Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 czerwca 2022 napisz DONOS@

MŚP wykorzystały szansę

cz pon, 11 października 2004 12:08

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zakończyła rozliczanie umów dotacji zawartych w ramach programu Fundusz Dotacji Inwestycyjnych Phare 2000 Spójność Społeczno-Gospodarcza (SSG). Jego wdrożenie przyczyniło się do realizacji w województwie podlaskim inwestycji o łącznej wartości ponad 18,4 miliona Euro. Szansa jaką otrzymało województwo podlaskie w postaci programu Phare 2000 została wykorzystana. Uzyskane efekty pozwolą na zwiększenie potencjału regionalnych firm z sektora MŚP.

Pfleiderer Grajewo zarabia coraz więcej

cz so, 02 października 2004 19:06

Niemal dwukrotnie, z około 25,6 miliona złotych w pierwszym półroczu 2003 do ponad 47,2 mln zł w analogiczny okresie 2004 roku wzrósł zysk Pfleiderer Grajewo. Dawny Zakład Płyt Wiórowych w Grajewie produkuje i sprzedaje coraz więcej. Przez pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku przychody ze sprzedaży produktów Grajewa wyniosły niemal 320 milionów złotych.

Komunikat w sprawie fałszywych wezwań

mm śr, 29 września 2004 17:02

W naszym województwie, w czterech urzędach skarbowych zjawili się dziś podatnicy z takimi wezwaniami (patrz foto). Sytuacja taka miała miejsce w Mońkach, Bielsku Podlaskim, Hajnówce i Siemiatyczach. Z relacji tych podatników wynika, że przesyłek zawierających takie wezwanie było znacznie więcej. Dlatego, chcemy przestrzec przed wpłacaniem pieniędzy na podane w tym piśmie konto i zależy nam na dotarciu z tą informacją do jak najszerszego kręgu Państwa odbiorców, którzy mogą stać się ewentualnymi ofiarami oszustwa.

Złoty medal POLAGRA dla Milko z Grajewa

cz pon, 27 września 2004 16:06

Jogurt pitny MILKO truskawkowy produkowany przez SM MLEKPOL z Grajewa otrzymał złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA FOOD 2004 w kategorii wyroby spożywcze. "Milko" jest najnowszą marką grajewskiej spółdzielni, wprowadzoną na rynek w październiku 2003

Coraz więcej pieniędzy, coraz więcej poręczeń

cz pon, 27 września 2004 15:24

Działający także w Łomży Podlaski Fundusz Poręczeniowy jest jednym z trzech największych w Polsce. Ilość udzielanych przez niego poręczeń rośnie z roku na rok. Fundusz pożyczkowy działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego został dokapitalizowany i obecnie jego kapitał przekracza kwotę miliona złotych.

Faszczewski kupuje, sprzedaje i PEPEESu ma coraz więcej

cz nie, 26 września 2004 14:42

Niemal 63,5 tys. akcji łomżyńskiego PEPEESu zgromadził już Wojciech Faszczewski - jeden z członków Rady Nadzorczej spółki. Dzięki ostatnim transakcjom stał się on czwartym pod względem liczby zgromadzonych akcji właścicielem zakładu. Od Faszczewskiego, który ma niemal 5,5% akcji spółki, więcej PEPEESu mają tylko Józef Gierowski (21,85%), Skarb Państwa (10,43%) i Krzysztof Borkowski (5,98%).

Abonentom ma być leiej - Szeptel z TP SA na nowych zasadach

cz nie, 26 września 2004 13:38

Szepetl jako jeden z pierwszych w kraju niezależnych operatorów telefonicznych podpisał umowę z Telekomunikacją Polską SA o połączeniu sieci obu Operatorów i wymianie ruchu telekomunikacyjnego według zatwierdzonych w tym roku przez Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty tzw. zasad RIO. Zawarta umowa pozwoli Szeptelowi na znaczące rozszerzenie zakresu i możliwości działania oraz oferowania nowych rodzajów usług, a jako pierwsi mają to odczuć abonenci z województwa podlaskiego.

Kolejne dotacje dla przedsiębiorców

cz pon, 20 września 2004 14:41

Od poniedziałku małe i średnie firmy mogą składać wnioski o wsparcie z funduszy strukturalnych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw". W ciągu roku do małych i średnich przedsiębiorstw trafi łącznie 393 mln euro na inwestycje oraz doradztwo. Polska Aagencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapewnia, że przedsiębiorcy, którzy złożą wnioski do 2 grudnia tego roku (w przypadku wsparcia inwestycji) i do 16 grudnia (wsparcie doradztwa) mogą liczyć na to, że pieniądze trafią do nich już w marcu 2005 .

Europejskie dotacje to rzeczywistość

cz wt, 14 września 2004 13:58

Coraz więcej łomżyńskich firm wpisuje się na listę tych które dostały pieniądze z Unii Europejskiej. Tylko z programu Fundusz Dotacji Inwestycyjnych realizowanych w ramach Phare 2001 Spójność Społeczna i Gospodarcza pieniądze otrzymały 23 firmy z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego. Łącznie jest to niemal 470 tysięcy EURO czyli ponad 2 miliony złotych.

38 x Łomża (Browar)

cz pon, 13 września 2004 15:16

W niedzielę odbyły się ostatnie dwie imprezy plenerowe sponsorowane przez Browar Łomża. “Lato z Browarem Łomża” trwało od 1 maja aż do 12 września. Przez 135 dni Browar Łomża był obecny na około czterdziestu imprezach. Największą i najdłuższą z nich była wspólna z Polskim Radiem Białystok wyprawa po regionie w ramach Studia Lata Radia Białystok. Browar Łomża był głównym sponsorem tegorocznej edycji imprezy.

"Łomży" lało się więcej

cz cz, 09 września 2004 06:07

W II kwartale 2004 roku Browar Łomża uzyskał najwyższy w branży piwowarskiej wzrost sprzedaży. Jak twierdzi na łamach firmowej gazetki „Pełna Pianą” Andrzej Rutkowski Prezes Browaru sprzedaży łomżyńskiego piwa od kwietnia do końca czerwca 2004 roku wzrosła o 42% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Tymczasem globalnie w kraju sprzedaż piwa spadła o 2,7%.

ZUS daj nam luz!

cz pon, 06 września 2004 14:14

Przyłącz się do protestu przeciwko wzroscie skłądek ZUS. Rządowy projekt zmian w dwóch ustawach o ubezpieczeniach społecznych stanowi zagrożenie dla około miliona polskich przedsiębiorców. Z analiz Rady Przedsiębiorczości wynika, że podwyższenie wymiaru podstawy składki spowoduje wzrost kosztów działania 37 proc. przedsiębiorców, osiągających miesięczny dochód rzędu 2,2-4,0 tys. zł. Wzrost kosztów będzie się wahać od 137 do 1100 zł miesięcznie! To może spowodować falę bankructw, szczególnie najmniejszych firm.

Szeptel "dodaje" w Austrii

cz pt, 03 września 2004 21:53

Zarząd PT SZEPTEL SA poinformował, że zawarł umowę z Austriacką Firmą VASCON Telekommunikationsdienstleistungs GmbH dotyczącą integracji oraz wdrożenia pakietu usług dodanych dla abonentów Austriackich Operatorów Telekomunikacyjnych. Umowa ta jest realizacją nowej strategii Spółki zakładającej obok tradycyjnych usług telekomunikacyjnych, integrację i dostarczanie telekomunikacyjnych usług z wartością dodaną dla abonentów.

Regionalne "Filary gospodarki"

cz cz, 02 września 2004 06:56

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA Wysokie Mazowieckie, Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. Łomża, PFLEIDERER GRAJEWO, OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W PIĄTNICY, Fabryki Mebli FORTE w Ostrowi Mazowieckiej, a także ostrołęcki INTERCELL S.A. i Zespół Elektrowni Ostrołęka – to firmy z regionu, które znalazły się na liście nominowanych do tytułu "Filar Polskiej Gospodarki". Konkurs ogłosił dziennik "Puls Biznesu", a nominowani to najlepsze najlepsze firmy z poszczególnych regionów Polski.

Duże zainteresowanie programami Phare 2002

cz pt, 27 sierpnia 2004 14:34

Ze względu na bardzo dużą liczbę wniosków do „Funduszu Wsparcia na Doradztwo” Phare 2002, które wpłynęły do PARP w pierwszym terminie składania wniosków, najbliższy termin – 13 września 2004 może zostać odwołany – informuje Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, będąca Regionalna Instytucją Finansującą. W pierwszym terminie składania wniosków w ramach „Funduszu Wsparcia na Doradztwo” do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego wpłynęło ich 60 na łączną kwotę dotacji 182.207 euro.

Dotacje dla przedsiębiorców

cz cz, 26 sierpnia 2004 09:44

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nowe wersje programów dotacyjnych w ramach PHARE 2002. Programy te dają możliwość uzyskania dofinansowania m.in. na: * działalność inwestycyjną w maksymalnej kwocie do 100 tys. EUR * działalność doradczą m.in. w zakresie innowacyjuności przedsiębiorstw, podnoszenia jakości, rozwijania dział. eksportowej w kwocie do 30 tys. EUR, * inwestycje (do 50 tys. EUR) i doradztwo (4 tys. EUR) w zakresie BHP.

Ustawa o swobodzie gospodarczej, a relacje przedsiębiorców ze „skarbówką”

mm pt, 20 sierpnia 2004 14:02

Długo oczekiwana przez wszystkich Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej została już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Większość jej przepisów wejdzie w życie 21 sierpnia br. Akt ten, będąc swoistą „konstytucją” przedsiębiorców, porządkuje wiele spraw, także w sferze kontaktów na linii przedsiębiorca - administracja skarbowa.

Niemcy sprzedali część akcji Grajewa

cz cz, 19 sierpnia 2004 09:30

Niemiecka firma Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH – główny udziałowiec Pfleiderer Grajewo poinformował o sprzedaży niemal 300 tysięcy akcji tego zakładu. Pakiet stanowi ponad 4% dostępnych na rynku walorów tej spółki. W komunikacie nie podano, kto został nabywcą pakietu akcji dawnego Zakładu Płyt Wiórowych w Grajewie. Nie podano także ceny po której akcje sprzedano. Gdyby transakcja odbyła się po cenach z Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych nabywca musiałby zapłacić za nie niemal 65 milionów złotych.

Szeptel inwestuje w rozbudowę i modernizację sieci telekomunikacyjnej

cz wt, 17 sierpnia 2004 12:11

Operator telekomunikacyjny Szeptel SA wypracował w I półroczu 2,6 mln PLN środków, z których znaczną cześć przeznaczył na inwestycje w rozbudowę i modernizację swojej sieci telekomunikacyjnej. To działania mające na celu osiągnięcie na koniec 2004 roku szacowanych wyników. Operator, który uzyskał w I połowie 2004 roku ponad 2,6 mln PLN w postaci nadwyżek finansowych, podjął decyzję o przeznaczeniu środków na inwestycje w infrastrukturę, spłatę zobowiązań oraz opłaty związane z prowadzeniem koncesjonowanej działalności telekomunikacyjnej.

Grajewo dużo zarabia

cz pon, 16 sierpnia 2004 21:38

Zysk netto po pierwszym półroczu 2004 roku grajewskiego Pfleiderera wyniósł ponad 47 milionów złotych. Spółka opublikowała skonsolidowany raport kwartalny. Wynika z niego, że przez pierwszych sześć miesięcy tego roku sprzedała swoich wyrobów za niemal 320 milionów złotych. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wzrost sprzedaży wyniósł niemal 33%.

« · «« · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę