niedziela, 08 grudnia 2019 napisz DONOS@

Piranie w Drozdowie

Foto: Piranie w Drozdowie
mm so, 05 lipca 2008 12:22

Pod Łomżą w Drozdowie pojawiły się piranie, które to między innymi można podziwiać na nowo otwartej stałej wystawie w Muzeum Przyrody pod tytułem "Podwodny świat pięciu kontynentów". Pomysłodawcą zorganizowania ekspozycji akwarystycznej w Dworku Lutosławskich był zmarły Dyrektor Muzeum Mirosław Grużewski.

Nasi mistrzowie Agroligi

Foto: Nasi mistrzowie Agroligi
cz pt, 04 lipca 2008 16:46

Pepees S.A. z Łomży i gospodarstwo państwa Leśniewskich spod Zambrowa to tegoroczni zwycięzcy wojewódzkiej Agroligi. Konkurs na najlepsze gospodarstwa rolne i firmy związane z agrobiznesem szepietowski Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje już od 10 lat. W finale wojewódzkim tegorocznej edycji konkursu zmierzyły się trzy przedsiębiorstwa, a kategorii rolnicy o tytuł Mistrza rywalizowało dziesięciu rolników.

Prawomocny wyrok w procesie za odmowę badań prenatalnych

cz pt, 04 lipca 2008 13:13

Białostocki sąd apelacyjny jako sąd II instancji wydał wyrok w procesie za odmowę badań prenatalnych i zasądził małżeństwu z Łomży ponad 100 tys. zł odszkodowania od miejscowego szpitala oraz 2 tys. zł comiesięcznej renty. Tym samym SA utrzymał w mocy większą cześć orzeczenia sądu I instancji, dokonując jednak korekty kwot poszczególnych odszkodowań, m.in. z tytułu utraty możliwości wykonywania pracy przez panią Barbarę Wojnarowską. Wyrok jest prawomocny.

Rekordowo niskie bezrobocie

cz pt, 04 lipca 2008 08:28

W „najcięższych” latach 90-tych XX wieku bez pracy w Łomży i najbliższej okolicy było nawet kilkanaście tysięcy osób. Na szczęście, taką sytuację mamy już dawno za sobą... Od kilku lat liczba bezrobotnych stale się zmniejsza. Teraz po raz pierwszy od kilkunastu lat stopa bezrobocia w skali Łomży i powiatu łomżyńskiego spadła poniżej 10%. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że na koniec czerwca w rejestrach urzędu było zarejestrowanych poniżej czterech tysięcy osób. Tak niski poziom bezrobocia zanotowano ostatni raz w lipcu 1990 roku.

Bocian z t-shirtem w gardle...

cz pt, 04 lipca 2008 07:38

Przez ponad dwie godziny trwała akcja ratunkowa, w której łomżyńscy strażacy, energetycy i weterynarz pomagali młodemu bocianowi, który połknął koszulkę. Jej część wystawała mu z dziobu i ptak nie mógł sobie sam z tym poradzić. Akcję ratunkową zorganizowano po telefonicznej informacji od jednego z mieszkańców, który zauważył walczącego ze szmatą bociana

Suchą stopą przez Dolinę Narwi?

Foto: Suchą stopą przez Dolinę Narwi?
cz pt, 04 lipca 2008 06:56

Suchą stopą przez Dolinę Narwi? - lada dzień będzie to możliwe. W Narwiańskim Parku Narodowym powstaje ponad kilometrowy pomost w poprzek doliny. Będzie to jedna z największych atrakcji turystycznych Podlasia

Pół roku łomżyńskich strażaków

Foto: Pół roku łomżyńskich strażaków
cz cz, 03 lipca 2008 13:25

Ponad pół tysiąca razy przez pół roku wyjeżdżali do różnego rodzaju akcji ratowniczych łomżyńscy strażacy. Najczęściej interweniowali przy gaszeniu pożarów (256), choć należy przyznać że niewiele razy mniej musieli wyjeżdżać do tzw. miejscowych zagrożeń (241). Najczęściej pożary wybuchały w samej Łomży (147), a „najbardziej palącym” miesiącem okazał się czerwiec (67).

Zaginął(?) w Nowym Jorku

Foto: Zaginął(?) w Nowym Jorku
cz śr, 02 lipca 2008 12:28

Przez ponad pół roku nie nawiązał kontaktu z rodziną, a teraz poszukiwany jest przez policję. Piotr Szewczak przed dwoma laty wyjechał z Łomży do USA. Przebywał w Nowym Jorku, ale od grudnia 2007 roku nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Przeprowadzka drzewnej?

cz śr, 02 lipca 2008 10:20

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński wszczął procedurę wygaszania zarządu Zespołu Szkół Drzewnych nad budynkiem przy Alei Legionów w którym dotychczas popularna „Drzewna” miała swoją siedzibę. Jednocześnie - jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza – wszczęto procedurę o ustanowieniu zarządu szkoły nad częścią budynku tzw. warsztatów przy ulic Sikorskiego.

Najechała na rowerzystę

cz śr, 02 lipca 2008 07:54

39 letni rowerzysta z urazami głowy i stłuczeniami trafił do szpitala w Wysokim Mazowieckim, po tym jak został potrącony przez kobietę kierująca samochodem marki ford. Do wypadku doszło wieczorem – około godziny 18.30 - na drodze z Wysokiego Mazowieckiego do Zambrowa. Jak relacjonują policjanci 54-latka jadąc za rowerzystą nie ustąpiła mu pierwszeństwa przejazdu, gdy ten usiłował skręcić z tej drogi w lewą stronę.

Konno na Jasną Górę

cz śr, 02 lipca 2008 07:35

Już po raz dziewiąty z Zarąb Kościelnych na Jasną Górę wyrusza konna pielgrzymka. Tym razem w liczącą około 400 km trasę wyjechało 21 jeźdźców, którym przewodniczy proboszcz miejscowej parafii starszy wachmistrz ks Andrzej Dmochowski.

Współczesna: Po(d)liczone dni stuletnich rogatek

Foto: Współczesna: Po(d)liczone dni stuletnich rogatek
cz wt, 01 lipca 2008 07:26

Za kilka dni zostanie wyburzony budynek na starych rogatkach Łomży – alarmuje Gazeta Współczesna. Chodzi o domek, w którym mieściła się kwiaciarnia na rogu ul. Giełczyńskiej i Polowej. Budynek powstał pod koniec XIX w. i (jeszcze) stoi, ale jego dni są już policzone. Pozwolenie na „rozbiórkę” budynku mieszkalno-usługowego przy pl. Niepodległości 16, czyli dawnych rogatek, wydał Bolesław Gadawski, p.o. kierownika łomżyńskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Białymstoku – podaje dziennik.

Synoptycy ostrzegają przed burzami

cz pon, 30 czerwca 2008 15:03

Do późnego wieczora nad regionem będzie przechodził front burzowy podaje Magdalena Pękala dyżurny synoptyk Biuro Prognoz Meteorologicznych Białystok. Przewidywana wysokość opadów podczas lokalnych burz może wynieść do 5 do 15 litrów wody ma metr kwadratowy powierzchni. Opadom deszczu będzie towarzyszył także silny, wiatr porywach osiągający prędkość do 60-80 km/h.

Czarny poniedziałek na drogach regionu

cz pon, 30 czerwca 2008 13:53

Kierowca tira od ponad godziny uwięziony jest wewnątrz tira, który przewrócił się w okolicach Wizny. Ze zmiażdżonej kabiny samochodu nie mogli go wydobyć nawet strażacy. Koniecznym okazało się ściągnięcie specjalistycznego sprzętu z Białegostoku.

Championy i superchampiony wśród krów

Foto: Championy i superchampiony wśród krów
cz pon, 30 czerwca 2008 08:14

Jałówka ETNA, należąca do Mirosława Odachowskiego z Krasowa Siódmaków i krowa VEELA 51 Stanisława Żochowskiego z Kamińskich Wiktorów zostały tegorocznymi superchampionami XV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, która przez dwa dni odbywała się w szepietowskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

Łomżyńscy płetwonurkowie szukali topileców na Litwie

cz pon, 30 czerwca 2008 07:43

Płetwonurkowie z łomżyńskiej straży pożarnej wyłowili z wód jeziora Metele na Litwie ciało mężczyzny. To jeden z dwóch topielców, których poszukiwania trwał blisko tydzień. Mężczyźni utonęli w miniony poniedziałek podczas pływania łodzią. Przez dwa dni ich ciał poszukiwali ratownicy litewscy, a później poproszono o pomoc polskich strażaków w tym także łomżan.

Wypadek na 677

cz pon, 30 czerwca 2008 07:19

Trzy osoby zostały ranne w wypadku jaki w niedzielne popołudnie wydarzył się na drodze pomiędzy Łomżą a Ostrowią Mazowiecką. W tył jadącego drogą wojewódzką poloneza uderzyła skoda felicia, spychając go wprost pod nadjeżdżającego z przeciwka mercedesa.

Najpierw się palił, później się walił

Foto: Najpierw się palił, później się walił
cz so, 28 czerwca 2008 13:07

W nocy z piątku na sobotę wewnątrz zabytkowego budynku dawnego hotelu Metropol wybuchł pożar, a w sobotę przed południem zawalił się fragment ściany budynku i część stojącego przy niej rusztowania. W obu zdarzeniach nikt nie ucierpiał... Poza zniszczeniami kamienicy, uszkodzony został także samochód osobowy stojący na parkingu obok budynku, na który spało część rusztowania. Ulica Giełczyńska, przy której stoi budynek, została całkowicie zamknięta w obawie przed możliwością zawaleniem się kolejnych części zabytkowej kamienicy.

Pożar w „Metropolu”

Foto: Pożar w „Metropolu”
cz pt, 27 czerwca 2008 23:45

Kłęby gęstego dymu wydobywały się nocą z budynku dawnego hotelu Metropol przy ulicy Giełczyńskiej w Łomży. Pożar w zabytkowym budynku zauważono około godziny 22.40. Już po kilku minutach na miejscy zjawiły się jednostki łomżyńskiej straży pożarnej, które szybko opanowały sytuację. Okazało się że płonęły zgromadzone wewnątrz budynku drewniane elementy złożonych tam rusztowań.

Jubileusz biskupa Tadeusza

Foto: Jubileusz biskupa Tadeusza
cz pt, 27 czerwca 2008 14:34

Ksiądz biskup Tadeusz Zawistowski w najbliższą niedzielę obchodził będzie 35 rocznicę konsekracji. 29 czerwca 1973 roku w Bazylice Św. Piotra na Watykanie na biskupa wyświęcił go sam Ojciec Święty Paweł VI.

« · «« · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę