Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 września 2020 napisz DONOS@

Krewniacy dzielą się krwią

cz śr, 19 sierpnia 2009 16:05

- Długo nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo potrzebna jest krew, mimo że mój tata Mirosław od młodych lat był i jest honorowym krwiodawcą – opowiada starszy kontroler w łomżyńskim Urzędzie Celnym Rafał Bąkowski (lat 29), który wpadł na pomysł, aby pod egidą Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi zorganizować jednodniową akcję „Krew daje życie”. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania: w ciągu siedmiu godzin 39 osób oddało 17 450 ml bezcennego leku.

Rowerami na Jasną Górę

cz śr, 19 sierpnia 2009 12:53

Po pielgrzymach pieszych do Częstochowy będą podążać rowerzyści. 26 pątników przez pięć dni pokona na swoich jednośladach 500 km. Wyruszą w czwartek rano z Kolna. W skład rowerowej ekipy wchodzą pielgrzymi z Kolna, Łomży, Małego Płocka i Myszyńca.

Tragiczne wypadki...

cz śr, 19 sierpnia 2009 08:38

Trzy osoby poniosły śmierć w skutek wypadków jakie wydarzyły się w ciągu ostatnich kilkunastu godzin na terenie województwa podlaskiego. 19-latek jadąc późnym wieczorem skuterem uderzył w stojącą na poboczu drogi nieoświetloną przyczepę rolniczą, 69-latek został rozjechany przez ciężarówkę którą sam naprawiał, a 81-latek najprawdopodobniej został uderzony przez gałąź drzewa które ścinał.

Radnego nie można upominać...

cz śr, 19 sierpnia 2009 08:04

Wojewoda podlaski stwierdził nieważność trzech punktów w nowym Statucie Gminy Zbójna. Pierwszy z nich dotyczy przyznania inicjatywy uchwałodawczej sekretarzowi i skarbnikowi gminy, drugi możliwości wnioskowania przez Przewodniczącego Rady o udzielenie radnemu upomnienia w przypadku notorycznego uchylania się przez niego od wykonywania obowiązków, a trzeci ograniczeń praw obywateli do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy poprzez zapisanie, że „w posiedzeniach Komisji Rewizyjnej mogą brać udział tylko jej członkowie oraz zaproszone osoby”.

Pijany Litwin wiózł pobratymców do Hiszpanii

cz wt, 18 sierpnia 2009 15:49

Blisko dwa promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu Litwin, kierowca Forda Transita, który wiózł „na pokładzie” sześć osób. Mężczyzna został zatrzymany nocą na Placu Kościuszki w Łomży. Policjantów zaniepokoił sposób w jaki prowadził samochód...

NFZ: Nie będzie pieniędzy na nadwykonania. Zarząd województwa: Protestujemy

cz wt, 18 sierpnia 2009 14:05

Zarząd Województwa Podlaskiego wystąpił ze stanowczym protestem wobec decyzji prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jacka Paszkiewicza. Jak wyjaśnia Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa, powodem protestu jest zmiana w planie finansowym NFZ na rok bieżący, wskutek której województwo podlaskie nie otrzyma pieniędzy na pokrycie dodatkowych kosztów leczenia pacjentów przez szpitale. Tylko trzy województwa w Polsce zostały potraktowane w ten sposób przez prezesa NFZ.

Mordercy w areszcie

cz wt, 18 sierpnia 2009 13:50

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj mieszkańcy Zambrowa, którzy w sobotę dopuścili się zabójstwa młodej dziewczyny w podzambrowskich Sędziwujach. 26 letni Tadeusz Sz. i trzy lata młodszy Andrzej Sz. zostali zatrzymani bezpośrednio po znalezieniu ciała ich ofiary. Jak mówi prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokurator Prokuratury Okręgowej, mężczyźni złożyli obszerne wyjaśnienia i przyznali się do zabicia 21-letniej Anny K. Oni też wrzucili jej ciało do ogniska.

Bezrobocie zagląda w oczy Kolna...

cz wt, 18 sierpnia 2009 11:40

Fabryka Przyrządów i Uchwytów „Bison-Bial” w Białymstoku chce sprzedać swoje oddziały w Kolnie i Bielsku Podlaskim. Wczoraj branżowe związki zawodowe rozmawiały z zarządem fabryki na temat warunków sprzedaży - informuje Gazeta Wyborcza w swym białostockim dodatku. Zgodnie z ogłoszeniem informującym o wystawieniu na sprzedaż Zakładu Produkcyjnego BISON-BIAL w Kolnie, przy ul. Wojska Polskiego 56 potencjalni zainteresowani mogą kupić albo całą zorganizowaną część przedsiębiorstwa, albo też samą nieruchomość zabudowaną, lub znajdujące się tu maszyny i urządzenia. W kolneńskim oddziale fabryki zatrudnionych jest 170 osób.

Kolejny krok do budowy w Łomży pierwszego hipermarketu.

cz wt, 18 sierpnia 2009 07:45

Prezydent wydał decyzję określającą środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie Centrum Handlowo-Usługowego Galeria Narew, przewidzianego do realizacji przy ul. Wojska Polskiego w Łomży. Decyzja jest niezbędnym elementem dokumentacji uprawniającej do wystąpienia i uzyskania pozwolenia na budowę obiektu. Określa m.in. działania, jakie należy podjąć, celem dotrzymania wymogów ochrony środowiska, oraz wymagania dotyczące ochrony środowiska konieczne do uwzględnienia w projekcie budowlanym. Decyzja wymaga także od inwestorów przeprowadzenia na etapie projektu budowlanego analizy akustycznej uwzględniającej szczegółowe rozwiązania techniczne projektowanych instalacji na terenie obiektu w zakresie emisji hałasu.

Pijani jeżdżą wśród nas...

cz wt, 18 sierpnia 2009 06:25

Aż 54 pijanych kierowców zatrzymali w weekend policjanci na drogach województwa podlaskiego. Nietrzeźwych kierujących ciągle jest dużo mimo apeli i kar. Pijani jeżdżą samochodami, traktorami i rowerami. Tych ostatnich było 17. W Łomży pół na pół – na czterech zatrzymanych pijanych kierowców dwaj to rowerzyści. Jeden z nich – 54-latek zdecydował się wsiąść na rower mimo, że miał 2 promile alkoholu.

Brutalne morderstwo w okolicach Zambrowa

cz pon, 17 sierpnia 2009 09:54

Makabrycznego odkrycia dokonali policjanci w miejscowości Sędziwuje niedaleko Zambrowa. W sobotę późnym wieczorem policja otrzymała sygnał o zamordowanej młodej dziewczynie. Niestety sygnał okazał się prawdziwy. Prokuratura z Zambrowa, która prowadzi śledztwo w tej sprawie informacji szczegółowych na ten temat, na tym etapie śledztwa nie chce podawać. Potwierdza jedynie fakt, że młoda dziewczyna – w wieku 21 lat - została zamordowana. Zatrzymano już dwóch mężczyzn w wieku 23 i 26 lat, którzy podejrzani są o dokonanie morderstwa. Na razie nie są znane motywy zbrodni.

Zakazu i ograniczeń chowu zwierząt w Łomży nie będzie. Wojewoda unieważnił uchwałę Rady Miasta

cz pon, 17 sierpnia 2009 09:15

Wojewoda podlaski stwierdził nieważność lipcowej uchwały Rady Miasta Łomża wprowadzającej zmiany w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Łomża dotyczących chowu zwierząt. Przeprowadzona w Urzędzie Wojewódzkim analiza uchwały wykazała, iż podjęta ona została z istotnym naruszeniem prawa.

CBA w ratuszu

cz pon, 17 sierpnia 2009 06:15

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego od kilku miesięcy prowadzą kontrolę w łomżyńskim ratuszu Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA potwierdza tę informację. Kontrola prowadzona jest w zakresie procesu scalania i podziału nieruchomości w Łomży w obrębie ulic Mickiewicza i Sikorskiego przeprowadzonego przez Urząd Miasta w Łomży – podaje Brodowski.

Pijany z pistoletem za paskiem od spodni

cz nie, 16 sierpnia 2009 10:31

Prawie 2 promile alkoholu miał mężczyzna, u którego policjanci dostrzegli pistolet. Okazało się, że miał on także amunicje, ale nie miał zezwolenia do posiadania broni palnej. Mężczyzna został zatrzymany. Z posiadanie nielegalne broni i amunicji odpowie przed sądem. Grozi mu od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Strażak zginął na służbie

cz nie, 16 sierpnia 2009 10:11

55-letni strażak z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci zmarł podczas wyjazdu do akcji gaśniczej. Jak wyjaśnia st. bryg. Jan Chludziński, zastępca komendanta PSP w Łomży, jednostka z Gaci została zadysponowana nocą do gaszenia palących się ciuków słomy. Wracając do jednostki kierowca strażackiego wozu bojowego marki volvo zjechało na lewy pas ruchu, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził, że 55-latek nie żyje...

„Co by było gdyby nie było tego Cudu nad Wisłą?”

cz so, 15 sierpnia 2009 11:17

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (popularnie zwane Matki Bożej Zielnej) to jedną z trzech największych uroczystości maryjnych w Kościele. Świętowana już od V wieku tajemnica wzięcia Maryi do nieba z ciałem i duszą jako dogmat wiary została ogłoszona w 1950 r. przez papież Piusa XII. W Polsce uroczystości kościelne ściśle wiążą się ze świętowaniem kolejnej już 89. rocznicy „Cudu nad Wisłą”, czyli zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z bolszewikami w 1920 roku. Czciciele Maryi w Polsce przypisują je szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej. W tym dniu Wojsko Polskie obchodzi swoje święto.

Popili, napadli i ...wpadli

cz pt, 14 sierpnia 2009 13:04

Trzech mężczyzn pod zarzutem rozboju zatrzymali łomżyńscy policjanci. Wczoraj późnym popołudniem w Starej Łomży nad rzeką zaatakowali oni innego mężczyznę. Najpierw zażądali pieniędzy, a gdy ich nie otrzymali zaczęli bić ofiarę i przeszukiwać jego kieszenie. Skradli telefon komórkowy i 50 zł... Już po kilkunastu minutach wszyscy trzej napastnicy zostali zatrzymani.

Broniąc domu i niepodległości – wojna polsko-bolszewicka lat 1919-1920

cz pt, 14 sierpnia 2009 11:54

11 listopada 1918 r. stało się to, co wydawało się niemożliwe, nastąpiło odrodzenie się Rzeczypospolitej Polskiej. Chociaż jeszcze w walkach ulicznych prowadzonych z Niemcami w Łomży zginął zastępca komendanta okręgu Polskiej Organizacji Wojskowej Leon "Kuczyński" Kaliwoda, to miasto znalazło się faktycznie w rękach polskich. Najbliższej nocy rozbrojono również Niemców w Wiźnie i okolicznych wioskach, organizowano też pośpiesznie oddziały, które zabezpieczały granicę od strony Prus. W grudniu 1918 r. rozpoczął też swoją działalność związany z Łomżą przez długie lata 33 pułk piechoty. Wydawało się to początkiem normalnego życia, we własnym niepodległym kraju. Rzeczywistość już niebawem miała okazać się jednak nie tak świetlana, a to za sprawą wydarzeń zachodzących na ogarniętym rewolucją terenie Rosji.

„Pozdrowieni bądźcie w polnych kwiatach, które z krwi Waszej rosną...”

cz pt, 14 sierpnia 2009 11:43

Imiona i nazwiska 88 polskich żołnierzy, którzy w Łomży polegli lub zmarli od ran podczas wojny z bolszewikami i spoczęli w sześciu mogiłach zbiorowych na cmentarzu przy ul. Kopernika, po 89. latach wyryto na dwóch tablicach nagrobnych, odsłoniętych i poświęconych w czwartek, 13 sierpnia. Przy grobach anonimowych dotąd obrońców Ojczyzny odbył się Apel Poległych.

W sobotę zakupów nie zrobisz

cz pt, 14 sierpnia 2009 09:33

W sobotę większość sklepów będzie zamknięta. Przepisy o zakazie handlu w dni świąteczne przewidują, że 15 sierpnia pracę w handlu mogą wykonywać jedynie właściciele sklepów lub osoby pracujące na podstawie umów cywilnych. Nie wolno natomiast zatrudniać w tym czasie osób mających status pracownika.

« · «« · 817 · 818 · 819 · 820 · 821 · 822 · 823 · 824 · 825 · 826 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę