Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Mniejszy zysk Grajewa

Spółka Pfleiderer Grajewo SA miała w pierwszym kwartale br. zaledwie 19,06 mln zł zysku netto. To 6 mln zł mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Przez pierwsze trzy miesiące 2005 roku spółka w sumie sprzedała produktów za ponad 230 mln zł.

To z kolei znacznie więcej niż w I kwartale 2004 roku gdy przychody Grajewa wyniosły 173,71 mln zł.
Prezes spółki Paweł Wyszkowski wyjaśnia, że nie jest to efektem załamania się sytuacji Grajewa, a zmian organizacyjnych. "W wyniku odkupienia w grudniu od Pfleiderer Holzwerkstoffe akcji Pfliderer Prospan, nasz udział w Prospanie osiągnął 56,7%. W pierwszym kwartale ujmowaliśmy już więc wyniki Prospanu. Pomimo konsolidacji nasze wyniki są analogiczne z wynikami pierwszego kwartału" - powiedział prezes Wyrzykowski.

Jego zdaniem "na taki wynik złożyły się trzy niekorzystne czynniki, które nałożyły się na siebie w tym kwartale - wzrost cen surowca o 40%, znaczne umocnienie się złotego względem euro oraz wydłużony czas osiągnięcia pełni mocy produkcyjnych przez ciąg płyty surowej w naszym zakładzie w Grajewie".

Spółka poinformowała także, że realizuje program obniżania kosztów produkcji, który w skali roku ma przynieść kilkanaście milionów złotych oszczędności.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę