Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

PEPEES kontraktuje

150 tysięcy ton ziemniaków zamierza skupić w tym roku łomżyński PEPEES. Już od miesiąca trwa kontraktowanie ziemniaków skrobiowych na rok gospodarczy 2005 – 2006. Zakład zdecydował się na podpisywanie umów z rolnikami, chociaż dopiero w maju będą znane limity produkcyjne. Umowy są podpisywane z plantatorami, którzy dostarczali ziemniaki w ubiegłych latach, a wielkość kontraktu zależy od poprzednich dostaw.

W ubiegłym roku umowy kontraktacyjne podpisano z 3,5 tysiącami rolników. W tym roku umów będzie nieco mniej - część plantatorów przechodzi na renty strukturalne, inni zmieniają profil produkcji. W opinii Mirosława Pietrusewicza dyrektor ds. logistyki PEPEES w Łomży oferowana rolnikom cena gwarantuje opłacalność produkcji ziemniaków skrobiowych. Cena – co należy podkreślić – jednakowa w całej unii – i zależy przede wszystkim od zawartości skrobi w ziemniakach. Jeżeli kurs Euro nie ulegnie istotnym zmianom plantatorzy łącznie z dopłatami unijnymi do produkcji ziemniaków skrobiowych dostana po około 250 złotych za tonę dostarczonych do zakładu ziemniaków.

Jak podkreśla Pietrusewicz PEPEES oprócz dobrej ceny plantatorom gwarantuje także najwyższej jakości sadzeniaki odmian skrobiowych, środki ochrony roślin i nawozy. Rolnicy otrzymują wszystko w formie kredytowej, a należność jest potrącana z zapłaty za dostarczone ziemniaki jesienią.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę