Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

List gończy za Gierowskim

Prokuratura w Lublinie wydała wczoraj list gończy za Hubertem Gierowskim, znanym akcjonariuszem giełdowym – m.in. głównym udziałowcem łomżyńskiego PEPEES-u. Lubelska prokuratura zarzuca mu udział w milionowych oszustwach podatkowych – których miał się dopuścić przy przejmowaniu lubelskiego browaru jeszcze w 1999 roku. Prokuratorzy zarzuty Gierowskiemu chcieli postawić już jesienią zeszłego roku, jednak ten nie stawiał się na wezwania. Z tego powodu w czwartek wydano za nim list gończy.

Hubert Gierowski jest architektem, synem znanego malarza prof. Stefana Gierowskiego. W 2001 r. na liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost" znalazł się na 41. pozycji. Ma ponad 20% akcji łomżyńskiego PEPEES-u, ale poprzez podmioty powiązane praktycznie kontroluje tę spółkę. W ostatnich kilkunastu miesiącach Hubert Gierowski usunął się w cień. Nie był obecny na ostatnim Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy PEPEES-u, i nikt go też nie reprezentował.
 
***
 
Z uzyskanych przez nas w ostatnim czasie informacji wynika, iż list gończy za Hubertem Gierowskim został uchylony jeszcze w 2005 roku, zaś sama sprawa prowadzona przeciwko niemu została umorzona w 2007 roku.
 
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę