Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Biebrzańskim Parku Narodowym rozpoczęło się liczenie łosi

Główne zdjęcie
Łoś w Biebrzańskim Parku Narodowym

Ile łosi mieszka w Biebrzańskim Parku Narodowym? Przez najbliższe dni będzie to sprawdzało blisko sześćdziesięciu wolontariuszy.

W poniedziałek (21.02) wolontariusze rozpoczęli doroczną akcję liczenia zwierząt. Żeby przeprowadzić badanie, podzielili się na grupy. Jedni zwierzynę swoją obecnością płoszą, kolejni liczą.

Badanie jest realizowane na wybranych obszarach Parku, żeby potem wyniki uśrednić i w ten sposób oszacować liczbę zwierząt.

- Przede wszystkim liczymy nie tylko łosie, ale wszystkie ssaki, głównie jeleniowate, czyli jelenia, sarnę, łosia ale też dziki. Chodzi o to, żeby wiedzieć, mniej więcej, ile jest tych zwierząt w Parku Narodowym i w jakim kierunku idą te populacje - mówi profesor Zbigniew Borowski z Instytutu Badawczego Leśnictwa.

W badaniach biorą udział wolontariusze z całej Polski. Jak mówią, przyjechali do Parku, bo kochają przyrodę, a przy okazji mogą zobaczyć takie miejsca w Parku, do których jako zwykli turyści nie mieliby dostępu.

Liczenie zwierząt w Biebrzańskim Parku Narodowym potrwa do piątku.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę