Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Od nowego roku zmienia się granica między dwiema miejscowościami koło Wysokiego Mazowieckiego

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

1 stycznia 2022 r. zmieni się granica między dwiema miejscowościami w Podlaskiem. Powierzchnia gminy Sokoły zwiększy się o kilka hektarów, a stanie się to kosztem gminy Wysokie Mazowieckie.

Chodzi o dwie działki należące do jednego rolnika. Przypadkiem dowiedział się on, że należący do niego teren, na którym chciał wybudować dom, to obszar sąsiedniej wsi, na dodatek położonej w ościennej gminie. Żeby nie zmieniać adresu zamieszkania, musiał rozpocząć długotrwałą procedurę.

Były konsultacje z mieszkańcami obu wsi: Bujny w gminie Sokoły i Jabłoń-Rykacze w gminie Wysokie Mazowieckie, a następnie uchwały rad obu tych samorządów. Na szczęście oba położone są w powiecie wysokomazowieckim. Decyzję o zmianie granicy musiał jeszcze zaopiniować wojewoda podlaski. Po drodze było jeszcze MSWiA i rada ministrów.

Wszystkie formalności zostały spełnione i od 1 stycznia pan Piotr i jego rodzina oficjalnie już będą mieszkańcami wsi Bujny. A tym samym o nieco ponad 7 ha powiększy się też cała gmina Sokoły.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę