Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 27 września 2020 napisz DONOS@

Brutalne morderstwo w okolicach Zambrowa

cz pon, 17 sierpnia 2009 09:54

Makabrycznego odkrycia dokonali policjanci w miejscowości Sędziwuje niedaleko Zambrowa. W sobotę późnym wieczorem policja otrzymała sygnał o zamordowanej młodej dziewczynie. Niestety sygnał okazał się prawdziwy. Prokuratura z Zambrowa, która prowadzi śledztwo w tej sprawie informacji szczegółowych na ten temat, na tym etapie śledztwa nie chce podawać. Potwierdza jedynie fakt, że młoda dziewczyna – w wieku 21 lat - została zamordowana. Zatrzymano już dwóch mężczyzn w wieku 23 i 26 lat, którzy podejrzani są o dokonanie morderstwa. Na razie nie są znane motywy zbrodni.

Zakazu i ograniczeń chowu zwierząt w Łomży nie będzie. Wojewoda unieważnił uchwałę Rady Miasta

cz pon, 17 sierpnia 2009 09:15

Wojewoda podlaski stwierdził nieważność lipcowej uchwały Rady Miasta Łomża wprowadzającej zmiany w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Łomża dotyczących chowu zwierząt. Przeprowadzona w Urzędzie Wojewódzkim analiza uchwały wykazała, iż podjęta ona została z istotnym naruszeniem prawa.

CBA w ratuszu

cz pon, 17 sierpnia 2009 06:15

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego od kilku miesięcy prowadzą kontrolę w łomżyńskim ratuszu Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA potwierdza tę informację. Kontrola prowadzona jest w zakresie procesu scalania i podziału nieruchomości w Łomży w obrębie ulic Mickiewicza i Sikorskiego przeprowadzonego przez Urząd Miasta w Łomży – podaje Brodowski.

Pijany z pistoletem za paskiem od spodni

cz nie, 16 sierpnia 2009 10:31

Prawie 2 promile alkoholu miał mężczyzna, u którego policjanci dostrzegli pistolet. Okazało się, że miał on także amunicje, ale nie miał zezwolenia do posiadania broni palnej. Mężczyzna został zatrzymany. Z posiadanie nielegalne broni i amunicji odpowie przed sądem. Grozi mu od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Strażak zginął na służbie

cz nie, 16 sierpnia 2009 10:11

55-letni strażak z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci zmarł podczas wyjazdu do akcji gaśniczej. Jak wyjaśnia st. bryg. Jan Chludziński, zastępca komendanta PSP w Łomży, jednostka z Gaci została zadysponowana nocą do gaszenia palących się ciuków słomy. Wracając do jednostki kierowca strażackiego wozu bojowego marki volvo zjechało na lewy pas ruchu, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził, że 55-latek nie żyje...

„Co by było gdyby nie było tego Cudu nad Wisłą?”

cz so, 15 sierpnia 2009 11:17

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (popularnie zwane Matki Bożej Zielnej) to jedną z trzech największych uroczystości maryjnych w Kościele. Świętowana już od V wieku tajemnica wzięcia Maryi do nieba z ciałem i duszą jako dogmat wiary została ogłoszona w 1950 r. przez papież Piusa XII. W Polsce uroczystości kościelne ściśle wiążą się ze świętowaniem kolejnej już 89. rocznicy „Cudu nad Wisłą”, czyli zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z bolszewikami w 1920 roku. Czciciele Maryi w Polsce przypisują je szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej. W tym dniu Wojsko Polskie obchodzi swoje święto.

Popili, napadli i ...wpadli

cz pt, 14 sierpnia 2009 13:04

Trzech mężczyzn pod zarzutem rozboju zatrzymali łomżyńscy policjanci. Wczoraj późnym popołudniem w Starej Łomży nad rzeką zaatakowali oni innego mężczyznę. Najpierw zażądali pieniędzy, a gdy ich nie otrzymali zaczęli bić ofiarę i przeszukiwać jego kieszenie. Skradli telefon komórkowy i 50 zł... Już po kilkunastu minutach wszyscy trzej napastnicy zostali zatrzymani.

Broniąc domu i niepodległości – wojna polsko-bolszewicka lat 1919-1920

cz pt, 14 sierpnia 2009 11:54

11 listopada 1918 r. stało się to, co wydawało się niemożliwe, nastąpiło odrodzenie się Rzeczypospolitej Polskiej. Chociaż jeszcze w walkach ulicznych prowadzonych z Niemcami w Łomży zginął zastępca komendanta okręgu Polskiej Organizacji Wojskowej Leon "Kuczyński" Kaliwoda, to miasto znalazło się faktycznie w rękach polskich. Najbliższej nocy rozbrojono również Niemców w Wiźnie i okolicznych wioskach, organizowano też pośpiesznie oddziały, które zabezpieczały granicę od strony Prus. W grudniu 1918 r. rozpoczął też swoją działalność związany z Łomżą przez długie lata 33 pułk piechoty. Wydawało się to początkiem normalnego życia, we własnym niepodległym kraju. Rzeczywistość już niebawem miała okazać się jednak nie tak świetlana, a to za sprawą wydarzeń zachodzących na ogarniętym rewolucją terenie Rosji.

„Pozdrowieni bądźcie w polnych kwiatach, które z krwi Waszej rosną...”

cz pt, 14 sierpnia 2009 11:43

Imiona i nazwiska 88 polskich żołnierzy, którzy w Łomży polegli lub zmarli od ran podczas wojny z bolszewikami i spoczęli w sześciu mogiłach zbiorowych na cmentarzu przy ul. Kopernika, po 89. latach wyryto na dwóch tablicach nagrobnych, odsłoniętych i poświęconych w czwartek, 13 sierpnia. Przy grobach anonimowych dotąd obrońców Ojczyzny odbył się Apel Poległych.

W sobotę zakupów nie zrobisz

cz pt, 14 sierpnia 2009 09:33

W sobotę większość sklepów będzie zamknięta. Przepisy o zakazie handlu w dni świąteczne przewidują, że 15 sierpnia pracę w handlu mogą wykonywać jedynie właściciele sklepów lub osoby pracujące na podstawie umów cywilnych. Nie wolno natomiast zatrudniać w tym czasie osób mających status pracownika.

Po 13 dniach marszu przyklęknęli przed Cudownym Obrazem Maryi

cz pt, 14 sierpnia 2009 06:56

Uczestnicy 25. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej wczoraj wieczorem stanęli przed obliczem Matki Bożej Królowej Polski. Tym samym po 13 dniach marszu, i pokonaniu niemal 450 km, dotarli do celu pielgrzymki. Przed jasnogórskim klasztorem witał ich biskup łomżyński ks. Stanisław Stefanek.

Dojazd na terapię - na koszt miasta

cz pt, 14 sierpnia 2009 06:19

Rodzice trójki głęboko upośledzonych dzieci z Łomży dostaną zwrot kosztów za dojazd do dziennego ośrodka terapii. Tak zdecydował sąd. Przez trzy lata władze Łomży próbowały udowodnić, że nie muszą za dowóz dzieci płacić, skoro te jeżdżą samochodem, a nie miejskim autobusem. Sześćset złotych oszczędności miesięcznie - to nie tak dużo. Wstydu - znacznie więcej.

Jesienią ruszy budowa obwodnicy Zambrowa

cz cz, 13 sierpnia 2009 12:40

Firma Bilfinger Berger Polska S.A. ma zbudować obwodnicę Zambrowa. GDDKiA rozstrzygnęła właśnie przetarg na budowę obwodnicy tego miasta i pobliskiego Wiśniewa. Budowa ma kosztować 325,6 mln zł.

Nadciągają burze

cz cz, 13 sierpnia 2009 11:44

Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW Zespół w Białymstoku ostrzega przed nadciągającym nad region frontem burzowym. Lokalnie mogą wystąpić także gradobicia.

Bezpańskie psy atakują... zwierzęta i ludzi

cz cz, 13 sierpnia 2009 09:13

Zdziczałe, bezpańskie psy grasują w gminie Trzcianne. W poszukiwaniu jedzenia atakują domowe zwierzęta. Wczoraj po raz kolejny polała się krew... Rano zdziczały, wygłodniały pies zaatakował i dotkliwie pogryzł stojącą w oborze krowę. Trzeba było ją dobić.

Pielgrzymi już pod Częstochową

cz cz, 13 sierpnia 2009 08:30

Po 13 dniach marszu, dziś pątnicy z Łomży dojdą do celu. Wieczorem pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę wejdą na Wały Jasnogórskie, a chwilę później wezmą udział w Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski. W tym roku w pielgrzymce idzie ponad 800 osób – to o około 10% więcej niż w ostatnich latach.

Wypadki w rolnictwie

cz cz, 13 sierpnia 2009 07:29

Podczas żniw liczba wypadków w rolnictwie wzrasta nawet o 20%. Niestety niektóre z nich kończą się tragiczne. W tym roku na terenie województwa podlaskiego, podczas prac w rolnictwie zginęło już siedem osób. We wtorek zginęło dwóch mężczyzn pracujących przy rozładunku zboża na terenie gminie Boćki. Zawaliła się na nich ściana stodoły.

„Schetynówka” przez Grądy z Chmielewa do Sławca

cz cz, 13 sierpnia 2009 06:40

Kolejną „schetynówkę” uroczyście oddano do użytku. Ta znajduje sie na terenie gminy Nowogród i łączy trzy wsie: Sławiec, Grądy i Chmielewo. Budowa nowej, blisko 4,5 kilometrowej drogi trwała zaledwie 2 miesiące, i kosztowała ponad 3 mln zł. Na jej realizację zrzuciły się rząd w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, starostwo powiatowe w Łomży i gmina Nowogród.

Traktor i nissan

cz śr, 12 sierpnia 2009 16:31

Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiło do szpitala po zderzeniu się osobowego nissana z ciągnikiem rolniczym. Traktorzysta włączając się do ruch nie ustąpił pierwszeństwa nissanowi. Do wypadku doszło przed południem w Rogienicach Wielkich w gminie Mały Płock.

Oszczędzają na najbiedniejszych

cz śr, 12 sierpnia 2009 11:43

A jednak w Łomży będzie jeszcze mniej osób korzystających ze świadczeń rodzinnych. Rząd nie podwyższył kryterium dochodowego uprawniającego do pobierania zasiłków i dodatków na dzieci. Oznacza to, że nadal dochody powyżej 504 zł netto na osobę w rodzinie będą dyskwalifikowały z otrzymania świadczenia z pomocy społecznej. - Tak więc w widełkach może nie zmieścić się wiele osób, bo najniższa płaca nieznacznie, ale rośnie – komentuje Janina Picewicz-Znosko, kierownik Biura ds. Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Łomży.

« · «« · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę