poniedziałek, 17 lutego 2020 napisz DONOS@

Zginął w płomieniach

cz pt, 14 listopada 2008 07:38

Prawdopodobnie zaczadzenie było przyczyną śmierci mieszkańca Czarnejwsi pod Rajgrodem. Jego ciało znaleźli strażacy z Grajewa, których wezwano do ugaszenia płonącego domu. Mężczyzna leżał na podłodze w zadymionej kuchni.

Ostatni dzwonek, żeby zawalczyć o 40 tys. zł na firmę i ...zarobić

Foto: Ostatni dzwonek, żeby zawalczyć o 40 tys. zł na...
cz cz, 13 listopada 2008 14:17

Warto poświęcić dzisiaj choćby całą noc na przemyślenie, czym chciałoby się przez najbliższe dwa lata zajmować, prowadząc własną działalność gospodarczą. W piątek, 14 listopada br. o godz. 16 upływa termin składania dokumentacji w Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży. Czteroosobowa komisja wybierze spośród zgłoszeń najciekawsze – uwaga! - pomysły, a ich autorzy znajdą się w grupie 50 szczęśliwców, którzy przejdą do drugiego etapu gry o 40 tys. zł jednorazowej i bezzwrotnej dotacji.

Żądał seksu za pracę?

cz cz, 13 listopada 2008 13:16

Przed Sądem Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczął się proces Kazimierzem K. byłego wicedyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, oskarżonego m.in. o żądanie seksu za przyjęcie do pracy. Proces jest częściowo utajniony, bo za zamkniętymi drzwiami odbywają się przesłuchania pracownic ośrodka, które zarzuciły ówczesnemu zastępcy dyrektora molestowanie seksualne.

Tragiczny wypadek pod Kolnem

cz cz, 13 listopada 2008 07:47

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło nocą w okolicach Kolna. Przewożący chleb ford transit na zakręcie wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu zginął 29-letni mężczyzna - pasażer busa, a o rok młodszy kierowca z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

Perspektywa zdobycia nowego zawodu

cz śr, 12 listopada 2008 23:17

280 mieszkańców Łomży, Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego, Kolna, Grajewa i okolic bierze udział w projekcie „Nowe perspektywy dla osób bezrobotnych to silny region podlaski”. Zaczną od połowy listopada br. i do przyszłorocznych wakacji będą uczyć się podstaw prawa, angielskiego i obsługi komputera oraz tajników wybranych zawodów. Projekt będzie realizowała Łomżyńska Rada FSN-T NOT za unijne pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedsięwzięcie kosztuje prawie 1 mln 913 tys. zł, z czego 446 tys. zainkasuje NOT za zarządzanie projektem.

Oaza przyjaźni i zgodnej współpracy

Foto: Oaza przyjaźni i zgodnej współpracy
cz śr, 12 listopada 2008 16:34

- Zakończyły się dwudniowe obchody półwiecza Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, w których uczestniczyli przedstawiciele wszystkich czternastu oddziałów z kraju – poinformował wiceprezes TPZŁ Wawrzyniec Kłosiński. - Około stu najbardziej zasłużonych zostało uhonorowanych Medalami 50-lecia TPZŁ.

Areszt dla zabójcy

cz śr, 12 listopada 2008 14:30

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił Gabriel S. 53-letni mieszkaniec Łomży usłyszał zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Według policji to on pozbawił życia 68-letnią łomżankę. Jej ciało znaleziono w sobotę w jednym z garaży przy ulicy Dmowskiego.

Będą czyścić, może być brudna...

Foto: Będą czyścić, może być brudna...
cz śr, 12 listopada 2008 14:08

Dziś w nocy służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży rozpoczynają, zakrojone na szeroką skalę, prace związane z czyszczeniem zewnętrznej sieci wodociągowej. Przez kilka dni – do przyszłego piątku - mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody oraz chwilowe pogorszenie jej parametrów – informuje MPWiK.

Dwulatek „uciekł” z domu nie po raz pierwszy

cz śr, 12 listopada 2008 13:50

Dwuletni Szymon ze wsi Wojtkowice Dady koło Ciechanowca noc prawdopodobnie spędził w rowie około 4 kom do rodzinnego domu. Gdy go odnaleziono – po ponad 20 godzinach poszukiwania – był przestraszony, wyziębiony ale przytomny. Teraz policjanci będą wyjaśniać, jak sprawowany jest nadzór nad dzieckiem, skoro może on wyjść bez opieki poza rodzinną posesję. Według jej nieoficjalnych informacji, nie był to bowiem pierwszy taki „spacer” chłopca. Poprzednim razem „zgubił się” latem.

Bombiarz z Piątnicy

Foto: Bombiarz z Piątnicy
cz śr, 12 listopada 2008 09:04

Policjanci ustalili sprawcę piątkowego alarmu bombowego w Banku Spółdzielczym w Piątnicy. Rankiem tego dnia przed siedzibą banku zjawili się policjanci, straż pożarna i ekipa pogotowia ratunkowego, po tym jak jedna z pracownic banku otrzymała telefoniczna informację, że wewnątrz jest bomba. Policyjni pirotechnicy przeszukali pomieszczenia, ale ładunku wybuchowego nie odnaleziono. Szybko jednak ustalono sprawcę alarmu... To mężczyzna, który zaciągnął w nim kredyt i miał problemy z jego spłatą.

Zaginął dwulatek

Foto: Zaginął dwulatek
cz śr, 12 listopada 2008 06:27

Rodzina, sąsiedzi, około stu policjantów, strażacy i członkowie koła łowieckiego przez całe wczorajsze popołudnie poszukiwali 2-letniego chłopca ze wsi Wojtkowice Dady koło Ciechanowca. Chłopiec ostatni raz był widziany około godziny 12.00 gdy wychodził z psem na spacer. Mimo że prowadzone na dużą skalę, dotychczasowe poszukiwania nie dały. Nocą je przerwano, by o świcie ponownie rozpocząć przeszukanie okolicy. Jeżeli nie da to oczekiwanego rezultatu, do akcji mają być włączeni nurkowie, są bowiem podejrzenia, że dziecko wpadło do pobliskiej rzeki.

Gaude Mater Polonia...

Foto: Gaude Mater Polonia...
cz wt, 11 listopada 2008 11:50

- Gaude Mater Polonia – Ciesz się Matko Polsko masz synów, masz córki, jesteś bogata w potomstwo które kładło za ciebie życie i to które buduje jutro – tymi słowami biskup łomżyński Stanisław Stefanek rozpoczął uroczystą Mszę świętą sprawowaną w 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Katedra wypełniła się mieszkańcami Łomży, którzy wraz z biskupem Stefankiem, biskupem seniorem Tedeuszem Zawistowskim i kilkunastoma księżmi uczestniczącymi w koncelebrze, dziękowało Bogu i prosiło Go w intencji Ojczyzny. Wcześniej, przed tablicą pamiątkową ku czci Leona Kaliwody, wmurowaną w ścianę kamienicy przy ul. Sienkiewicza 10., odbyła się uroczysta odprawa pocztów sztandarowych i Apel Poległych.

„Gdzie nie spojrzeć, pełno łomżyniaków, choć jak nikt kochają ziemię swą...” - śpiewano na 50-leciu

Foto: „Gdzie nie spojrzeć, pełno łomżyniakó...
mm pon, 10 listopada 2008 23:38

- Są takie wydarzenia w życiu ludzkim, że trudno przekazać uczucia w sercu człowieka – mówiła wzruszona monografistka Łomży Donata Godlewska (lat 83), która odebrała srebrny medal Gloria Artis za zasługi dla kultury polskiej z rąk wicewojewody podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego podczas uroczystości 50-lecia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. - To, co chciałabym powiedzieć, będzie zaledwie słabym odblaskiem tego, co czuje moje serce...

Miłość i bohaterstwo w walce o Niepodległą

Foto: Miłość i bohaterstwo w walce o Niepodległą
mm pon, 10 listopada 2008 19:32

Mrok spowija w chłodny listopadowy wieczór ulicę Sienkiewicza. U wylotu z Polową pojawia się kilkuosobowy patrol niemiecki. Żołnierze w hełmach przyklękają, chwilę mierzą z karabinów w kierunku pobliskich kamienic. W jednej z bram ukrywają się harcerze. Nagle na środek ulicy wybiega 18-letni chłopak w szkolnej czapce. Oddaje strzał z pistoletu. Padają niemieckie salwy. Biało-czerwona opaska na ramieniu dotyka bruku, na którym Leon Kaliwoda walczył do ostatniej kropli krwi...

Piłsudski, Dmowski, Niepodległość i... Łomża

cz pon, 10 listopada 2008 15:03

Odzyskanie niepodległości stało się dla Polaków nadrzędnym celem już w chwili jej całkowitego utracenia i zniknięcia kraju z mapy Europy w 1795 r. Walczyli o nią u boku Napoleona Bonaparte, wierząc naiwnie, że polski interes narodowy odegra rolę w podejmowanych przez niego działaniach, w powstaniu listopadowym 1830 r. i mającym miejsce trzynaście lat później styczniowym. Chociaż o odmiennym charakterze cel miały jednak wspólny, a była nim odbudowa Rzeczypospolitej. Do zrealizowania tej wizji Polacy wykorzystywali nie tylko walkę zbrojną, ale i samokształcenie, będące drogą do budzenia świadomości narodowej. Hasło głoszonej wówczas pracy u podstaw zyskało wielu zwolenników, dzięki którym znacznie większe rzesze społeczeństwa poczuły się pełnoprawnymi Polakami.

131 lat tradycji patriotycznej i służby Ojczyźnie

Foto: 131 lat tradycji patriotycznej i służby Ojczyźnie
cz pon, 10 listopada 2008 14:30

- Jesteśmy dumni z naszej historii. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami – mówił prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Przed południem na placu przed komendą Państwowej Straży Pożarnej w Łomży odbyły się uroczystości związane z przypadającym jutro Narodowym Świętem Niepodległości, które łomżyńscy strażacy połączyli ze 131. rocznicą powstania w mieście straży pożarnej. Wśród upominków, które z tej okazji strażacy otrzymali był m.in. zestaw ratowniczy „holmatro” służący do rozcinana karoserii samochodów.

Każda chwila jest odpowiednia, by czynić dobro

Foto: Każda chwila jest odpowiednia, by czynić dobro
cz pon, 10 listopada 2008 11:39

Przekonane o tym są dzieci należące do Ogniska Misyjnego ze szkoły podstawowej nr 2 w Łomży, a sprzyjająca okazją ku okazaniu tego był Tydzień Misyjny, czyli szczególny czas troski o tych, którzy jeszcze Chrystusa nie znają. Uwieńczeniem Tygodnia Misyjnego był z kolei szkolny apel, w którym wzięła udział cała społeczność „dwójki”, podczas którego zaprezentowano krótką inscenizację pod hasłem: „Budujemy most braterstwa”.

Niebezpieczna „61”

cz pon, 10 listopada 2008 07:23

Przebiegająca przez cały region droga krajowa nr „61”, należy do najbardziej niebezpiecznych dróg w kraju. Wczoraj wieczorem kierowcy po raz kolejny mogli się o tym przekonać. Kilkanaście minut przed 16.w Kisielnicy zderzyły się dwa samochody osobowe, a dwie i pół godziny później w Laskowcu na odcinku drogi z Łomży do Ostrołęki terenowa toyota uderzyła w wóz zaprzęgowy, a następnie w ciężarową scanię.

Okoliczności zabójstwa, znalezionej w garażu kobiety wyjaśniają policjanci z Łomży.

cz nie, 09 listopada 2008 16:14

W sobotę około południa policjanci z Łomży zostali powiadomieni o odnalezieniu w jednym z garaży przy ul. Dmowskiego zwłok kobiety. Funkcjonariusze, którzy natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenia ustalili, że jest to 68-letnia mieszkanka Łomży. Kobieta miała obrażenia głowy wskazujące na to, że została zabita. Ciało odnalazła koleżanka ofiary.

Dostojnie i godnie zainaugurowano łomżyńskie uroczystości 90-lecia odzyskania niepodległości

Foto: Dostojnie i godnie zainaugurowano łomżyńskie ur...
cz nie, 09 listopada 2008 12:49

- Drozdowo symbolizuje patriotyczną postawę naszych ojców i dziadów. Dziś składamy im hołd – mówiła Anna Archacka, dyrektor Muzeum Przyrody mieszczącego się w dworku Lutosławskich w Drozdowie. W niedzielny poranek na podniosłej uroczystości inaugurującej obchody 90-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zebrało się tu ponad sto osób - przedstawiciele samorządów, organizacji społecznych, partii politycznych, straży pożarnej, policji, wojska i harcerze. Przed wmurowaną na ścianie dworu tablicą upamiętniającą Romana Dmowskiego – jednego z twórców niepodległej Polski – złożono kwiaty, w okalającym dworek parku posadzono jeden z 90 dębów, które w najbliższych dniach będą posadzone na terenie powiatu łomżyńskiego, a w niebo wzbiło wzbiły się setki gołębi...

« · «« · 818 · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę