Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 czerwca 2022 napisz DONOS@

1,5 - 2 mln zł może stracić Grajewo po pożarze

cz so, 13 listopada 2004 17:01

Przez cały przyszły tydzień może być ograniczona produkcja płyt wiórowych w Grajewie. W suszarni należącej do Pfleiderer Grajewo (dawny Zakład Płyt Wiórowych) przez tygodniem wybuchł pożar. Stary spowodowane przez ognień są znaczne. Zakład został zmuszony do ograniczenia produkcji, która może potrwać nawet do 20 listopada. Zdaniem zarządu firmy pożar odbije się także na wyniku finansowych spółki, który może spaść nawet o ok. od 1,5 mln zł do 2 mln zł. Spółka zapowiedziała, że będzie dochodziła pokrycia poniesionej szkody na podstawie posiadanych polis ubezpieczeniowych.

Fort na sprzedaż

cz pt, 12 listopada 2004 09:25

Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż wybudowany jeszcze w XIX wieku Fort nr. 4 w Łomży. Wchodził w skład łomżyńskiej twierdzy będącej częścią większego systemu obronnego na linii Narwi i Biebrzy zabezpieczającego zachodnie granice Cesarstwa Rosyjskiego. Obiekt ma charakter ziemnej reduty wzniesionej w systemie fortyfikacji polowej wzmocnionej, o narysie prawie regularnego pięcioboku z drogą forteczną, rowem fortecznym, wałami i trawersami. To najmniej znany z łomżyńskich fortów. Położony jest przy ul. Wojska Polskiego około 200 metrów od drogi nr. 61 Łomża – Ostrołęka.

MLEKOVITA – najlepsza spółdzielnia i największy eksporter

cz wt, 09 listopada 2004 07:48

Tytuł Najlepszej Spółdzielni Mleczarskiej w kraju i Największego Eksportera zdobyła Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA z Wysokiego Mazowieckiego na rozpoczętych dziś w Warszawie branżowych Targach Mleko-Expo 2004. SM MLEKOVITA zajęła pierwsze miejsce w ogłoszonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Rankingu 10 Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich w Polsce. W nagrodę SM MLEKOVITA otrzymała puchar Prezesa ARiMR.

Mlekpol inwestuje i zarabia

cz pon, 08 listopada 2004 14:47

SM MLEKPOL z Grajewa przewiduje wartość sprzedaży za 2004 rok na poziomie 1,3 mld złotych. Spółdzielnia zamierza zainwestować w 2005 roku aż 80 mln złotych. 1,3 mld złotych to przewidywana wartość sprzedaży spółdzielni w bieżącym roku – informuje prezes SM Mlekpol Edmund Borawski. Planowany zysk to 30 mln zł. W 2004 roku spółdzielnia zanotowała dynamiczny wzrost eksportu głównie do krajów Unii Europejskiej. Eksport stanowić będzie w tym roku 30% ogólnej sprzedaży. Jego wartość osiągnie 400 mln zł.

PKS-y idą pod młotek

cz pon, 08 listopada 2004 12:46

Do 15 listopada wojewoda podlaski czeka na inwestorów gotowych wziąć udział w prywatyzacji Przedsiębiorstw Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży i Zambrowie. Są to jedne z ostatnich państwowych firm działające w regionie. W obu w sumie pracuje ponad 400 osób, a ich przychody w I półroczu tego roku łącznie osiągnęły ponad 12 i pół miliona złotych. Prywatyzacja PKS-ów ma odbyć się tzw. metodą bezpośrednią poprzez wniesienie państwowych firm do utworzonej z prywatnych inwestorem spółki.

Nowe, wyższe podatki od stycznia w Łomży?

cz nie, 07 listopada 2004 22:40

W środę radni będą debatować nad prezydenckimi propozycjami podatków lokalnych na 2005r. Zgodnie z przygotowanymi przez ratusz projektami uchwał w sprawie ustalenia stawek podatków od nieruchomości, środków transportowych i posiadania psów na 2005 rok nowe stawkami są wyższe niż te obowiązujące w tym roku. Najwyższy wzrost dotyczy stawek podatku od nieruchomości płacony od każdego mkw. powierzchni gruntów „pozostałych” czyli tych nie związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Prezydent Jerzy Brzeziński chce aby stawka podatku w tym wypadku wzrosła o 67%.

Pfleiderer Grajewo ma już pół miliarda przychodów

cz śr, 03 listopada 2004 08:51

Do końca września przychody produkującego płyty wiórowe grajewskiego zakładu Pfleiderer sięgnęły niemal pół miliarda złotych. W tym samym czasie zysk netto przedsiębiorstwa wyniósł już ponad 66 milionów złotych. To o 1/3 więcej niż wynosił po trzech kwartałach ubiegłego roku. Pfleiderer Grajewo jest obecnie jednym z największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych oraz oklein w kraju.

Nowa fabryka Grajewa w Grajewie

cz wt, 02 listopada 2004 10:53

Zarząd Pfleiderer Grajewo S.A. podjął decyzję w sprawie budowy w Grajewie nowego zakładu produkującego płyty MDF/HDF. Wartość inwestycji 100 mln EUR. Nowa Fabryka Grajewa ma zatrudniać ok. 200 pracowników.

100 tysięcy ton ziemniaków skupił PEPEES

cz cz, 28 października 2004 11:04

To już 2/3 tegorocznego limitu. Największy w północno-wschodniej Polsce zakład przetwórstwa ziemniaka surowiec skupuje od dwóch miesięcy. Ziemniaki do Łomży przywożą rolnicy z miejscowości odległych od zakładu nawet powyżej stu kilometrów, ale tylko ci z którymi PEPEES wcześniej podpisał umowy kontraktacyjne.

Rekordowe zyski Szeptela

cz cz, 28 października 2004 06:40

Wywodząca się z Szepietowa spółka telekomunikacyjna Szeptel SA po trzech kwartałach roku zanotowała rekordowe wręcz przychody. W tym roku do jej kasy wpłynęło już ponad 22 miliony złotych, to o niemal 9 milionów więcej niż było tam po trzech kwartałach roku ubiegłego. Zysk netto spółki dziś wynosi już 3,5 mln złotych, a przed rokiem Szeptel notował niemal 7,5 milioną stratę.

Kup pan zabytek

cz so, 23 października 2004 22:51

Już po raz drugi Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży ogłasza przetarg na sprzedaż zabytkowych nieruchomości przy ulicy Nowgrodzkiej 157 w Łomży. Pod młotek idzie dawna rzeźnia wraz z budynkami towarzyszącymi – m.in. budynkiem administracyjnym, w którym do niedawana siedzibę swą miał Wojewódzki Konserwator Zabytków, a także działka na której budynki się znajdują. W sumie za całość ROK chce niespełna pół miliona złotych.

Wod- kan zrealizowany na 70 procent

cz so, 23 października 2004 17:28

Realizacja największego z podejmowanych dotychczas w Łomży projektów współfinansowanych z funduszy europejskich opóźnia się. System wodno-kanalizacyjny Łomży i przyległych gmin zgodnie z przyjętym harmonogramem ma być rozliczony do lutego przyszłego roku. Oznacz, że wszelkie roboty budowlane powinny zakończyć się jesienią tego roku. Tymczasem, opóźnienie w stosunku do harmonogramu prac na niektórych inwestycjach – np. Szosie Zambrowskiej wynosi kilka tygodni. Władze miasta przyznają, że tak jest, ale twierdzą że zdążą na czas.

Browar Łomża stracił w I półroczu 0,63 mln zł

cz cz, 21 października 2004 08:37

Strata netto Browaru Łomża w pierwszym półroczu wyniosła 0,63 mln zł. Przychody browaru sięgają 64,5 mln zł.

Szetpel z usługami w Niemczech

cz śr, 20 października 2004 23:18

Szeptel S.A. zawarł kolejną umowę tym razem z austriacką firmą VASCON Telekomunikationsdienstleistungs GmbH Wien, dotyczącą wprowadzenia usług dodanych szepietowskiej spółki na rynek niemiecki. Będzie to czwarty kraj, po Czechach, Słowacji i Austrii, gdzie Szeptel uruchomi usługi dodane dla abonentów sieci telekomunikacyjnych.

Import nieznacznie zmalał

cz śr, 20 października 2004 20:05

Po czterech miesiącach wzrostu zmalał import używanych samochodów do Łomży. Nieznaczny spadek przywożonych aut zaobserwowano w Urzędzie Celnym i w wydziałach komunikacji miasta i starostwa. Czyżby zatem rynek się zapchał? - Zdaniem celników od maja do dziś mieszkańcy regionu Łomży i okolicy przywieźli z zachodu niemal 4 tys. używanych samochodów. Większość z nich to samochody tanie - warte 200 euro.

Czy w centrum Łomży powstanie duży hipermarket?

cz wt, 19 października 2004 23:19

Niebawem ponownie rozgorzeje dyskusja o tym czy w centrum miasta powinno się wybudować duży, o powierzchni około ośmiu - dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych, market. Prezydent Łomży zdecydował o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic: Kard. S. Wyszyńskiego, Gen. W. Sikorskiego i Zawadzkiej. W tym miejscu od kilku lat jedna z większych firm developerskich chce wybudować największe w regionie centrum handlowe.

Ile inwestują samorządy - ranking Wspólnoty

cz pt, 15 października 2004 16:38

Łomża na 41 miejscu wśród 47 miast na prawach powiatu, powiat łomżyński na 45 miejscu wśród powiatów ziemskich, a Przytuły na 31 miejscu wśród gmin wiejskich – pismo samorządowców 'Wspólnota” po raz kolejny opublikowało Ranking inwestycyjny samorządów. Tym razem dotyczy on lat 2001-2003. To ile samorządy przeznaczyły w tym czasie na inwestycje podsumował prof. Paweł Swianiewicz z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Mlekovita inwestuje

cz cz, 14 października 2004 10:09

Mlekovita, druga pod względem wielkości skupu mleka spółdzielnia mleczarska w kraju, w lutym 2005 r. zakończy budowę hali produkcyjnej wraz z magazynem o pow. 8,6 tys. m kw. za 12 mln zł. Hala znajduje się na terenie przylegającym do zakładu w Wysokiem Mazowieckiem, będą w niej wytwarzane m.in. produkty o przedłużonym okresie przydatności do spożycia.

Korektę składamy na formularzu VAT-UEK!

mm wt, 12 października 2004 12:19

Raz jeszcze o używanych samochodach

mm wt, 12 października 2004 09:43

Izba Skarbowa w Białymstoku przypomina, że według ustawy o podatku od towarów i usług używany środek transportu np. samochód osobowy to taki, który przejechał więcej niż 6 000 km a jednocześnie od momentu dopuszczenia go do użytku upłynęło więcej niż 6 miesięcy. Osoby chcące zarejestrować taki samochód w Polsce powinny zgłosić się do swojego urzędu skarbowego i złożyć wypełniony formularz VAT-24.

« · «« · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę