Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 września 2020 napisz DONOS@

Wesele Wesel... bez kropli alkoholu

cz pon, 03 sierpnia 2009 16:29

Było wszystko, czego dusza zapragnie! Przez bramę weselną przeszło ponad 200 gości. Stoły uginały się od mięsiwa, sałatek, ciast i napojów. Muzykanci grali i „Hej, sokoły”, i „Szła dzieweczka”, a goście śpiewali solo i w duecie, w kółkach i w kręgu na całą salę. Były tanga i wężyki, były walce i hołubce. Nie było tylko kieliszków. I ani grama alkoholu... Tak bawiono się w sobotę od ósmej wieczorem do prawie czwartej nad ranem w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, z którym organizacji zabawy podjęło się Bractwo Trzeźwości im. św. Maksymiliana Kolbe i Stowarzyszenie Wesele Wesel.

Rozwój na kredyt...., czy kredyt na rozwój?

cz pon, 03 sierpnia 2009 14:23

Miasto właśnie rozstrzygnęło przetargi na wyłonienia banków, które pożyczą nam niemal 38 mln zł. Jeszcze w sierpniu ma zostać rozstrzygnięty kolejny przetarg w którym poszukujemy banku, z którego pożyczymy dalsze 26 mln zł. Wielomilionowe kredyty mają pomóc sfinansować kilka dużych inwestycji, które już rozpoczęto, bądź niebawem zostaną rozpoczęte. Na większość z nich miasto dostało lub ma dostać dofinansowanie ze środków unijnych. Zgodnie z planami zaciągnięte teraz zobowiązania będziemy spłacać do 2020 roku...

Łomży Export leje się coraz więcej

cz pon, 03 sierpnia 2009 10:25

Kryzys dosięga browarów, ale nie wszystkich... Branża szacuje, że tegoroczne spadki sprzedaży mogą wynieść nawet 10 procent. Zupełnie inaczej na tym tle wygląda Łomża. Flagowy produkt browaru - Łomża Export - zanotował w pierwszym półroczu imponujący – sięgający 60 procent - wzrost sprzedaży. Iwona Gniedziejko-Płuciennik PR&Sponsorship Manager Royal Unibrew Polska, firmy do której należy łomżyński browar, podkreśla, że ma to związek z wejściem Łomży na nowe rynki zbytu – przede wszystkim na Warszawę.

Kolejny wypadek na 61

cz pon, 03 sierpnia 2009 08:13

Cztery osoby zostały ranne w wypadku jaki nocą przed godz. 3.00 wydarzył się na drodze krajowej nr 61 w okolicach miejscowości Świdry-Dobrzyce. Samochód osobowy ford mondeo najechał na tył skody, którą podróżowali Czesi - kobieta i mężczyzna. Skoda na skutek uderzenia zjechała do rowu i dachowała. W rowie znalazł się również ford. Okazało się, że fordem podróżowało dwóch młodych, pijanych mężczyzn.

Pijany podpalił się...

cz pon, 03 sierpnia 2009 08:00

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj po południu w jednej z wsi w okolicach Wysokiego Mazowieckiego. 60-latek najpierw podpalił kożuch próbując puścić z dymem cały dom, a gdy rodzina ugasiła odzież, mężczyzna polał się płynną podpałką do grilla i podpalił. Poparzony trafił do szpitala. Okazało się, że był pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu.

Łomżanin utonął na Śniardwach

cz pon, 03 sierpnia 2009 07:00

Na jeziorze Śniardwy trwają poszukiwania 21-letniego mieszkańca Łomży. W niedzielę ok. godziny 14:15 mężczyzna wypadł z pontonu. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna płynął pontonem razem z dziewczyną w okolicach wsi Nowe Guty koło Pisza. W pewnym momencie nachylił się, by sprawdzić, jak jest głęboko, i wpadł do wody, po czym już nie wypłynął.

Zagrzmi i popada

cz pon, 03 sierpnia 2009 06:17

Andrzej Wołkowycki dyżurny synoptyk białostockiego zespołu IMGW ostrzega przed burzami, które rano – od godz. 6.00 do 9.00 - mogą wystąpić nad regionem. Przewidywana wysokość opadów od 5 do 15 mm, a porywy wiatru do 50-70 km/h.

Olbrzymi spadek Łomży w rankingu samorządów „Rzeczpospolitej”

cz nie, 02 sierpnia 2009 20:12

Poznań, Sopot, Gdańsk i Wrocław – to – zdaniem „Rzeczpospolitej” - najlepsze miasta na prawach powiatu w Polsce. Z tegorocznej edycji rankingu samorządów, która opiera się na danych uzyskiwanych w 2008 roku, wynika, że zanotowaliśmy ogromny spadek. Przed rokiem byliśmy na 25 pozycji, a teraz Łomża zajęła dopiero 44 miejsce. Najgorzej wypadliśmy w pozyskaniu środków unijnych, oraz w liczbie nowych podmiotów gospodarczych.

Topielec w Narwi

cz nie, 02 sierpnia 2009 15:34

Kolejna ofiara wody. 48-letni mężczyzna utoną w wodach Narwi. Jego ciało znaleziono w okolicach Czarnocinia. Kilka godzin wcześniej, dziś oo poranku, łomżyńskiej policji zgłoszono, że na brzegu nad Narwią w Piątnicy leżą ubrania i dokumenty, a ich właściciela nie ma w okolicy. Okazało się, że rzeczy pozostawione w Piątnicy należały właśnie do 48-latka.

16-latek na skuterze po alkoholu

cz so, 01 sierpnia 2009 08:31

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 16-latka, który jechał skuterem po tak zwanym „piwku”. Funkcjonariuszy patrolujących nocą z czwartku na piątek drogę nr 61 zaniepokoiło niepewne zachowanie kierującego.

Pielgrzymi na szlaku...

cz so, 01 sierpnia 2009 08:15

Z uśmiechem na twarzach i radosnymi pieśniami kilkaset osób wyruszyło o poranku z Łomży na pątniczy szlak do Matki Bożej Królowej Polski w Częstochowie. W jubileuszowej – organizowanej po raz 25. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę idą przede wszystkim ludzie młodzi, choć wśród pątników są także „weterani”. Niektórzy dziś wyszli w drogę po raz 25. - Jest to szlak rekolekcji w drodze. Trudne rekolekcje, z których powinniśmy wyjść odmienieni i lepszymi ludźmi – mówił do pątników ks bp. Tadeusz Bronakowski, który w Katedrze przewodniczył porannej Mszy świętej dla pielgrzymów. Tradycyjnie wielu łomżan odprowadza pielgrzymów do granic miasta, a niektórzy towarzyszą im przez dzień lub dwa.

Lotnisko powstanie pod Tykocinem

cz so, 01 sierpnia 2009 07:43

Czterech członków zarządu zagłosowało za tym rozwiązaniem, zaś jedna osoba wstrzymała się od głosu - zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję, że regionalne lotnisko powstanie w pobliżu miejscowości Sanniki pod Tykocinem. - Podjęta decyzja jest ostateczną. O wyborze tej lokalizacji przesądziły wyniki raportu. Przypuszczam, że pomimo trudności społecznych, które się pojawiają (protesty rolników -dop.red), zadecydowała lokalizacja centralna w województwie oraz lepsze skomunikowanie z całym regionem i to właśnie legło głównie u podstaw tej decyzji - poinformował marszałek Jarosław Dworzański podczas specjalnej konferencji prasowej. Ogólny koszt budowy lotniska oceniany jest na około pół miliarda złotych. Według wstępnych szacunków prace powinny zakończyć się w roku 2013.

Mieczysław Bruszewski ps. „Pudel”, czyli Powstanie Warszawskie we wspomnieniach łomżyniaka

Foto: Mieczysław Bruszewski ps. „Pudel”, czyli Powsta...
cz pt, 31 lipca 2009 12:14

Odstawia filiżankę herbaty i powoli podciąga rękaw koszuli: wykręcony dziwnie łokieć i nieforemne fałdy skóry z wgłębieniem, jakby ktoś łyżeczką wybrał ciało i kości. W lewej dłoni nie ma dwóch palców, dwóch brakuje też w stopie... Patrzy w milczeniu na pożółkłe dokumenty. I na Order Virtuti Militari, przyznany 4 października 1944 roku. Po bohaterstwie i klęsce Powstania Warszawskiego, romantycznego zrywu Polaków ku wolności. Gdy strzelał do znienawidzonego wroga, przedzierał się kanałami konającej stolicy i sam krwawił, miał zaledwie 21 lat. Po wojnie w „nagrodę” od władz PRL-u: osiem lat więzienia za posiadanie broni i współpracę z podziemiem.

Zatrzymaj się w „Godzinie W” - apeluje prezydent Łomży

cz pt, 31 lipca 2009 06:25

W związku z 65. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent Łomży Jerzy Brzeziński skierował do mieszkańców Łomży specjalny apel. Podkreśla w nim, że „Powstanie Warszawskie nie było lokalnym bojem o Warszawę, lecz wspólną walką całego Narodu o niepodległość naszej Ojczyzny” i apeluje „do wszystkich uczestników ruchu ulicznego o zatrzymanie, o chwilę refleksji i oddanie w ten sposób czci bohaterom Powstania”. Prezydent prosi też aby na sobotę wywiesić biało-czerwone flagi.

Pracownicy spalonego JBB idą na bezrobocie

Foto: Pracownicy spalonego JBB idą na bezrobocie
cz pt, 31 lipca 2009 06:17

Prawie 50 byłych pracowników Zakładu Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych zgłosiło się już do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. To mieszkańcy powiatu łomżyńskiego, którzy jeszcze w czerwcu dojeżdżali do pracy do Łysych. Teraz zdecydowana większość z nich dostanie zasiłek i zacznie szukać nowej pracy. Ogółem w zakładach JBB pracowało 91 mieszkańców powiatu łomżyńskiego: najwięcej z nich – 68 – to mieszkańcy gm. Zbójna, 12 osób pochodzi z Nowogrodu, 8 z podłomżyńskich miejscowości, a 3 z Miastkowa. PUP w Łomży szacuje, że część osób jeszcze się zarejestruje, ale znaczna grupa może nie spełniać kryterium osoby bezrobotnej. – To ci, którzy posiadają powyżej 2 ha ziemi – tłumaczy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży, Mieczysław Bieniek.

„Wesele Wesel” w Łomży

cz cz, 30 lipca 2009 16:01

„Troska o trzeźwość jest troska o życie narodu” - mówił ks bp. Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski, do uczestników XV Wesela Wesel, czyli Ogólnopolskiego Spotkania Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe. Jubileuszowe spotkanie przez cztery dni będzie odbywało się w Łomży. Zainaugurowało je specjalnym spotkaniem Rady Miasta Łomży, na które przybyła połowa miejskich radnych.

„Szalał” pijany, spowodował wypadek

Foto: „Szalał” pijany, spowodował wypadek
cz cz, 30 lipca 2009 07:46

Mężczyzna, który wczoraj po południu spowodował groźny wypadek na „61” był pijany. Policjanci podają, że 41-letni mieszkaniec wsi Wysokie Małe we krwi miał 1,99 promila alkoholu. Przypomnijmy w wypadku pomiędzy Kisielnicą a Górkami, uczestniczyły trzy samochody. Poza sprawcą do szpitala trafiły także pasażerki z dwóch pozostały pojazdów. Jedna z kobiet jest w ciąży.

Bezzałogowy samolot będzie latał nad regionem

Foto: Bezzałogowy samolot będzie latał nad regionem
cz cz, 30 lipca 2009 07:09

Strażacy z województwa podlaskiego już niedługo będą używać małego bezzałogowego samolotu patrolowego. KW PSP w Białymstoku ogłosiła przetarg na dostawę statku powietrznego bezpilotowego z zestawem transmisji obrazu zasięgu strefy zagrożeń. Samolocik ma mieć GPS, kamerę kolorową z możliwością nagrywania w dzień i w nocy i z rejestracją dźwięku, kamerę termowizyjną, sensory do pomiaru stężenia w powietrzu tlenu, amoniaku i dolnej granicy wybuchowości gazów wybuchowych. Bezzałogowy statek powietrzny będzie pierwszą taką maszyną w rękach polskich strażaków. Samolot pojawi się u naszych strażaków najpóźniej w listopadzie

Groźny wypadek na „61”

Foto: Groźny wypadek na  „61”
cz śr, 29 lipca 2009 14:51

Trzy osoby zostały ranne w wypadku jaki około 14. wydarzył się na „61” pomiędzy Kisielnicą a Górkami. Z informacji udzielanych przez świadków wynika, że kierowca fiata sieny jadąc w kierunku Stawisk, wyprzedzał rząd samochodów i wyjechał na czołówkę z jadącym w kierunku Łomży osobowym volvo. Mimo próby „ucieczki” podjętej przez kierowcę tego samochodu oba pojazdy zderzyły się lewymi bokami. W wyniku zderzenia siena straciła przednie koło i wylądowała w rowie po prawej stronie drogi, a volvo dachowało i zatrzymało się w rowie po lewej stronie (patrząc od Łomży), przy czym w tył przewróconego samochodu uderzył jeszcze volkswagen sharan.

Pierwsza „schetynówka” otwarta...

Foto: Pierwsza  „schetynówka” otwarta...
cz śr, 29 lipca 2009 12:11

Ma 1831 metrów długości i 350 centymetrów szerokości – to pierwsza w regionie „schetynówka”. Droga przez Zosin, wybudowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, dziś przed południem została oficjalnie otwarta. - Cieszymy się, żeśmy doczekali się tej drogi – mówił Bogdan Tomaszewski, od 25 lat sołtys Zosina, który jak twierdzi przez całe ćwierć wieku zabiegał u władz aby drogę przez wieś wreszcie zrobiono.

« · «« · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę