Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 września 2020 napisz DONOS@

Traktor i nissan

cz śr, 12 sierpnia 2009 16:31

Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiło do szpitala po zderzeniu się osobowego nissana z ciągnikiem rolniczym. Traktorzysta włączając się do ruch nie ustąpił pierwszeństwa nissanowi. Do wypadku doszło przed południem w Rogienicach Wielkich w gminie Mały Płock.

Oszczędzają na najbiedniejszych

cz śr, 12 sierpnia 2009 11:43

A jednak w Łomży będzie jeszcze mniej osób korzystających ze świadczeń rodzinnych. Rząd nie podwyższył kryterium dochodowego uprawniającego do pobierania zasiłków i dodatków na dzieci. Oznacza to, że nadal dochody powyżej 504 zł netto na osobę w rodzinie będą dyskwalifikowały z otrzymania świadczenia z pomocy społecznej. - Tak więc w widełkach może nie zmieścić się wiele osób, bo najniższa płaca nieznacznie, ale rośnie – komentuje Janina Picewicz-Znosko, kierownik Biura ds. Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Łomży.

Połowa drogi do Białegostoku będzie po dwujezdniówce

cz śr, 12 sierpnia 2009 10:25

Za trzy lata między Jeżewem a Białymstokiem będzie dwujezdniowa „ekspersówka”. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze kontrakt z portugalsko - polskiem konsorcjum firm: Mota - Engil Polska S.A., Strabag sp. z o.o. oraz Transprojekt Gdańsk na zaprojektowanie i zbudowanie niemal 25 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S 8. Kontrakt opiewa na kwotę 675 mln zł.

Kupił... dwa kartony kamieni

cz śr, 12 sierpnia 2009 08:35

Blisko 2,5 ty zł zapłacił jeden z mieszkańców Łomży za dwa kartony żakietów. Towar doszedł do niego wczoraj. Po otwarciu paczek okazało się, że w środku zamiast ubrań są kamienie. Oszukany łomżanin oszustwo zgłosił się na policję. Tłumaczył, że towar zamówił przez internet, ale – tak przynajmniej mu się wydawało – bezpośrednio u producenta...

Nietrzeźwy początek tygodnia... na rowerze

cz śr, 12 sierpnia 2009 06:26

Przez ostatnie dwa dni policjanci na terenie województwa podlaskiego zatrzymali 25 pijanych kierowców. Większość z nich to rowerzyści. Wszyscy zatrzymani za jazdę po spożyciu alkoholu odpowiedzą przed sądem.

Dopalacze dla przedszkolaka

cz wt, 11 sierpnia 2009 13:45

Niby jest wszystko w porządku. Niby oferowane produkty nie są dla ludzi. Niby to tylko gadżety kolekcjonerskie... A jednak gdy sklep z „dopalaczami” otwierany jest kilka metrów od przedszkola to już przesada. A tak właśnie jest w Łomży. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszyscy bezradnie rozkładają ręce i mówią, że tak widocznie musi być.

Skok po „kasę”

cz wt, 11 sierpnia 2009 09:03

To była jedna z większych kradzieży... Złodziej, który wczoraj po południu włamał się do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Kasztelańskiej w Łomży, skradł 47 tys zł w gotówce. Pieniądze znajdowały się w szafce.

Kolejna staruszka oszukana

cz wt, 11 sierpnia 2009 08:33

Straciła kilka tysięcy złotych bo uwierzyła w historyjkę o chorym bracie i złym lekarzu, który żądał pieniędzy za operację. 86–letnia kobieta na ulicy została zaczepiona przez mężczyzn, którzy okazali się oszustami. Pożyczyli 4000 zł w zamian zostawiając saszetkę, w której miało być 10 tys dolarów amerykańskich... Teraz oszustów poszukują policjanci.

Gorące lato w łomżyńskim ratuszu...

cz pon, 10 sierpnia 2009 15:22

Mieli być przesłuchani tylko radni z Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Łomża, a okazało się, że na przesłuchania zostali wezwani nie tylko wszyscy radni z obecnej kadencji samorządu, ale także kilku z poprzedniej. Dodatkowo w ubiegłym tygodniu policjanci z Białegostoku zabezpieczali dokumenty w ratuszu. Śledczy coraz głębiej sprawdzają okoliczności związane ze zbyciem miejskiej działki przy ul. Poligonowej na rzecz prywatnego przedsiębiorcy. Nieprawidłowości przy transakcji dopatrzyli się kontrolerzy Regionalnej Izby Obrachunkowej, którzy o swych spostrzeżeniach i ustaleniach zawiadomili prokuraturę.

Pielgrzymkowy dar krwi

cz pon, 10 sierpnia 2009 15:07

61 osób wzięło udział w akcji „Oddaj Krew z Chrystusem „. W niedzielę aula Jana Pawła II w Centrum Katolickim po raz kolejny zamieniła się w punkt krwiodawstwa. Ekipa z łomżyńskiego oddziału Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku pobrała 27,5 litra krwi. Do punktu pobrań zgłosiło się 70 osób, ale lekarz nie zakwalifikował do oddawania krwi 9 dawców.

Pili równo

cz pon, 10 sierpnia 2009 13:03

Czterech pijanych kierowców zatrzymali łomżyńscy policjanci. U trzech z nich alkomat wykazał 1,4 promila alkoholu w organizmie. W tej grupie była także 24-letnia studentka kierująca daewoo. Po zatrzymaniu okazało się, że nie dość że była pijana, to nie miała uprawnień do jeżdżenia samochodami.

Kazańska w remoncie

cz pon, 10 sierpnia 2009 12:18

Ekipy budowlańców rozpoczęły remont ulic Kazańskiej w Łomży. Do połowy października niespełna półkilometrowy odcinek ulicy zyska nowy asfalt, a także zatoki autobusowe, chodniki oraz miejsca parkingowe. W związku z remontem dziś z ruchu został wyłączony odcinek pomiędzy ulicami Aleja Piłsudskiego i por. Łagody. Dopiero po ukończeniu tego fragmentu budowlańcy zajmą się drugą częścią ulicy.

Rodzinne strzelectwo sportowe w Piątnicy

cz pon, 10 sierpnia 2009 12:07

- Jesteśmy najszczęśliwszymi uczestniczkami zawodów, bo zwycięstwo nam się należało – mówi rozpromieniona księgowa z Łomży Małgorzata Białobrzeska, która z córką Agnieszką zdobyła podwójne drugie miejsce w rodzinnym turnieju strzelectwa sportowego: i z karabinka, i z rewolweru. - Trenowałyśmy przez rok kilka razy w miesiącu i... udało się! Z dumą pokazuje dwa puchary zawodów zorganizowanych w słoneczną niedzielę 9 sierpnia na Forcie III w Piątnicy przez Klub Strzelectwa Sportowego Bazuka.

Ziemia nasza tak cenna jak w Europie

cz pon, 10 sierpnia 2009 08:50

Systematyczny wzrost cen gruntów rolnych powoduje, że ich poziom w Polsce zbliża się do cen w Krajach Unii Europejskiej, a zwłaszcza Niemiec wschodnich i Francji - podaje Agencja Nieruchomości Rolnych. Według jej danych średnia cena gruntów w II kwartale bieżącego roku wyniosła w kraju 15.623 zł za 1 ha. W porównaniu do I kwartału nastąpił wzrost o ok. 14%, w ciągu roku o ponad 30%. W województwie podlaskim było taniej. Średnia cena gruntów w drugim kwartale wyniosła 11 616 zł i była o niespełna 350 zł wyższa niż na koniec pierwszego kwartału roku. W porównaniu do ubiegłego roku ceny ziemi sprzedawanej przez ARN wzrosły w województwie o koło 20%.

Kolejny wypadek na 61.

cz pon, 10 sierpnia 2009 07:01

Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku jaki nocą wydarzył się w okolicach miejscowości Janowo pod Łomżą. Około 22.20 na drodze krajowej nr 61. zderzyły się trzy samochody osobowe: opel, BMW i seat. Na szczęście obrażenia osób rannych w tym wypadku nie zagrażają ich życiu.

„Baranowski” w ogniu. Właściciel budynku oszacował straty na 3 mln zł

cz so, 08 sierpnia 2009 07:53

Duży pożar strawił nocą dach Kompleksu Gastronomiczno-Hotelowego „Baranowski” w Piątnicy. Od godziny 3.40 w nocy z pożarem walczyło 25 jednostek straży pożarnej z Łomży, całego powiatu łomżyńskiego, a także Zambrowa i specjalna Grupa Operacyjna z Białegostoku. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Jeszcze przed przyjazdem strażaków ewakuowano 11 gości z zagrożonych pokoi hotelowych.

Żeglarze i Czerwone Gitary w Rajgrodzie

cz so, 08 sierpnia 2009 07:42

- Zapraszam nad przepiękne i urocze Jezioro Rajgrodzkie, które jeszcze dziesięć lat temu leżało w byłym województwie łomżyńskim – zachęca łomżyniak Jacek Piorunek (lat 44) z zarządu województwa podlaskiego, które w sobotę, 8 sierpnia będzie od rana do nocy obchodziło w Rajgrodzie 496. rocznicę urodzin. - Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in., regaty żeglarskie, jarmarki, regionalne jadło i Czerwone Gitary. A przede wszystkim – obiecuję dużo dobrej zabawy!

Drogi nasze niebezpieczne

cz pt, 07 sierpnia 2009 16:11

Dziewięć osób zabitych i 71 rannych – to tragiczny bilans pierwszego półrocza 2009 roku na ulicach Łomży i drogach powiatu łomżyńskiego. Przez sześć miesięcy wydarzyło się tu 51 wypadków i 689 kolizji. Okazuje się, że to jeden z najniebezpieczniejszych regionów województwa. Do większej liczby zdarzeń drogowych dochodzi tylko na terenie Białegostoku i powiatu białostockiego, ale teren ten jest kilkakrotnie większy i mieszka tam ponad cztery razy więcej ludzi niż u nas.

Kopy siana z blachy na Długiej

cz pt, 07 sierpnia 2009 14:50

Tysiąc ton kostek i płyt z granitu legnie do końca września na zabytkowej ul. Długiej, gdzie kończy się pierwszy od dziesięcioleci remont centralnej ulicy starówki. Koszt blisko półrocznej gruntownej modernizacji wyniesie ok. 1, 6 mln zł, jednak to nie pieniądze wywołały silne emocje Czytelników 4lomza.pl. Kością niezgody stały się wysokie klocowate kwietniki, zestawione z wielkich jak młyńskie koła blaszanych talerzy, które wyrosły na głównej osi jednej z najstarszych ulic Łomży.

Barometr nastrojów gospodarczych województwa podlaskiego

cz pt, 07 sierpnia 2009 09:10

Jest źle, ale być może będzie lepiej – tak wynika z badań nastrojów gospodarczych w województwie podlaskim. Eksperci z Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku przepytali przedstawicieli 480 przedsiębiorstw i 360 gospodarstw domowych z regionu by określić jak oni widzą swoją sytuację gospodarczą i perspektywy na najbliższe miesiące.

« · «« · 818 · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę