Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

W marcu spadło bezrobocie

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu marca wyniosła 8.534 osoby, to o 99 mniej niż było miesiąc wcześniej. Stopa bezrobocia na koniec tego miesiąca wyniosła 19,1%, przy czym dla samego miasta Łomży była o dwa i pół procent wyższa w osiągnęła 21,5%.


Zmniejszenie poziomu bezrobocia w marcu br. jest niewielkie i związane przede wszystkim ze skierowaniami bezrobotnych do pracy subsydiowanej ze środków Funduszu Pracy, gdyż ilość ofert pracy stałej i sezonowej zgłaszanych przez lokalnych pracodawców jest ciągle niewystarczająca.

W marcu 2005 r. do PUP w Łomży zgłosiło się 497 bezrobotnych, a w tym samym okresie wpłynęło tu tylko 163 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły ponad połowę -
37 osób zatrudniono w ramach prac interwencyjnych, do robót publicznych skierowano 32 osoby.

Specjaliści z łomżyńskiego urzędu pracy przewidują, że trudna sytuacja na lokalnym rynku pracy ulegnie pozytywnej zmianie wraz z rozpoczęciem sezonu prac w budownictwie i rolnictwie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę