wtorek, 21 maja 2019 napisz DONOS@

Zatrzymajmy się na minutę – apeluje wojewoda

Foto: Zatrzymajmy się na minutę – apeluje w...
cz śr, 01 sierpnia 2007 07:17

W związku z 63 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, ze specjalnym apelem do mieszkańców województwa wystąpił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. „Powstanie Warszawskie - to chlubna karta w dziejach narodu polskiego” – napisał wojewoda. Wezwał też do godnego uczczenia tej rocznicy.

Domorosły fałszerz...

Foto: Domorosły fałszerz...
cz wt, 31 lipca 2007 12:49

Podrabiana banknoty i sprzęt na którym były wytwarzane zabezpieczyli dziś łomżyńscy policjanci. Okazało się, że pieniądze podrabiał na komputerze domowym 16-letni Adam K. Jak podkreśla Krzysztof Leończak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży, zabezpieczono gotowe do wydruku pliki komputerowe, a także 11 fałszywych banknotów.

„Koalicyjna” bitwa o stołki w łomżyńskim ARiMR

Foto: „Koalicyjna” bitwa o stołki...
cz wt, 31 lipca 2007 12:13

Samoobrona traci kolejnych ludzi na stołkach... Właśnie został odwołany Tomasz Gan dyrektor Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Nowym dyrektorem został popierany przez PiS Bogdan Domagała, którego z Agencji wyrzucił ...Gan, gdy po uzupełniających wyborach do sejmiku władzę w województwie przejęła koalicja PiS PSL.

Pijani kierowcy ciężarówek jadą przez Łomżę

Foto: Pijani kierowcy ciężarówek jadą przez Łomżę
cz wt, 31 lipca 2007 11:56

Dwóch pijanych kierowców Tirów, w ciągu tygodnia, zatrzymali w Łomży inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku. Wczoraj zatrzymano pijanego kierowcę ciągnika siodłowego wraz z naczepą, który z 20 tonami ładunku ołowiu jechał z Rosji do Niemiec. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

Minister dołożył się do remontu katedry

Foto: Minister dołożył się do remontu katedry
cz pon, 30 lipca 2007 22:36

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski podjął decyzję o dofinansowaniu prac remontowo-konserwatorskich w ponad 250 obiektach zabytkowych w Polsce. W tej grupie jest także łomżyńska katedra. Parafia Rzymskokatolicka św. Michała Archanioła w Łomży na prace remontowo-konserwatorskie dachu (etap I) w kościele Katedralnym św. Michała Archanioła z XVI w otrzymała 750 tys. zł dofinansowania.

Słone kary za łomżyński stadion

Foto: Słone kary za łomżyński stadion
cz pon, 30 lipca 2007 17:46

Ponad 140 dni opóźnienia przy realizacji łomżyńskiego stadionu kosztowało Zieloną Architekturę 216 tys. zł. Tyle pieniędzy miasto potrąciło sobie z ostatniej opłaconej faktury za realizację I etapu modernizacji stadionu przy ul. Zjazd. Choć warszawska firma protestuje i twierdzi, ze karę naliczono niesłusznie, to jak przekonuje wiceprezydent Marcin Sroczyński jeszcze tej firmie zostanie potrącone około 250 tys zł z faktur za wykonanie II etapu modernizacji stadionu, który lada dzień zacznie ona realizować.

W Czerwonym Borze będzie lotnisko

cz pon, 30 lipca 2007 17:04

W Czerwonym Borze pod Łomżą będzie budowane lotnisko. Nie za pieniądze z Unii Europejskiej, bo te fundusze trafią na białostockie Krywlany, ale za pieniądze samorządu województwa i Ministerstwa Obrony Narodowej.

87 lat od obrony Łomży...

Foto: 87 lat od obrony Łomży...
cz pon, 30 lipca 2007 12:21

Na przełomie lipca i sierpnia 1920 roku żołnierze polscy wsparci mieszkańcami Łomży na Fortach w Piątnicy przez pięć dni powstrzymywali natarcie wielokrotnie liczniejszej Armii Czerwonej. Zapomniana dziś bitwa nad Narwią o Łomżę, bo przyćmiona sławą Bitwy Warszawskiej, miała doniosłe strategiczne znaczenie. Obrona Łomży sparaliżowała i opóźniła o 5 dni dotarcie wojsk sowieckich pod Warszawę. Pozwoliło to na lepsze opracowanie planów strategicznych, przegrupowanie wojsk, stworzenia odwodów i przygotowanie żołnierzy do walki... i ostatecznie „Cud nad Wisłą” obronę Polski i świata przed rewolucją bolszewicką.

600-lecie parafii w Piątnicy

Foto: 600-lecie parafii w Piątnicy
cz pon, 30 lipca 2007 11:33

W 2007 roku Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego obchodzi jubileusz 600-lecia swojego istnienia. Pragniemy trwać mocni w wierze przodków naszych. Niech Boże Miłosierdzie ubogaca nas zdrojem łask i obficie udziela ich wszystkim, których w nasze gościnne progi przywiedzie... - napisał w specjalnym okolicznościowym wydawnictwie ks kanonik Szczepan Dobecki proboszcz parafii piątnickiej. W najbliższą niedzielę (5 sierpnia) w parafii tej odbędą się jubileuszowe uroczystości. Będzie okolicznościowa Msza Święta i m.in. koncert zespołu „Golec Orkiestra”.

W szpitalu po zderzeniu z sarną

cz nie, 29 lipca 2007 23:15

Dwie osoby trafiły do szpitala, gdy samochód osobowy którym jechali zderzył się z sarna. Do wypadku doszło w niedzielę rano w okolicach Grajewa. Przed jadący drogą Popowo - Guty samochód osobowy nagle wbiegła sarna. Kierowca nie zdążył wyhamować samochodu i uderzył w zwierze.

Potrącenie na przejściu na pieszych

Foto: Potrącenie na przejściu na pieszych
cz so, 28 lipca 2007 10:39

Mężczyzna w wieku około 60 lat został potrącony na jednym z przejść dla pieszych na Alei Legionów w Łomży. Do wypadku doszło około godziny 9.00. w pobliżu skrzyżowania z ulicą Dworną. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Nie wiadomo jaki jest stan jego zdrowia. Lekarze z izby przyjęć odmawiają udzielenia informacji na ten temat.

Przypatrzmy się bracia powołaniu naszemu...

Foto: Przypatrzmy się bracia powołaniu naszemu...
cz so, 28 lipca 2007 08:49

Ostatnia chwila by zastanowić się nad podjęciem decyzji pójściu na Jasną Górę. W najbliższą środę z Łomży, Zambrowa i Ostrołęki wyruszą pielgrzymi XXIII Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Celem pielgrzymki pieszej, jak zaznaczył ks. biskup Stanisław Stefanek w liście zachęcającym do uczestnictwa w tejże pielgrzymce, jest nie tylko dotarcie do jasnogórskiego Sanktuarium, ale przeżycie „rekolekcji w drodze”, prowadzących do wewnętrznej przemiany.

Ostrzeżenie o burzach

cz pt, 27 lipca 2007 17:57

Do północy przejdzie nad regionem front aktywny atmosferyczny. Synoptycy ostrzegają przed burzami, które lokalnie mogą być bardzo gwałtowne. Krótkotrwałe aczkolwiek intensywne opady deszczu mogą wynieść nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym możliwe są także gradobicia...

Odnaleźli topielca

cz pt, 27 lipca 2007 15:08

Łomżyńscy strażacy wyciągnęli z Narwi ciało 43 letniego mężczyzny. Mieszkaniec Drogoszewa utopił się wczoraj wieczorem w okolicach wsi Rybaki koło Czartorii. Jak podkreśla Ireneusz Denysiuk z-ca Komendanta Miejskiej PSP w Łomży, wczoraj mimo niemal dwugodzinnych poszukiwań płetwonurkom nie udało się odnaleźć topielca. Dziś gdy strażacy dotarli na miejsce tragedii ciało mężczyzny było już na powierzchni wody. 43-latek był zaczepiony o linę holowniczą na środku rzeki. To już 17 osoba, która od początku maja straciła życie w wodach województwa podlaskiego.

Łomża coraz niżej...

Foto: Łomża coraz niżej...
cz pt, 27 lipca 2007 12:31

Po rankingu „Wspólnoty” dotyczącym wydatków na administrację, przyszedł czas na ranking „Rzeczpospolitej” samorządów najbardziej dbających o rozwój i podniesienie jakości życia mieszkańców. W obu rankingach ostro spadamy i niewielkim pocieszeniem jest, że obok są gorsi... Wśród samorządów grodzkich za 2006 roku w rankingu Wspólnoty byliśmy 23, a w rankingu Rzeczpospolitej mamy 25 miejsce.

Kolejna śmierć w Narwi?

Foto: Kolejna śmierć w Narwi?
cz pt, 27 lipca 2007 07:38

Kolejnego topielca poszukiwali wieczorem w Narwi w okolicach wsi Rybaki koło Czartorii łomżyńscy strażacy. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna wszedł do rzeki z zamiarem przepłynięcia na drugi brzeg. Nikt jednak z drugiej strony rzeki się nie pojawił. Specjalny grupa płetwonurków z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Łomży poszukiwała topielca wczoraj wieczorem przez ponad dwie godziny. Akcje przerwano gdy zrobiło się ciemno. Dziś strażacy mają powrócić by ponownie przeszukiwać rzekę.

Urodziny w Pałacu Biskupim

Foto: Urodziny w Pałacu Biskupim
cz cz, 26 lipca 2007 17:06

Raz do roku w ogrodach przy Pałacu Biskupim w Łomży robi się gwarnie i radośnie. Od 10 lat biskup Stanisław Stefanek 25 lipca zaprasza do siebie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami... W ten sposób biskup czci świętych Annę i Joachima – dziadków Jezusa Chrystusa. Dziś świętowanie dopełniała muzycznie rodzina Lewiarzy

Zlot Anek w Łomży

cz cz, 26 lipca 2007 16:41

Mają Katowice swoje słynne Krystyny, ma Łomża Anki. Dziś III Światowy Zlot Anek. Nic dziwnego, że to imię wiąże się z Łomżą. Przez lata miasto rozsławiała najsłynniejsza jego mieszkanka, Hanka Bielicka.

Nam się należało...

Foto: Nam się należało...
cz cz, 26 lipca 2007 12:36

„Pieniądze na boisko przy SP nr 5 nam się należały” – mówi Jerzy Brzeziński prezydent Łomży. W ten sposób komentuje artykuł w dzisiejszym wydaniu Życia Warszawy. Dziennik napisał, że pieniądze z ministerialnego programu „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży” były dzielone niezgodnie z regulaminem konkursu. Zdaniem wiceministra sportu Arnolda Masina sprawą powinna zając się prokuratura. Podział pieniędzy z tego programu był ostatnią decyzją jaką podpisał minister Tomasz Lipiec, który dwa tygodnie temu podał się do dymisji.

UPRawiaj politykę...

cz cz, 26 lipca 2007 07:56

W ferworze politycznych przepychanek na „górze” na dołach struktury polityczne rozbudowuje Unia Polityki Realnej. Partia, która od dawna nie ma swych przedstawicieli w Sejmie, w najbliższą sobotę powoła oddział w Łomży. Prezesem oddziału został Przemysław Młodzianowski.

« · «« · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę