Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Prezydent Chrzanowski nagrodził 21 nauczycieli z 1397

Na spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyrażano skrajnie różne opinie. Przewodnicząca Rady Miasta Łomża Alicja Konopka mówi, że w naszym mieście „tak źle nie jest”, skoro wielkich protestów nie ma, a przedstawicielki związków zawodowych wręcz odwrotnie: Ewa Chludzińska z ZNP przypomina o proteście i zubożeniu nauczycieli, zaś Jolanta Chojnowska z NSZZ Solidarność postuluje uczciwe zarobki, żeby wdzięczność urzędników dla pedagogów miała wymiar finansowy.

Inflacja tylko w tym roku wzrosła do około 1/5 w porównaniu z poprzednim, a we wcześniejszych latach ceny w sklepie, restauracji i stacji benzynowej także nie stały w miejscu. Pomimo to, nagroda prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego od 2019 r. niezmiennie wynosi 2 700 zł brutto, czyli jakby w łomżyńskim ratuszu inflacji nie było albo jej nie zauważono. Zauważalna jest oszczędność, bo nagród dla nauczycieli teraz nie przyznano 41, jak w pandemicznych latach 2020 r. i 2021 r., ani 34 jak w 2019. Po pokonaniu czy zawieszeniu stanu pandemii w 2022 r. nagród jest 21 po 2 700 zł. Pisaliśmy w 2018 r., że 28-oro nauczycieli otrzymało nagrodę prezydenta Łomży po 2 800 zł brutto. 

Wiersze i śpiewy dla „prowadzących do źródeł wiedzy”
Sympatyczne spotkanie z okazji Święta Nauczycieli i Pracowników Oświaty odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży. Organizatorzy szkolni przygotowali się do przyjęcia prezydenta i gości z polotem: od wejścia 4 uśmiechnięte uczennice klasy VIII A witały chóralnym „dzień dobry”, dalej dwójka uczniów kierowała do szatni, a w sali gimnastycznej ustawiono wystawę prac plastycznych z filozoficznym przesłaniem o upływie czasu w przyrodzie, w życiu roślin, zwierząt i ludzi, oraz w edukacji. Tablice z obrazkami namalowanymi i wyklejanymi zajęły szerokość ściany sali, więc było kolorowo i z refleksją: chwiejące się złote trąby słoneczników, wielobarwność jesieni na drzewach, rój planet w Kosmosie, sowy w mądrych okularach i motyle w zwiewnych lotach oraz Nasze Panie Nauczycielki na portretach, stworzonych przez kształcące się w „Jedynce” dzieci.

Napis na głównej dekoracji dedykował uroczystość „tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy...”. Prowadzącym do wręczenia dyrektorom, wicedyrektorom i nauczycielom nagród prezydenta był naczelnik wydziału oświaty Paweł Piwowarski. Prawie połowa z pomarańczowych krzesełek w poniedziałek pozostała pusta. Dzieci w białych bluzeczkach i czarnych spódniczkach recytowały, śpiewały i tańczyły. Było poetyckich myśli moc. Trudno pamiętać, co peany głosiły, tyle było szacunku dla trudu nauczycieli. pedagogów. Recytatorka zastanawiała się nad efektami, czy wychowankowie będą patrzeć prosto w oczy, nie odwrócą się od ludzi. „Zapytaj, ile jesteś wart” - namówiła pedagogów poetyckim głosem. Para 13-latków z KTT Akat: Joanna Horoszewska (SP 1) i Wiktor Cekała (SP 10) zatańczyła czaczę i rumbę. Ekspresyjne, godne podziwu i skoordynowane z taneczną muzyką popisy wywołały brawa. 

Wystąpienie Przewodniczącej NSZZ Solidarność - Jolanty Chojnowskiej


Nagrodzeni w Łomży i Białymstoku
Przemowy były krótkie, ale dość ciekawe i odmienne od urzędowego optymizmu w ministerstwach i rządzie RP, więc w linkach umożliwiamy Czytelnikom słuchanie w całości, o czym mówiły panie ze związków zawodowych: Ewa Chludzińska z ZNP, m.in. o protestach nauczycielskich od 7. do 15. października i pauperyzacji zawodu, zaś Jolanta Chojnowska z Solidarności w Łomży, m.in. o powtarzanych na temat zawodu bzdurach (niby 18 godzin pracy i dużo czasu wolnego nauczycieli, których płace to największe „obciążenia” budżetów samorządów, podczas gdy pieniądze na drogi urzędnicy nazywają „inwestycjami”). Działaczka uświadamiała, że na efekty pracy pedagogicznej trzeba czekać długo i cierpliwie, bo dopiero wtedy każda złotówka zwraca się wielokrotnie.

- Nasi decydenci udają, że tego nie wiedzą – stwierdziła odważnie do decydentów od oświaty w Łomży, bo słuchał również wiceprezydent Andrzej Stypułkowski. Edukacja otwiera oczy, pozwala zdobyć wykształcenie i zawód, uciec od biedy.

Życzyła na koniec, ażeby nauczyciele rozwijali geniusz w uczniach, a za wszystko w finale zebrała rzęsiste i długie brawa. Na wstępie uroczystości naczelnik Piwowarski poinformował, że łomżyńscy pedagodzy otrzymali nagrody w Białymstoku: dyrektor Dariusz Grzelak z CZKiU – nagrodę ministra edukacji i nauki; dyrektor SP 10 Jadwiga Kirejczyk i dyrektor II LO Jolanta Kossakowska – nagrodę kuratora oświaty; dyrektor SP 4 Marcin Piotrowski – Medal Komisji Edukacji Narodowej i dyrektor ZSS Lucyna Antecka medal za długoletnią służbę.

Wystąpienie Przewodniczacej ZNP o/Łomża - Ewy Chludzińskiej


Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej 
Prezydent Łomży przyznał w 2022 roku 21 nagród po 2 700 zł brutto, które otrzymali (kolejność alfabetyczna): Cichocki Bogusław (Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5), Cwalina Waldemar (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4), Danielewska Edyta (Szkoła Podstawowa Nr 5), Domalewski Krzysztof i Drożyner Paweł (Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6), Kamińska Krystyna (Szkoła Podstawowa Nr 1), Lipska Katarzyna Anna (I Liceum Ogólnokształcące), Łuba Anna (II LO), Matejkowska Ewa (Bursa Szkolna Nr 3), Piechowski Jarosław (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego), Piotrowska Izabela (Szkoła Podstawowa Nr 5), Rabek Anna (Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7), Rainko Ewa (Szkoła Podstawowa Nr 7), Skrodzka Maria Barbara (Przedszkole Publiczne Nr 9), Suchodoła Urszula (Szkoła Podstawowa Nr 2), Węgrowski Dariusz (Szkoła Podstawowa Nr 10), Witkowska Barbara (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2), Woliński Lech (Bursa Szkolna Nr 2), Wójcik Joanna (Szkoła Podstawowa Nr 9), Zaniewska Alicja (Przedszkole Publiczne Nr 14), Zygier-Urbaniak Małgorzata (Przedszkole Publiczne Nr 1).

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

 

Miasto Łomża nagrodziło Nauczycieli i Wychowawców

Wiemy, ile wynosiła nagroda prezydenta

Nagrody dla 34 nauczycieli na Dzień Edukacji w Łomży

Nauczyciele dostali nagrody z okazji Dnia Edukacji

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Przewodnicząca ZNP o/Łomża Ewa Chludzińska
Foto: Przewodnicząca NSZZ Solidarność - Jolanta Chojnowska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Dariusz Grzelak, Lucyna Antecka, Jolanta Kossakowska, Marcin Piotrowski

Załączniki

mm
pon, 17 października 2022 19:05
Data ostatniej edycji: wt, 18 października 2022 07:49:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę