

Foto: Strażacy ze Stawisk wyróżnieni przez komendanta...
cz pon, 17 listopada 2008 22:20

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz wizytował 14 listopada 2008 r. jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiskach. Towarzyszył mu komendant wojewódzki PSP mł. bryg. Jan Gradkowski. Meldunek komendantowi głównemu złożył naczelnik OSP w Stawiskach Remigiusz Bikowski.

Co zrobi Łomża w 2009 roku...

Foto: Co zrobi Łomża w 2009 roku...
cz pon, 17 listopada 2008 14:19

Prezydent miasta Jerzy Brzeziński przekazał do rady Miasta projekt przyszłorocznego budżetu Łomży. Podstawowe wielkości to 198 382 500 złotych po stronie dochodowej i 239 025 558 złotych w wydatkach. Choć budżet zakłada deficyt na poziomie 44,7 mln zł, to jak napisano w posumowaniu części wydatkowej „przyjęte wielkości nie w pełni zabezpieczają zgłoszone potrzeby”

Most „Hubala”, ulica Akademicka i rondo św. Brunona...

Foto: Most „Hubala”, ulica Akadem...
cz pon, 17 listopada 2008 13:02

W ostatnich dniach w Łomży pojawiły się nowe tabliczki z nazwami... Patronów otrzymało kilkanaście (czasami jeszcze w planach) ulic, jedno rondo i jeden z dwóch naszych mostów na Narwi. To właśnie duża biała tabliczka z napisem „Most Majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala” rzuca się najbardziej w oczy mieszkańcom...

Pierwszy poślizg tej zimy...

cz pon, 17 listopada 2008 07:35

Choć pogoda za oknem na to nie wskazuje, ale na drogach w każdej chwili może zrobić się ślisko... Przekonał się o tym kierowca opla astry, który około godziny 4.00 jechał ulicą Zjazd w kierunku Piątnicy. Gdy dojeżdżał do mostu na Narwi jego samochód wpadł w poślizg i uderzył w barierkę ochronną. Na szczęście kierowca wyszedł ze zdarzenie bez obrażeń, ale samochód został poważnie uszkodzony.

Prokurator z immunitetem...

cz pon, 17 listopada 2008 07:14

Sąd dyscyplinarny dla prokuratorów nie zgodził się na uchylenie immunitetu byłego prokuratora rejonowego z Łomży – informuje Gazeta Wyborcza. Odebrania prokuratorowi immunitetu domaga się wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Gdańsku. To właśnie ta prokuratura rozpracowała tzw. gang „Generała”, i wobec 17 członków grupy skierowała już do sądu akt oskarżenia. W trakcie dochodzenia prokuratorzy ustalili też, że grupa działała długo dzięki powiązaniom korupcyjnym z policją i prokuraturą.

Pamięci strażaków

Foto: Pamięci strażaków
mm nie, 16 listopada 2008 17:11

Kilkuset odświętnie ubranych strażaków z całego powiatu łomżyńskiego przyjechało w niedzielę do Piątnicy. W tutejszym kościele pw. Przemienienia Pańskiego ks. kan. dr Józef Łupiński, diecezjalny duszpasterz strażaków, odprawił Mszę świętą w intencji za zmarłych strażaków. Podczas nabożeństwa uhonorowano także najstarszego strażaka powiatu. Czesław Bagiński ma 96 lat.

Do Warszawy szybciej...

Foto: Do Warszawy szybciej...
cz pt, 14 listopada 2008 13:25

Mieszkańców Łomży i regionu jeżdżący do Warszawy czeka miła niespodzianka. Po 30 miesiącach prac oddano do użytku obwodnicę Wyszkowa. Dzięki temu kierowcy na trasie Łomża – Warszawa zyskali blisko 13 km „ekspresówki” i chyba na zawsze skończyły się kilometrowe korki, które zwłaszcza w piątkowe popołudnia skutecznie wydłużały czas powrotu ze stolicy do domu.

Most wyremontowany...

cz pt, 14 listopada 2008 10:15

Drewniany most na Narwi w Bronowie jest już wyremontowany. Firma wykonująca prace dziś oficjalnie ma zgłosić zakończenie robót. Formalne oddanie przeprawy do użytku ma nastąpić jeszcze w listopadzie.

Zginął w płomieniach

cz pt, 14 listopada 2008 07:38

Prawdopodobnie zaczadzenie było przyczyną śmierci mieszkańca Czarnejwsi pod Rajgrodem. Jego ciało znaleźli strażacy z Grajewa, których wezwano do ugaszenia płonącego domu. Mężczyzna leżał na podłodze w zadymionej kuchni.

Ostatni dzwonek, żeby zawalczyć o 40 tys. zł na firmę i ...zarobić

Foto: Ostatni dzwonek, żeby zawalczyć o 40 tys. zł na...
cz cz, 13 listopada 2008 14:17

Warto poświęcić dzisiaj choćby całą noc na przemyślenie, czym chciałoby się przez najbliższe dwa lata zajmować, prowadząc własną działalność gospodarczą. W piątek, 14 listopada br. o godz. 16 upływa termin składania dokumentacji w Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży. Czteroosobowa komisja wybierze spośród zgłoszeń najciekawsze – uwaga! - pomysły, a ich autorzy znajdą się w grupie 50 szczęśliwców, którzy przejdą do drugiego etapu gry o 40 tys. zł jednorazowej i bezzwrotnej dotacji.

Żądał seksu za pracę?

cz cz, 13 listopada 2008 13:16

Przed Sądem Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczął się proces Kazimierzem K. byłego wicedyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, oskarżonego m.in. o żądanie seksu za przyjęcie do pracy. Proces jest częściowo utajniony, bo za zamkniętymi drzwiami odbywają się przesłuchania pracownic ośrodka, które zarzuciły ówczesnemu zastępcy dyrektora molestowanie seksualne.

Tragiczny wypadek pod Kolnem

cz cz, 13 listopada 2008 07:47

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło nocą w okolicach Kolna. Przewożący chleb ford transit na zakręcie wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu zginął 29-letni mężczyzna - pasażer busa, a o rok młodszy kierowca z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

Perspektywa zdobycia nowego zawodu

cz śr, 12 listopada 2008 23:17

280 mieszkańców Łomży, Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego, Kolna, Grajewa i okolic bierze udział w projekcie „Nowe perspektywy dla osób bezrobotnych to silny region podlaski”. Zaczną od połowy listopada br. i do przyszłorocznych wakacji będą uczyć się podstaw prawa, angielskiego i obsługi komputera oraz tajników wybranych zawodów. Projekt będzie realizowała Łomżyńska Rada FSN-T NOT za unijne pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedsięwzięcie kosztuje prawie 1 mln 913 tys. zł, z czego 446 tys. zainkasuje NOT za zarządzanie projektem.

Oaza przyjaźni i zgodnej współpracy

Foto: Oaza przyjaźni i zgodnej współpracy
cz śr, 12 listopada 2008 16:34

- Zakończyły się dwudniowe obchody półwiecza Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, w których uczestniczyli przedstawiciele wszystkich czternastu oddziałów z kraju – poinformował wiceprezes TPZŁ Wawrzyniec Kłosiński. - Około stu najbardziej zasłużonych zostało uhonorowanych Medalami 50-lecia TPZŁ.

Areszt dla zabójcy

cz śr, 12 listopada 2008 14:30

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił Gabriel S. 53-letni mieszkaniec Łomży usłyszał zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Według policji to on pozbawił życia 68-letnią łomżankę. Jej ciało znaleziono w sobotę w jednym z garaży przy ulicy Dmowskiego.

Będą czyścić, może być brudna...

Foto: Będą czyścić, może być brudna...
cz śr, 12 listopada 2008 14:08

Dziś w nocy służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży rozpoczynają, zakrojone na szeroką skalę, prace związane z czyszczeniem zewnętrznej sieci wodociągowej. Przez kilka dni – do przyszłego piątku - mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody oraz chwilowe pogorszenie jej parametrów – informuje MPWiK.

Dwulatek „uciekł” z domu nie po raz pierwszy

cz śr, 12 listopada 2008 13:50

Dwuletni Szymon ze wsi Wojtkowice Dady koło Ciechanowca noc prawdopodobnie spędził w rowie około 4 kom do rodzinnego domu. Gdy go odnaleziono – po ponad 20 godzinach poszukiwania – był przestraszony, wyziębiony ale przytomny. Teraz policjanci będą wyjaśniać, jak sprawowany jest nadzór nad dzieckiem, skoro może on wyjść bez opieki poza rodzinną posesję. Według jej nieoficjalnych informacji, nie był to bowiem pierwszy taki „spacer” chłopca. Poprzednim razem „zgubił się” latem.

Bombiarz z Piątnicy

Foto: Bombiarz z Piątnicy
cz śr, 12 listopada 2008 09:04

Policjanci ustalili sprawcę piątkowego alarmu bombowego w Banku Spółdzielczym w Piątnicy. Rankiem tego dnia przed siedzibą banku zjawili się policjanci, straż pożarna i ekipa pogotowia ratunkowego, po tym jak jedna z pracownic banku otrzymała telefoniczna informację, że wewnątrz jest bomba. Policyjni pirotechnicy przeszukali pomieszczenia, ale ładunku wybuchowego nie odnaleziono. Szybko jednak ustalono sprawcę alarmu... To mężczyzna, który zaciągnął w nim kredyt i miał problemy z jego spłatą.

Zaginął dwulatek

Foto: Zaginął dwulatek
cz śr, 12 listopada 2008 06:27

Rodzina, sąsiedzi, około stu policjantów, strażacy i członkowie koła łowieckiego przez całe wczorajsze popołudnie poszukiwali 2-letniego chłopca ze wsi Wojtkowice Dady koło Ciechanowca. Chłopiec ostatni raz był widziany około godziny 12.00 gdy wychodził z psem na spacer. Mimo że prowadzone na dużą skalę, dotychczasowe poszukiwania nie dały. Nocą je przerwano, by o świcie ponownie rozpocząć przeszukanie okolicy. Jeżeli nie da to oczekiwanego rezultatu, do akcji mają być włączeni nurkowie, są bowiem podejrzenia, że dziecko wpadło do pobliskiej rzeki.

Gaude Mater Polonia...

Foto: Gaude Mater Polonia...
cz wt, 11 listopada 2008 11:50

- Gaude Mater Polonia – Ciesz się Matko Polsko masz synów, masz córki, jesteś bogata w potomstwo które kładło za ciebie życie i to które buduje jutro – tymi słowami biskup łomżyński Stanisław Stefanek rozpoczął uroczystą Mszę świętą sprawowaną w 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Katedra wypełniła się mieszkańcami Łomży, którzy wraz z biskupem Stefankiem, biskupem seniorem Tedeuszem Zawistowskim i kilkunastoma księżmi uczestniczącymi w koncelebrze, dziękowało Bogu i prosiło Go w intencji Ojczyzny. Wcześniej, przed tablicą pamiątkową ku czci Leona Kaliwody, wmurowaną w ścianę kamienicy przy ul. Sienkiewicza 10., odbyła się uroczysta odprawa pocztów sztandarowych i Apel Poległych.

« · «« · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę