niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@

Strażacy pomagają jak mogą...

cz wt, 02 grudnia 2008 07:19

Z nietypową pomocą pospieszyli nocą strażacy ochotnicy z Bronowa. Kilkunastoletnia mieszkanka wsi w okolicach Wizny, ze względu na chorobę, każdej nocy musi mieć podłączone urządzenie do dializy czyli filtrowania krwi z toksycznych, szkodliwych dla organizmu substancji, które u zdrowego człowieka usuwane są dzięki nerkom. Niestety w Bronowie, ze względu na awarię linii średniego napięcia nocą prądu zabrakło.

Planowania XIII-wiecznego grodu nad Narwią ciąg dalszy

Foto: Planowania XIII-wiecznego grodu nad Narwią ciąg...
cz pon, 01 grudnia 2008 23:33

Dwa i pół roku temu grupa entuzjastów historii zaproponowała budowę nad Narwią grodu na wzór umocnień XIII-wiecznych: wały ziemne i z kamieni oraz palisada. Wewnątrz kilka półziemianek i chat. Chcieli, aby gród powstał szybko i aby mogły w nim odbywać się „żywe lekcje historii”. Na razie z pobudzającego wyobraźnię łomżyniaków pomysłu nici, mimo że poparcie pomysłu zadeklarował prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Opracowana rok temu na zlecenie ratusza koncepcja zakłada, że otaczające gród wały – wysokie na 5 metrów i szerokie u podstawy na 7 m - wielkością przypominają bardziej Mur Chiński niż średniowieczne słowiańskie grodziska.

Jest niebezpiecznie! Postawcie słup na fotoradar! - radzi minister

Foto: Jest niebezpiecznie! Postawcie słup na fotorada...
cz pon, 01 grudnia 2008 23:08

Droga krajowa nr „61” ponownie zyskuje miano drogi śmierci. Codziennie jeżdżą nią nie tylko mieszkańcy regionu, ale także tysiące TIRów zmierzający na i z Litwy. Niestety droga mimo że od kilku lat niemal non stop jest fragmentami modernizowana, nie została dostosowana do takiego natężenia ruchu. Przykładem tego może być skrzyżowanie pod Szczuczynem, na którym w kwietniu zginęły cztery młode dziewczyny. Teraz wiceminister infrastruktury Zbigniew Rapciak radzi samorządowcom aby kupili i zamontowali tu maszt do fotoradaru.

Pech, czy szczęście?

Foto: Pech, czy szczęście?
cz pon, 01 grudnia 2008 18:04

Do nietypowego zdarzenia doszło wieczorem na drodze pomiędzy Kisielnicą a Małym Płockiem. Skoda Fabia „nadziała się” na pnie ułożone na naczepie ciężarówki do przewożenia drewna. Jeden z nich „wpił się” w osobówkę na wysokości twarzy kierowcy i zatrzymał się dopiero na oparciu jego siedzenia... Aż trudno w to uwierzyć ale z czterech osób które jechały skodą niegroźnych obrażeń doznały dwie, a pozostałe dwie wyszły z tego bez szwanku.

Pirat z Ostrowi Mazowieckiej...

cz pon, 01 grudnia 2008 14:14

Jechał bez prawa jazdy, i o 123 km/h za szybko. Mowa o 27-letnim kierowcy z Ostrowi Mazowieckiej, którego policjanci zatrzymali w okolicach Zambrowa. W miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 90 km/h on jechał 213 km/h. Mężczyzna już wcześniej był wielokrotnie karany za przekroczenie prędkości, a prawo jazdy stracił za pokonanie limitu punktowego.

Wiek dla tej babci to było za mało...

cz pon, 01 grudnia 2008 13:05

Przeżywszy prawie 107 lat Wanda Grądzka ze wsi Rutki Kossaki (pow. zambrowski) zmarła w sobotę, 29 listopada br. w domu rodzinnym. To prawdopodobnie najstarsza mieszkanka naszego regionu, gdyż urodziła się 25 grudnia 1901 roku. Przeżyła wszystkie kataklizmy XX wieku, włącznie z zesłaniem na Syberię podczas II wojny światowej.

Delegatura urzędu wojewódzkiego do likwidacji...

cz pon, 01 grudnia 2008 10:45

Prawdopodobnie od 1 stycznia 2009 roku Starostwo Powiatowe w Łomży przejmie tzw. biuro paszportowe działające dziś w ramach łomżyńskiej Placówki Zamiejscowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku. Sama placówka zgodnie z opracowywanym w Sejmie projektem ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie miałaby zostać zlikwidowana 31 grudnia 2009 roku, ale być może nastąpi to wcześniej...

Nowy I zastępca komendnta policji

cz pon, 01 grudnia 2008 06:28

Po dwóch i pół miesiącach poszukiwań udało się wreszcie znaleźć nowego I zastępcę komendanta Policji w Łomży. Od dziś funkcję te obejmuje podinspektor Robert Marciniak. Nowy I zastępca komendanta w policji jest od 16 lat. Do 1998 roku pracował w Łomży, później „przeniósł się” do Białegostoku, a ostatnio był w Legionowie w tamtejszym Centrum Szkolenia Policji.

Duży pożar na 3 Maja

Foto: Duży pożar na 3 Maja
cz nie, 30 listopada 2008 19:12

32 osoby zostały ewakuowane z wielorodzinnego domu przy ulicy 3 Maja w Łomży. Krótko przed godziną 17.00 zauważono pożar w pomieszczeniach na poddaszu. Siedmiu mieszkańcom domu w opuszczeniu zadymionych pomieszczeń musieli pomagać strażacy. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.

Czerwone światło dla kierowców droższe, dla pieszych tańsze

cz so, 29 listopada 2008 10:56

Od północy obowiązuje nowy taryfikator mandatowy. Kierowcy więcej zapłacą za przejeżdżanie na czerwonym świetle od 300 do 500 zł. Piesi za to samo - czyli gdy zostaną przyłapani na przechodzeniu przez ulicę na czerwonym świetle - teraz będą płacić 100 zł, a poprzedni taryfikator przewidywał 250 zł grzywny.

Podlaskie świętowało 10-lecie

Foto: Podlaskie świętowało 10-lecie
cz so, 29 listopada 2008 10:44

Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym „Edukator”, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży to trzy instytucje z Łomży, których dyrektorzy odebrali w piątkowy wieczór honorowe odznaki województwa podlaskiego. Taką samą odznakę otrzymał także Mieczysław Bagiński z Łomży. W Białymstoku hucznie świętowano wczoraj 10- lecie istnienia samorządu województwa podlaskiego

Pływalnię będziemy mieć za prawie 35 mln zł

Foto: Pływalnię będziemy mieć za prawie 35 mln zł
cz so, 29 listopada 2008 10:18

Ponad miesiąc służy ratusza analizowały oferty przedsiębiorców chcących wybudować nam pływalnie miejską. Ostatecznie wybrano ofertę konsorcjum firm: INSTAL Białystok wraz z BUDOMEX-em z Białej Podlaskiej. Choć opiewał ona na wyższą kwotę niż oczekiwano zdaniem rausza jest najlepsza, a przy tym najtańsza. Konsorcjum to za budowę miejskiej pływalni przy ul. Kard. Wyszyńskiego w Łomży chce 34.872.214,71 zł brutto. Kolejna z 10 ofert, które wpłynęły na konkurs, była o ponad 100 tysięcy złotych droższa od wybranej, natomiast najdroższa opiewała na kwotę prawie 42 milionów złotych.

Euro na sprzet dla strażaków

cz pt, 28 listopada 2008 13:31

Blisko 9 mln złotych ma zostać wydanych w ciągu najbliższych trzech lat na zakup pojazdów wyposażonych w sprzęt do usuwania skutków wypadków drogowych na terenie województw podlaskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Sprzęt miałyby kupić trzy komendy wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej, a zdecydowana większość pieniędzy na zakupy pochodziłaby z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Radni Łomży znowu przeciw podwyżce, i znowu opłaty za wodę i ścieki w Łomży wzrosną...?

cz cz, 27 listopada 2008 23:14

Taka sytuacja w Łomży powtarza się po raz kolejny. Radni miasta nie chcą zgodzić się na wzrost opłat jakie mieszkańcy płacą za wodę i ścieki, a i tak opłaty te rosną. Podczas czwartkowej sesji uchwała o podwyżkach przepadła. Prezydent Łomży przedstawiając wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zaproponował aby od stycznia opłaty wzrosły o kilkanaście procent. Poparło go tylko 2 radnych, 12 było przeciwnych, a 3 wstrzymało się od głosu. Niemal identycznie wyglądało głosowanie przed rokiem (2 za, 9 przeciw, reszta wstrzymała się) a podwyżki weszły w życie.

Łaciatasister czyli codzienne życie krów

cz cz, 27 listopada 2008 22:28

Reality show staje się coraz bardziej interesujące. Teraz trafiło do obory. Jedna z największych w kraju spółdzielni mleczarskich – grajewski Mlekpol - uruchomiła w internecie stronę dzięki której podglądać można (nie)zwyczajne życie krów w oborze. Dzięki czterem kamerom zainstalowanym w jednej z obór można zobaczyć karmienie krowy o poranku, udój, a przy odrobinie szczęścia przyjście na świat nowej łaciatej.

Weszli na śpiocha, zabrali suva

cz cz, 27 listopada 2008 15:25

Na około 150 tys złotych zostały wycenione starty jakie poniósł mieszkaniec Łomży, gdy nocą do jego domu zakradł się złodziej. Co prawda z domu dużo nie zabrał, ale po włamaniu odjechał kosztownym samochodem... suvem mazdy. Poza kluczykami do tego samochodu i kompletem dokumentów złodziej skradł także kilkaset złotych ...na paliwo(?).

Tragiczny finał „andrzejkowego” wypadu

Foto: Tragiczny finał „andrzejkowego&#8...
cz cz, 27 listopada 2008 07:40

Dwie 17-latki zginęły w wypadku jakie nocą wydarzył się pod Augustowem. Ich dwaj koledzy w stanie ciężkim trafili do szpitala. To tragicznych finał „andrzejkowej” zabawy. Jak ustalili policjanci wcześniej dziewczęta były w szkole na dyskotece. Tam poznały dwóch chłopców. Najprawdopodobniej to oni zaproponowali wypad za miasto.

Czad cichy zabójca

cz cz, 27 listopada 2008 06:44

Zaczadzenie było przyczyną śmierci starszego mężczyzny w Grajewie. Ciało 74-latka w jednym z domów w centrum miasta znalazła kobieta opiekując się mężczyzną. Okazało się, że przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla. Strażacy ostrzegają że w okresie grzewczym wzrasta zagrożenie zatrucia czadem i zachęcają do montowania w domach czujek dymu i gazu. Koszt zamontowania takich czujek jest niewspółmiernie niski do korzyści, jakie daje zastosowanie tego typu urządzeń łącznie z uratowaniem życia – podkreślają.

Doradzą, zabawią i pomogą w lekcjach

cz śr, 26 listopada 2008 17:38

Od poniedziałku do piątku trwają Dni Otwarte w OHP, na które zaprasza największy w województwie podlaskim Środowiskowy Hufiec Pracy, mieszczący się przy Szosie Zambrowskiej w Łomży (w budynku starostwa). Codziennie od godz. 10 do 15 młodzież może zapoznać się z ofertami pracy w Polsce i za granicą, dowiedzieć, jakie są zasady zatrudniania pracowników młodocianych i wziąć udział w warsztatach aktywizacji zawodowej.

Pracy szukaj u wójta...

cz śr, 26 listopada 2008 11:05

Blisko pół tysiąca osób na terenie województwa podlaskiego od 1 stycznia 2009 roku będzie mogło znaleźć dobrze płatną pracę w samorządach. Wszystko za sprawą uchwalonej w ubiegłym tygodniu ustawy o pracownikach samorządowych. Daje ona możliwość wójtom, burmistrzom, prezydentom miast, starostom i marszałkowi województw zatrudniania osób na stanowiskach doradców i asystentów. Wójt Łomży będzie mógł mieć trzech doradców, a prezydent Łomży i starosta łomżyński po pięciu.

« · «« · 817 · 818 · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę