Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 czerwca 2022 napisz DONOS@

„50 PLUS” - szansa na zatrudnienie bezrobotnych po 50-ce

cz pon, 10 stycznia 2005 22:58

Łomżyński Urząd Pracy oferuje do 8 tysięcy złotych wsparcia dla przedsiębiorstw, które zatrudnią bezrobotnego w wieku powyżej 50 lat. Pieniądze można przeznaczyć na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy. Uwaga zgłoszenia można składać tylko do środy 12 stycznia. Program „50 PLUS” adresowany jest do przedsiębiorców, którzy chcą zatrudnić pracownika, który nie musi być młodą z trzema fakultetami, długonogą blondyną o niebieskich oczach, a raczej osobą odpowiedzialną z doświadczeniem.

Jański szkoli bezrobotnych

cz pon, 10 stycznia 2005 15:51

Centrum Promocji Kadr przy Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego to projekt, którego głównym zadaniem jest zwiększenie szans na rynku pracy bezrobotnej młodzieży do 26 lat oraz absolwentów szkół wszystkich stopni. Łomżyńskie Centrum właśnie rozpoczęło bezpłatne szkolenia bezrobotnych absolwentów. Może z nich skorzystać co najmniej 30 osób.

Informacja w sprawie łącznego opodatkowania dochodów małżonków

mm pt, 07 stycznia 2005 20:54

W zeznaniu podatkowym PIT-36 albo PIT-37 za 2004 r., z możliwości łącznego opodatkowania dochodów małżonków, mogą również skorzystać podatnicy, którzy: 1) zawarli związek małżeński przed 2004 r., a ich małżonek zmarł w trakcie 2004 r., 2) pozostawali w związku małżeńskim przez cały 2004 r., a ich małżonek zmarł przed złożeniem zeznania podatkowego za 2004 r.

Ostatni dzwonek na złożenie PITu-12

mm cz, 06 stycznia 2005 15:41

Jeszcze tylko do najbliższego poniedziałku (10 stycznia) możemy składać u swojego pracodawcy PIT-12 - oświadczenie, że chcemy żeby to pracodawca rozliczył się z fiskusem za nas. Przypominamy, że z takiego ułatwienia może skorzystać każdy podatnik, który cały 2004 rok przepracował u jednego pracodawcy i nie miał żadnych innych dochodów oraz nie zamierza korzystać z jakichkolwiek odliczeń.

Connex i Orbis chcą przejąć PKS-y

cz cz, 06 stycznia 2005 09:18

Zbliża się finał prywatyzacji łomżyńskiego i zambrowskiego PKS-ów. Pod koniec ubiegłego roku wojewoda podlaski ogłosił, że chce sprywatyzować wszystkie cztery działające w podlaskim Państwowe Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej (także Białystok i Suwałki). Ostatecznie do rokowań przy prywatyzacji łomżyńskiego PPKS przystąpiły dwie firmy Connex Polska i PKS Tarnobrzeg, a zambrowskiego PKS-u tylko jedna - Connex Polska.

PIT-owania czas

mm pt, 31 grudnia 2004 11:38

Przed nami kolejna, trzynasta już kampania składania PITów. I choc podatków płacić nikt nie lubi... w urzędach pojawia się coraz więcej osób, które poszukują informacji nt. rozliczenia podatku dochodowego. Oto krótki informator przygotowany przez Izbę Skarbową w Białymstoku, który daje odpowiedź na najczęściej zadawane pytania ...przez tych którzy nie chcą ale muszą rozliczyć się z fiskusem.

Budżet Łomży przyjęty

cz cz, 30 grudnia 2004 07:56

Radni Łomży podczas wczorajszej sesji przegłosowali plan przychodów i wydatków miasta na 2005 rok. Ostatecznie po dochodów zapisano kwotę ponad 147 milionów złotych, a wydatki a wydatki są o ponad 20 milionów wyższe. To przede wszystkim za sprawą dużych inwestycji, które mają być realizowane przy wsparciu funduszami z Unii Europejskiej, a na ich zrealizowanie Łomża ma zaciągnąć ponad 25 milionów złotych kredytów. W stosunku do pierwotnego projektu budżetu przedstawionego radnym w listopadzie Prezydent Jerzy Brzeziński zgłosił autopoprawkę przychylając się częściowo do wniosków zgłaszanych przez komisje Rady.

Grajewo kupiło pierwsze maszyny do rosyjskiej fabryki

cz śr, 29 grudnia 2004 20:36

Niemal 25 milionów euro zapłaci zakład Pfleiderer Grajewo za nowe maszyny do nowobudowanej fabryki płyt wiórowych w miejscowości Podberesje rejon Novgorod w Rosji. Dostawcą urządzeń wyposażenia fabryki jest Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH Co. KG z siedzibą w Neumarkt, która tak jak i zakład w Grajewie wchodzi w skład grupy Pfleiderer AG.

Wójt Białobrzeski na czele Rady Zatrudnienia

cz wt, 28 grudnia 2004 17:41

Starosta Łomżyński Wojciech Kubrak powołał nową Powiatową Radę Zatrudnienia. Głównym zadaniem Rady jest inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do pełnego i racjonalnego zatrudnienia na terenie powiatu, i ocena racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy. Na czele 15. osobowego ciała stanął Zenon Białobrzeski - Wójt Gminy Zbójna, a jego zastępca został Mieczysław Gierłowski - przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych w Łomży.

Komunikat MF w sprawie kas rejestrujących

mm pon, 27 grudnia 2004 15:39

W dniu 23 grudnia 2004r. Minister Finansów podpisał rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących określające m.in. zakres zwolnień od obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu tych urządzeń na rok 2005. Rozporządzenie to wchodzi w życie 1 stycznia 2005r. i zastąpi rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2002r. W nowym rozporządzeniu utrzymane zostały dotychczasowe kryteria wielkości obrotów, które wyznaczają możliwość korzystania ze zwolnienia od tej formy ewidencjonowania.

Ruszył ZPORR dla mikroprzedsiębiorców

cz nie, 26 grudnia 2004 22:36

Do 50 000 euro dofinansowania na inwestycje związane m.in.: z utworzeniem, rozbudową lub nabyciem przedsiębiorstwa, rozszerzeniem zakresu jego działalności gospodarczej i modernizacją środków produkcji mogą uzyskać tzw. mikroprzedsiębiorcy. Zarząd województwa podlaskiego ogłosił konkurs na wnioski w ramach działania 3.4 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Na dofinansowanie mogą mieć nadzieję te firmy, które rozpoczęły działalność gospodarczą nie wcześniej niż trzy lata temu, zatrudniały średniorocznie mniej niż 10 pracowników, a ich roczny obrót netto nie przekroczył 2 milionów euro.

Meble IKEA z grajewskiej płyty

cz cz, 23 grudnia 2004 07:49

Pfleiderer Grajewo podpisał umowę na dostawę płyt wiórowej z firmą Swedwood Polska. Firma ta jest częścią międzynarodowego koncernu IKEA. Kontrakt zawarty na okres od 1.01.2005 do 31.08.2009 i przewiduje dostawy płyty wiórowej surowej na poziomie pomiędzy 30 a 80 tys. m3 rocznie. Szacunkowa wartość umowy wynosi 170 mln pln.

Euro dotacje

cz śr, 22 grudnia 2004 21:18

Niemal 110 tys euro wsparcia pozyskali łomżyńscy przedsiębiorcy w ramach Regionalnego Funduszu Dotacji Inwestycyjnych Phare 2002. Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, pełniąca rolę Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) rozpatrzyła wnioski złożone podczas pierwszego terminu który upłynął 30 sieprnia 2004r. W skali województwa dotacje przyznano ponad 40 przedsiębiorstwom, z których pięć działa w Łomży i regionie.

Jak rozliczyć się z fiskusem nie idąc do urzędu?

mm śr, 22 grudnia 2004 12:31

Każdy podatnik, który cały 2004 rok przepracował u jednego pracodawcy i nie miał żadnych innych dochodów oraz nie zamierza korzystać z jakichkolwiek odliczeń może sobie ułatwić życie i zlecić rozliczenie się z fiskusem, swojemu pracodawcy. Wystarczy, że jak najszybciej złożył u pracodawcy PIT-12, czyli oświadczenie o chęci rozliczenia przez pracodawcę.

Zielona Łomża Export

cz wt, 21 grudnia 2004 21:24

W grudniu oferta Browaru Łomża została poszerzona o nowy produkt - piwo Łomża Export w zielonej butelce bezzwrotnej 0,5L. Jego wprowadzenie to znaczący krok w rozwoju marki Łomża, który ma poszerzyć grono jej odbiorców na rynku krajowym o nowe grupy konsumentów. Dzięki Exportowi w większym niż dotąd stopniu Łomża ma trafiać do osób o wyższym statusie społecznym i materialnym, szczególnie ceniących prestiż, a przy wyborze piwa zwracających uwagę na markę i atrakcyjne opakowanie.

Dwa zakładu MLKEPOLU na liście do wznowienia eksportu

cz wt, 21 grudnia 2004 15:44

Zakłady mleczarskie z Kolna i Mrągowa, należące do SM MLEKPOL z Grajewa, znalazły się na liście 10 polskich zakładów mleczarskich ubiegających się o tymczasowe wznowienie eksportu do Rosji. Lista 10 zakładów mleczarskich powstała w oparciu o wyniki eksportowe w okresie od stycznia do sierpnia br. Stworzona została przez głównego lekarza weterynarii oraz przedstawicieli Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich i Związku Prywatnych Przetwórców Mleka. Teraz listę zakładów zatwierdzić muszą władze rosyjskie. Po wydaniu pozytywnej opinii – zakłady te będą mogły prowadzić eksport do Rosji do czasu ogłoszenia oficjalnych wyników kontroli prowadzonych przez rosyjskie służby weterynaryjne w polskich mleczarniach.

Zamiast Szeptela będzie MNI

cz wt, 21 grudnia 2004 15:37

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Szeptel S.A. przyjęło uchwałę dotycząca zmiany nazwy spółki z PT Szeptel na MNI S.A. Jak podano w oficjalnym komunikacie nazwę zmieniono, bo dotychczasowa kojarzyła się ze "starym", tradycyjnym biznesem telekomunikacyjnym, który po ostatnich zmianach w spółce przestaje być głównym źródłem przychodów" Jednocześnie NWZA odwołała dwóch członków Rady Nadzorczej w tym byłego szefa UOP-u Gromosława Czempińskiego.

Mlekpol jeszcze większy

cz pon, 20 grudnia 2004 14:17

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Walne Zgromadzenie Delegatów Spółdzielni przegłosowało dziś uchwałę o włączenie w struktury MLEKPOLU spółdzielni OSOWA z Bydgoszczy. To siódmy zakład, który wejdzie w skład grajewskiej spółdzielni. Dziś tworzą ją zakłady: w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie i Augustowie.

Jedna wielka rzeka mleka

cz pon, 20 grudnia 2004 14:07

“Pracujemy nad tym, żeby na Podlasiu powstała jedna spółdzielnia mleczarska. Weszłyby do niej wszystkie pracujące w regionie mleczarnie. Mogłaby ona skutecznie konkurować z mlecznymi holdingami z zachodniej Europy.” - tak na łamach Rzeczpospolitej pomysł na połączenie działających w regionie mleczarni argumentuje prezes Spółdzielni Obrotu Towarowego Kazimierz Jankowski. SOT Białystok zajmuje się dystrybucja w całym kraju produktów kilku dziś konkurencyjnych mleczarni m.in. Mlekovity z Wysokiego Mazowieckiego, Mlekpolu z Grajewa, a także SM Piątnica.

Złoty Kur ze złotym medalem

mm pon, 20 grudnia 2004 10:16

Produkowane przez Browar Łomża piwo Złoty Kur otrzymało na początku grudnia złoty medal w konkursie "World Beer Championships" zorganizowanym w Chicago przez Beverage Testing Institute. Celem założonego w 1981 r. instytutu jest przygotowywanie rzetelnych rekomendacji konsumenckich dotyczących piwa oraz innych napojów alkoholowych. Eksportowany do USA od maja br. Złoty Kur uzyskał w jego ocenie aż 90 na 100 możliwych do zdobycia punktów.

« · «« · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę