Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Biało-czerwona łączy Polaków

Po raz 11 świętujemy Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Łomży tradycyjne uroczystości odbyły się na terenie jednostki wojskowej przy Alei Legionów. Na masz uroczyście podniesiono flagę biało-czerwoną, a przed pomnikiem Żołnierzy 33. Pułku Piechoty delegacje złożyły kwiaty. - Flaga jest symbolem państwa, narodu i symbolem społeczeństwa polskiego – mówił major Krzysztof Rabek, dowódca warsztatów technicznych w Łomży.

W drugoligowej uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt osób. Poza żołnierzami i pracownikami wojska były tu także delegacje władze miasta i powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, reprezentanci organizacji społecznych i partii politycznych. W okolicznościowych przemówieniach wszyscy mówcy: major Krzysztof Rabek, poseł Lech Kołakowski, starosta Lech Szabłowski i zastępca prezydenta Łomży Beniamin Dobosz przypominali znaczenie biało-czerwonych braw  w historii Polski. Mówili, że przez setki lat, także w czasach zaborów i okupacji gdy Polski nie było na mapach Europy i świata, biało-czerwwona barwy łączyły Polaków i dodawały im otuchy.
- Z roku na rok coraz wyraźniej widać, że jesteśmy dumni z bycia Polakami. Coraz więcej z nas wywiesza biało-czerwone flagi – zauważał poseł Kołakowski.

W trakcie uroczystości trzech żołnierzy z łomżyńskiej jednostki otrzymało odznaczenia. Starszy chorąży Dariusz Chrzanowski odebrał przyznaną mu postanowieniem Prezydenta RP Gwiazdę Afganistanu, kapitan Marek Niedźwiecki przyznany przez ministra obrony narodowej brązowy medal zasłużony dla obronności kraju, a st. chorąży Sławomir Mazurek odznakę pamiątkowa 2 Regionalnej Bazy Logistycznej w skład której wchodzą łomżyńskie warsztaty techniczne.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Święto flagi przed pałacem prezydenckim w Warszawie
Foto: Święto flagi przed pałacem prezydenckim w Warszawie
Foto: Święto flagi przed pałacem prezydenckim w Warszawie
Foto: Święto flagi przed pałacem prezydenckim w Warszawie
Foto: Święto flagi przed pałacem prezydenckim w Warszawie

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę