Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 października 2020 napisz DONOS@

Hurtownicy piwni wsparli dom dziecka

Foto: Hurtownicy piwni wsparli dom dziecka
cz cz, 17 lutego 2005 19:42

Kwotę 3 tys. zł przekazali partnerzy handlowi Browaru Łomża na rzecz Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Łomży. To równowartość nagrody w konkursie przeprowadzonym podczas spotkania podsumowującego 2004 rok, zorganizowanego przez łomżyński browar dla dystrybutorów jego produktów. Zwycięzcy tego konkursu postanowili przekazać nagrodę na cel charytatywny, i to oni wskazali jako beneficjenta dom dziecka w Łomży.

50+ dla 50 bezrobotnych

Foto: 50+ dla 50 bezrobotnych
cz wt, 15 lutego 2005 16:51

Łomżyński Urząd Pracy został zakwalifikowany do realizacji ministerialnego programu na rzecz zatrudnienia osób powyżej 50 roku życia „50 PLUS”. W skali kraju program 50 PLUS będzie realizowany przez 20 instytucji. Łomżyński PUP dostał na ten cel grant w wysokości 360 tys zł i jak zapewnia pieniądze te wystarczą na aktywizację 50 bezrobotnych.

Mniejsze przychody - większy zysk

cz pon, 14 lutego 2005 22:39

Ponad 17 milionów 750 tysięcy złotych – tyle wyniosły przychody łomżyńskiego Pepees-u w czwartym kwartale ubiegłego roku. W całym 2004 roku Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego w Łomży uzyskało przychody na poziomie 75 milionów złotych. W porównaniu z 2003 roku to wynik gorszy o 7 milionów złotych. Z danych finansowych wynika, że zysk netto spółki na koniec 2004 mimo mniejszych przychodów ze sprzedaży jest o niemal 300 tysięcy złotych lepszy niż był rok wcześniej. Cały Pepees w 2004 roku zarobił na czysto niemal równe 3 miliony 650 tysięcy złotych.

Łaciate najchętniej wybierane przez konsumentów

cz wt, 08 lutego 2005 22:54

Mleko UHT Łaciate, śmietana Łaciata oraz napoje mleczne Łaciate produkowane przez spółdzielnię MLEKPOL z Grajewa są produktami najczęściej wybieranym i najchętniej kupowanymi przez klientów sklepów o powierzchni do 400 m kw. – wynika z badań przeprowadzonych przez SMG/KRC oraz PENTOR - Poznań przeprowadzonych na zlecenie miesięcznika “Poradnik Handlowca”. 56% handlowców biorących udział w sondażu - właściciele i kierownicy sklepów o powierzchni do 400 m2, wskazało na mleko Łaciate jako najczęściej wybierane przez klientów. Na drugim miejscu znalazła się Mlekovita – ze wskazaniem 21%, a na trzecim – Łowickie (15%).

Kto wyremontuje stary ratusz?

Foto: Kto wyremontuje stary ratusz?
cz pt, 04 lutego 2005 16:37

Po raz drugi prezydent Łomży poszukuje wykonawcy generalnego remontu zabytkowego łomżyńskiego ratusza. Na oferentów czeka do 24 marca. Wybudowany w pierwszej połowie XIX stulecia według projektu Aleksandra Groffe budynek dziś nadaje się już tylko i wyłącznie do remontu. Ten niestety się opóźnia. W ubiegłym roku, remont nie mógł się rozpocząć bo firma która wykonywała dokumentację remontu spóźniła się z jej oddaniem o kilka miesięcy. Teraz opóźnienie powoduje proces wyłaniania wykonawcy remontu.

Far Textil po raz drugi

Foto: Far Textil po raz drugi
cz pt, 04 lutego 2005 15:09

W hotelu „Baranowski” w Piątnicy odbywa się II edycja targów Far Texitl. Spotakali się tu przedstawiciele ponad 50 firm meblarskich z całej Polski oraz dostawcy tkanin wprost z Turcji. Targi zorganizowała łomżyńska firma Fargotex – jeden z większych hurtowników materiałów obiciowych do mebli w kraju.

Perspektywy dla młodzieży i zwalczanie długotrwałego bezrobocia

cz cz, 03 lutego 2005 22:37

Tak nazywają się dwa programy walki z bezrobociem, do których nabór bezrobotnych ogłosił Powiatowy Urząd Pracy w Łomży. Oba programy realizowane są w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem SPO RZL jest budowa otwartego, opartego na wiedzy społeczeństwa poprzez zapewnienie warunków do rozwoju zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy.

PEPEES sprzedaje działki

cz so, 29 stycznia 2005 10:19

Obradujące w piątek Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego "PEPEES" S.A. podjęło uchwałę w sprawie sprzedaży działek należących do spółki. Działki znajdują się w kilkunastu miejscowościach na terenie byłego województwa łomżyńskiego. Jeszcze do niedawna funkcjonowały tam PEPEES-owskie punkty skupu ziemniaków. Od ubiegłego roku rolnicy zobowiązani są jednak do dostarczania ziemniaków wprost na teren zakładu przy ul. Poznańskiej w Łomży i place pod punkty skupu okazują się zbędne.

Nie daj się błędom! – część 4

cz pt, 28 stycznia 2005 13:46

Oto czwarta, ostatnia już część listy najczęściej popełnianych przez podatników błędów w zeznaniach rocznych PIT. Tym razem są to błędy merytoryczne. Lista została sporządzona w oparciu o doświadczenia urzędników, którzy na co dzień te błędy weryfikują.

Otrzymali pomoc - znaleźli pracę

cz cz, 27 stycznia 2005 11:28

Niemal 300 łomżyńskich bezrobotnych uczestniczyło w realizacji dwóch projektów z Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwszy z projektów dotyczył bezrobotnej młodzieży, drugi osób długotrwale bezrobotnych. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży wynika, że z niemal 300 osobowej grupy, bezrobotnych która przystąpiła do projektów dziś pracę ma 79 osób.

Nie daj się błędom! – część 3

mm śr, 26 stycznia 2005 09:16

Oto kolejna część listy najczęściej popełnianych przez podatników błędów w zeznaniach rocznych PIT. Lista została sporządzona w oparciu o doświadczenia urzędników, którzy na co dzień te błędy weryfikują.

Do trzech razy sztuka(?)

Foto: Do trzech razy sztuka(?)
cz wt, 25 stycznia 2005 18:03

Po raz trzeci starosta łomżyński wystawia na sprzedaż zabytkową nieruchomość przy ul. Nowogrodzkiej 157. Pod młotek idzie dawna rzeźnia wraz z budynkami towarzyszącymi – m.in. budynkiem administracyjnym, w którym do niedawana siedzibę miał Wojewódzki Konserwator Zabytków. W sumie pięć działek ma wielkość niemal 7 tys. mkw, a cena za jaka starosta gotowy jest ja sprzedać to niespełna pół miliona złotych.

ZPORR-owe inwestycje startują

Foto: ZPORR-owe inwestycje startują
cz pon, 24 stycznia 2005 22:56

Kompleksowy remont zespołu budynków Publicznego Gimnazjum nr 1 przy ul. Reymonta 9 w Łomży to pierwsza miejska inwestycja realizowana z pieniędzy Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Koszt inwestycji to ponad 3 mln 100 tysięcy złotych. Ratusz w tym wypadku już opublikował ogłoszenia o zamówieniu na roboty budowlane. Łącznie z przyjętych do realizacji w ramach ZPORR-u projektów Łomża w ciągu trzech lat ma pozyskać niemal 21 milionów złotych.

Czarny tydzień dla akcjonariuszy PEPEES

cz pt, 21 stycznia 2005 22:51

8,48% w ciągu pięciu dni stracili inwestorzy na akcjach łomżyńskiego PEPEESu. Ich cena spadła w tym czasie z niemal 44,50 zł w poniedziałek do 41 zł w piątek. Przecena akcji spółki rejestrowana jest już od ponad pół roku. Na przełomie maja i czerwca 2004 r. za akcję jedynej z Łomży notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółki płacono nawet po 64 zł.

10 lat Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego

cz pt, 21 stycznia 2005 12:43

Województwo podlaskie należy do najsłabiej rozwiniętych regionów Polski. Dysponuje wieloma atutami wynikającymi z atrakcji przyrodniczych, czystego środowiska, jednak nie dysponuje konkurencyjną i dynamiczną bazą gospodarczą. Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego przyjęła na siebie rolę promowania i wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego regionu, głównie poprzez działania na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw.

Umiarkowana popularność wiążących interpretacji prawa podatkowego

mm cz, 20 stycznia 2005 13:30

Mija właśnie trzeci tydzień odkąd podatnicy mogą zwracać się do urzędów skarbowych z prośbą o udzielenie wiążącej interpretacji prawa podatkowego. Do tej pory w województwie podlaskim podatnicy złożyli 149 takich wniosków, formułując w nich 199 pytań.

Rekordowy rok w Mlekpolu i Mlekovicie

mm wt, 18 stycznia 2005 23:04

Rekordowe ilości mleka skupili i przerobili w minionym roku dwaj mleczni potentaci na krajowym rynku: grajewski Mlekpol i wysoko mazowiecka Mlekovita. W sumie do ich skupów trafiło ponad 1300 litrów mleka.

Nie ma Szeptela, jest MNI SA

mm wt, 18 stycznia 2005 23:01

Usługi sms, call center, rozszerzony dostęp do internetu i tańsze połączenia telefoniczne zapowiada nowy operator telekomunikacyjny - spółka MNI SA. Tak obecnie nazywa się szepietowski Szeptel

Limity ważne dla podatników w 2005 roku

mm wt, 18 stycznia 2005 11:58

Ważne limity – 2005 rok - źródło Izba Skarbowa w Białymstoku

Piwo Łomża w telewizji

Foto: Piwo Łomża w telewizji
cz cz, 13 stycznia 2005 23:04

W poniedziałek 10 stycznia 2005 roku na antenie regionalnej TVP-3 Białystok wyemitowano po raz pierwszy telewizyjny spot reklamowy produkowanego w Łomży piwa. Reklama nawiązuje do faktu eksportowania od 1997 roku podstawowej marki Browaru Łomża do Stanów Zjednoczonych. „Nasi a Ameryce” - to główne hasło tej reklamy. Dodajmy - bradzo ładnej reklamy.

« · «« · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę