piątek, 24 maja 2019 napisz DONOS@

Niszczyciele szli przez miasto

cz cz, 16 sierpnia 2007 10:01

W ciągu jednej nocy, dwóch nastolatków z Łomży, uszkodziło siedem samochodów... Łukasz G. lat 18 i Arkadiusz K. lat 17 wybijali szyby, łamali lusterka i niszczyli lakier na samochodach zaparkowanych przy ulicach Śniadeckiego i Konstytucji 3 Maja w Łomży. Gdy zatrzymali ich policjanci okazało się, ze każdy z nich miał ponad promil alkoholu we krwi.

Narew wciąga

cz cz, 16 sierpnia 2007 07:37

Kolejny mężczyzna prawdopodobnie utoną w Narwi. Tym razem do tragedii miało dojść w okolicach wsi Niwkowo pod Wizną. Wczoraj po południu poszukiwania jego ciała rozpoczęli płetwonurkowie z łomżyńskiej jednostki ratownictwa wodnego. Mimo kilkugodzinnej akcji nie odnaleziono topielca. O utonięciu mężczyzny zawiadomił jego kolega kilka minut o godzinie 16. Obaj nad brzegiem rzeki biesiadowali, a ten który utonął miał godzinę wcześniej wejść do rzeki...

Łomżyński wkład w defiladę

Foto: Łomżyński wkład w defiladę
cz śr, 15 sierpnia 2007 15:38

W Warszawie zakończyła się uroczysta defilada z okazji święta Wojska Polskiego. Z Placu Na Rozdrożu pod Belweder przejechały czołgi Leopard i Twardy, samobieżne wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych, transportery Rosomak, samochody Skorpion i Humvee. Nad trasą defilady przeleciało kilkadziesiąt śmigłowców i samolotów tym F-16, MiG-29 i Su-22. To pierwsza tak duża defilada od 1974 roku, a w jej przygotowaniu uczestniczyli także łomżanie.

Traktor przygniótł rolnika

cz śr, 15 sierpnia 2007 15:07

We wsi Kobylin-Borzymy w powiecie wysokomazowieckim ciągnik rolniczy przygniótł jadącego nim młodego rolnika. Jak podała na swojej stronie internetowej Gazeta Współczesna 21-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Ma wstrząs mózgu i urazy wewnętrzne.

Lider Polskiej Ekologii z Łomży?

Foto: Lider Polskiej Ekologii z Łomży?
cz wt, 14 sierpnia 2007 14:01

Zagospodarowanie przez Nadleśnictwo Łomża terenów po byłym poligonie wojskowym w Czerwonym Borze walczy o tytuł Lidera Polskiej Ekologii. Konkurs już po raz 10. organizuje Ministerstwo Środowiska. O ten prestiżowy tytuł ubiegają się 73 jednostki samorządu terytorialnego 58 przedsiębiorstw z całego kraju i 17 „ekologicznych” wyrobów. Co ciekawe Nadleśnictwo Łomża rywalizuje w kategorii wyrób.

Łomżyńscy żołnierze świętują

Foto: Łomżyńscy żołnierze świętują
cz wt, 14 sierpnia 2007 10:54

Rozpoczęły się w Łomży uroczystości związane z nadaniem I Łomżyńskiemu Batalionowi Remontowemu w Łomży imienia płk. Mariana Raganowicza. To wieloletni dowódca (1932 – 1938) stacjonującego w mieście przed II Wojną Światową 33 pułku piechoty. Kpt. Marian Raganowicz wsławił się podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., gdy ostatnim pociągiem odesłał z miasta ponad 2 tys. rekrutów, a sam na czele zapasowego batalionu zorganizował obronę Łomży.

Wymianę dowodu trzeba zgłosić do urzędu skarbowego

Foto: Wymianę dowodu trzeba zgłosić do urzędu skarbowego
cz pon, 13 sierpnia 2007 20:18

Podatnicy wymieniający dowód osobisty mają obowiązek powiadomienia swojego urzędu skarbowego o zmianie dokumentu - przypomina Ministerstwo Finansów w poniedziałkowym komunikacie. Wymianę dowodu trzeba zgłosić na odpowiednim formularzu: formularz NIP-1 - wybierają osoby, które prowadzą samodzielnie działalność gospodarczą, formularz NIP-3 - osoby, które takiej działalności nie prowadzą. Wniosek kieruje się do naczelnika właściwego urzędu skarbowego.

Pątnicy dochodzą do Jasnej Góry

Foto: Pątnicy dochodzą do Jasnej Góry
cz pon, 13 sierpnia 2007 13:57

Pielgrzymi idący w 23 Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę dziś dotrą do celu swej wędrówki. Około godziny 18.00 mają wejść na „jasnogórskie wały”, a później przejdą na Mszę św. do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski. Tym razem jako pierwsi do Maryi dojdą pątnicy z grupy zielonej.

W MPEC będą podwyżki

Foto: W MPEC będą podwyżki
cz pon, 13 sierpnia 2007 09:24

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki w Łomży dostaną po 150 zł podwyżki. Zarząd spółki i przedstawiciele związków zawodowych podpisali porozumienie kończące trwających od kilku miesięcy spór zbiorowy w zakładzie. W tym roku na podwyżki komunalna spółka przeznaczy kwotę rzędu 130 tys zł.

Renty strukturalne tylko do końca miesiąca?

cz pon, 13 sierpnia 2007 08:01

Jeżeli tempo w jakim rolnicy składają wnioski o renty strukturalne utrzyma się na takim poziomie jak dotychczas sierpień będzie ostatnim miesiącem przyjmowania wniosków – mówi Leszek Droździel, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Począwszy od końca czerwca rolnicy złożyli już ponad 6700 wniosków o przyznanie renty strukturalne. Dziennie wpływa ok. 100 – 120 takich wniosków, a do osiągnięcia przewidzianego na ten rok pułapu brakuje już tylko niewiele ponad 800.

Nietrzeźwy policjant sprawcą kolizji

Foto: Nietrzeźwy policjant sprawcą kolizji
mm nie, 12 sierpnia 2007 16:42

Policjant z wieloletnim stażem prowadził po pijanemu prywatny samochód i spowodował kolizję drogową na trasie Łomża-Jedwabne (Podlaskie). Wraz z nim jechał inny policjant, także nietrzeźwy. Mieli po około dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Szacowanie strat po nawałnicy

cz so, 11 sierpnia 2007 10:18

Wczoraj nawałnice, dziś szacowanie strat. Zalane pola, budynki, powalone drzewa. Najwięcej szkód wichura wyrządziła w gminie Radziłów, koło Grajewa. Przeszła tamtędy trąba powietrzna. We wsi Klimaszewnica, doszczętnie zniszczyła jedno z gospodarstw. Mieszkańcy Klimaszewnicy mówią, że nawałnica trwała zaledwie kilka chwil. Ale zniszczenia są ogromne. W mgnieniu oka wiatr zerwał dachy z trzech budynków gospodarczych, uszkodził szczyt domu. Jak mówi Paweł Danowski - To trwało może pięć minut, sekundowa robota, momentalnie - raz i nie ma. - Dorobek nasz, całego życia, co tu powiedzieć – bieda – dodaje Bożena Danowska.

Na Górce Zawadzkiej bez ciepłej wody

Foto: Na Górce Zawadzkiej bez ciepłej wody
cz pt, 10 sierpnia 2007 17:04

Mieszkańcy 19 bloków z ulic Prusa i Żeromskiego przez dwa tygodnie nie będą mieć ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży w poniedziałek zakręci kurki aby przerobić znajdującą się na Górce Zawadzkiej sieć cieplną.

Zniszczyli grzyba wytyczając „Pana Tadeusza”

Foto: Zniszczyli grzyba wytyczając „Pana Ta...
cz pt, 10 sierpnia 2007 15:32

W piątek pracownicy zieleni miejskiej zniszczyli znajdującego się pod ścisłą ochroną grzyba purchawicę olbrzymią. Ten unikatowy grzyb od kilkunastu lat rośnie na działce przy ulicy Mickiewicza w Łomży. Dotychczas grzyb był bezpieczny, bo chronił go właściciel działki, teraz jednak władze miasta przez jego stanowisko wytyczyły ulicę. Pracownik, który zniszczył grzyba karczował drzewa i krzaki, które na drodze ulicy Pana Tadeusza stanęły.

Nalot na bazary

cz pt, 10 sierpnia 2007 08:10

Ukrainkę i dwie Białorusinki nielegalnie handlujące w Polsce zatrzymali celnicy na bazar w Łomży i Jedwabnem. Za karę, dwie z nich mają same opuścić Polskę, a w stosunku do trzeciej wystąpiono do wojewody o wydanie decyzji o jej wydaleniu z kraju. Okazało się, że kobieta już raz była zatrzymana przez celników i miała wyjechać z Polski, ale tego nie zrobiła.

Aby Maciek nie zamknął się w swoim świecie...

Foto: Aby Maciek nie zamknął się w swoim świecie...
cz cz, 09 sierpnia 2007 23:03

„Bardzo prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na leczenie naszego sześcioletniego, autystycznego synka Maciusia. Zwracamy się do wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc, o wsparcie naszych działań. Pomóżcie nam poprowadzić rehabilitację Maćka!” – takiej treści dramatyczny apel skierowali rodzice chłopca najpierw do Czytelników „Gazety Współczesnej”, której łomżyński oddział poprosił z kolei redakcję 4lomza.pl, aby rozpowszechnić prośbę Urszuli i Jerzego Kwieków ze wsi w pobliżu Ciechanowca wśród internautów. Potrzeba także innych wolontariuszy...

Nie masz co robić? Zostań policjantem...

Foto: Nie masz co robić? Zostań policjantem...
cz cz, 09 sierpnia 2007 17:22

Deficyt pracowników dotyka co raz to nowe zawody. Brakuje informatyków, budowlańców, a teraz także policjantów. Wolne etaty czekają praktycznie we wszystkich komendach w regionie i aby je zapełnić właśnie ogłoszono dodatkowy nabór do pracy w policji. Swoje oferty mogą składać również ci, które w tym roku juz próbowali dostać się do policji ale oblali na testach.

Burze i gradobicia...

cz cz, 09 sierpnia 2007 09:56

Przed gwałtownymi burzami ostrzegają meteorolodzy. Zgodnie z najnowszym ostrzeżeniem nad teren województwa podlaskiego nadciąga aktywny front atmosferyczny. W województwie, a głównie nad jego częścią południową będą występowały burze, które lokalnie mogą być gwałtowne. Burzom towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu i gradu oraz silny i porywisty wiatr, którego prędkość w porywach może dochodzić do 90 km/h.

Więcej ciężarówek do kontroli

Foto: Więcej ciężarówek do kontroli
cz cz, 09 sierpnia 2007 09:53

Inspekcja Transportu Drogowego więcej czasu poświęci na kontrolę ciężarówek przejeżdżających przez Łomżę. To dlatego, że kontrolerzy ITD nie będą musieli, po kilku godzinach pracy w mieście, wracać na noc do domów w Białymstoku. Pomieszczenia noclegowe, na mocy specjalnego porozumienia zapewnia im prezydent miasta. Pozwoli to na wydłużenie czasu przeznaczonego na wykonywanie kontroli drogowych oraz znacznie zwiększy liczbę pojazdów objętych kontrolą w tym rejonie – informuje ITD.

Trzy osoby zabite w nocnym wypadku na „ósemce”

cz cz, 09 sierpnia 2007 06:47

Do tragicznego wypadku doszło 20 minut po godzinie 2 na drodze Białystok - Augustów tuż przed Popiołówką. Zderzyła się tu litewska ciężarówka z polskim busem. W wypadku zginęli obaj kierowcy oraz pasażerka busa. Drugi podróżujący fiatem ducato mężczyzna został przewieziony do białostockiego szpitala. Jak relacjonuje nadkom. Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku potężna siła uderzenia zmiażdżyła i porozrywała samochody, ofiary trzeba było wycinać z wraków pojazdów.

« · «« · 818 · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę