Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Imieniny patronki szkoły w Konarzycach uczczono wmurowaniem kamienia węgielnego pod jej rozbudowę

- Chcemy, aby 1 września 2023 roku dzieci rozpoczęły naukę także w nowym budynku. Czas jest krótki, plan jest bardzo ambitny – mówił Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża podczas wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kolejnego skrzydła szkoły w Konarzycach. Uroczystość stała się symbolicznym prezentem urodzinowym dla patronki szkoły ppor. druhny Jadwigi Dziekońskiej, ps. Jadzia.

W obecności społeczności szkoły i przybyłych gości, przed pierwszym budynkiem Szkoły Podstawowej im. ppor. druhny Jadwigi Dziekońskiej, ps. Jadzia w Konarzycach, odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego pod drugą rozbudowę placówki. Za 7 277 910,00 zł dobudowany ma zostać budynek o powierzchni ponad 1000 m2. To drugie tyle co obecnie zajmuje szkoła. Powstaną 4 sale lekcyjne, 3 sale przedszkolne, stołówka i pokój nauczycielski. Ponadto pojawi się parking, pętla autobusowa i oddzielne wejście do przedszkola.

- Chcemy, aby 1 września 2023 roku dzieci rozpoczęły naukę także w nowym budynku. Czas jest krótki, plan jest bardzo ambitny. … Wierzę, że mury szybko będą pięły się do góry – mówił wójt Piotr Kłys. Dziękował obecnym na uroczystości gościom: wiceministrowi edukacji i nauki Dariuszowi Piontkowskiemu, posłowi Jarosławowi Zielińskiemu i senatorowi Markowi Komorowskiemu za wsparcie inwestycji z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Przy okazji obecności wiceministra wójt Kłys prosił o wsparcie finansowe przy wyposażaniu nowego skrzydła.

- ,,Takie będą Rzeczpospolite, jakie jej młodzieży chowanie”. Po 422 latach to zdanie jest nadal aktualne i nadal ważne – zakończył wójt.

- Cieszę się, że tu w Konarzycach przybywa dzieci. To sytuacja odmienna od tej, która ma miejsce w wielu miastach, czy gminach, gdzie trzeba zastanawiać się co zrobić z pustoszejącymi budynkami szkół – zauważył wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. - To znaczy, że nie tylko szkoła, ale cała gmina ma perspektywy i się rozwija. Warto w takich gminach inwestować - podsumował. 

W tubie obok aktu erekcyjnego podpisanego przez: Piotra Kłysa (wójt Gminy Łomża), Sławomira Zacharczyka (przewodniczący Rady Gminy, Beaty Michalak (dyrektor szkoły), Jacka Deptułę i Jarosława Chojnowskiego (wykonawcy), znalazły się: najnowszy numer Wieści Gminnych z października 2022 roku, moneta z 2022 roku (5 zł), przypinka z herbem Gminy Łomża, pen drive z projektem rozbudowy szkoły, opisaną historią oraz zdjęciami kadry pedagogicznej i uczniów, uchwaloną w tym roku strategią rozwoju Gminy Łomża na lata 2021-2030, fotografiami władz Gminy Łomża oraz plikami graficznymi herbu i barw Gminy Łomża i Polski. Uroczyście, w asyście  części społeczności szkoły i mediów, tuba została wmurowana we fundament nowego skrzydła.

Szkoła w Konarzycach powstała w 1918 roku i mieściła się w wynajętych pomieszczeniach. Obecny, zabytkowy budynek pobudowano w 1928 roku. W dużej części powstał czynem społecznym mieszkańców. Na dole było 3 sale lekcyjne, a na górze dwa mieszkania dla nauczycieli, o czym przypomniała dyrektor jednostki Beata Michalak. Od 1 stycznia 1996 roku organem prowadzącym szkoły jest Gmina Łomża. Po likwidacji filii w Giełczynie w roku szkolnym 1999/2000 szkoła stała się zbyt ciasna i Rada Gminy podjęła decyzję o pierwszej rozbudowie. Powstało nowe skrzydło z 7 salami lekcyjnymi i salą gimnastyczną. Budynek zabytkowy przeszedł także remont kapitalny. 3 maja 2002 roku szkoła otrzymała sztandar i patronkę, ppor. druhnę Jadwigę Dziekońską, ps. Jadzia. W szkole uczy się blisko 300 uczniów i pracuje ponad 40 osób. W 2022 przyszedł więc czas na rozbudowę o kolejne skrzydło. 

- Niech ten kamień węgielny będzie symbolicznym prezentem imieninowym dla naszej „Jadzi” - podkreślała z radością dyrektorka.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania nadał Beacie Michalak, dyrektorce szkoły w Konarzycach, medal Komisji Edukacji Narodowej. Przed społecznością szkoły uroczyście wręczył go wiceminister Dariusz Piontkowski.

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
wt, 18 października 2022 18:46
Data ostatniej edycji: wt, 18 października 2022 20:06:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę