Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Coraz więcej kierowców zapisuje się na kursy redukujące punkty karne - tak jest m.in. w Łomży

Główne zdjęcie
WORD Łomża

Coraz większą popularnością cieszą się kursy, podczas których można zredukować punkty karne. Organizują je Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. W Łomży liczba kierowców, którzy chcą z nich skorzystać wzrosła kilkukrotnie - mówi dyrektor tamtejszego WORDu Mirosław Oliferuk.

- Liczba chętnych na kursy dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego wzrosła w grudniu kilkukrotnie. Mieliśmy tygodniowo około 10-15 osób, teraz mamy około 40-50. Wszyscy kierowcy obawiają się tego, co może się wydarzyć w nowym roku, po zmianie przepisów - mówi Mirosław Oliferuk.

Te zakładają, że od stycznia nie będzie można redukować punktów karnych. Będą się one zerowały dwa lata po zapłaceniu mandatu za wykroczenie. A nie, tak jak teraz, rok po wystawieniu mandatu.

Kierowcy, którzy chcą zredukować punkty według starych zasad, muszą jak najszybciej zapisać się na kurs w WORDzie i poświęcić na niego sześć godzin lekcyjnych.

WORDy organizują kursy w swoich siedzibach, ale także w formie online. Szczegółowe informacje są na stronach internetowych Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę