Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 17 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Mniej bezrobotnych

cz pt, 13 maja 2005 20:45

O 360 osób zmniejszyła się w kwietniu liczba łomżyńskich bezrobotnych. Jak informuje tutejszy PUP w minionym miesiącu pracę podjęło 482 osoby bezrobotnych, tj. o 251 więcej niż w ubiegłym miesiącu i o 61 więcej niż w analogicznym okresie 2004 roku. Zmniejszenie poziomu bezrobocia wynika przede wszystkim z rozpoczęcia prac w budownictwie i rolnictwie, w tym również prac sezonowych.

Pepees miał stratę w I kw., sprzedaż spadła o 40%

cz wt, 10 maja 2005 17:07

Producent piwa i skrobi ziemniaczanej, łomżyński Pepees, stracił w I kw. 135 tys. zł wobec zysku w wysokości 3,8 mln zł w analogicznym okresie rok temu. Sprzedaż wyniosła zaledwie 16 mln zł, czyli 40 procent mniej niż w I kw. 2004. Tak drastyczny spadek Pepees tłumaczy ograniczeniem limitu produkcyjnego przez Unię Europejską oraz dużą podaż wyrobów ziemniaczanych na polskim rynku i niższą opłacalność eksportu ze względu na umocnienie się złotówki.

Mniejsze mienie Łomży

cz wt, 10 maja 2005 09:06

343 mln 636 tys. i 648 złotych dokładnie tyle wynosił majątek miasta Łomży. Na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano stan mienia komunalnego miasta na 2005r. Przez 2004 rok Łomża straciła 1,8 mln zł. Z przedstawionych danych wynika, że w majątku Łomży najcenniejsze są grunty. W sumie są one warte ponad 120 mln zł. Na niewiele ponad 83 mln zł wyceniono budynki, a na dalsze 48 milionów budowle.

Mbewe naucza łomżyńskich przedsiębiorców

cz pon, 09 maja 2005 14:34

Dr. Richard Mbewe główny ekonomista Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej – znany z programów telewizyjnych Puls Biznesu w TVN24 i Plus Minus w TVP - szkolił w poniedziałek łomżyńskich przedsiębiorców i studentów trzech tutejszych uczelni. Eksperta na wykłady poświęcone zmianom na rynku kapitałowym i inwestycyjnym oraz prognoz na rok 2005 zaprosiła Łomżyńska Izba Przemysłowo-Handlowa. Mbewe pokusił się także o ocenę potencjału gospodarczego regionu. Zdaniem ekonomisty region, jest ubogi i z dużym bezrobociem ale ma największy potencjał wzrostowy w kraju i nie jest on wykorzystywany.

MNI kupuje Legion Polska

cz cz, 05 maja 2005 22:34

Dawny Szeptel, obecna nazwa MNI, podpisał wstępną umowę kupna udziałów firmy Legion Polska, należącej do brytyjskiego Polina Trading Limited. Wartość transakcji wynosi 16,5 mln zł Legion Polska to najdłużej działająca na polskim rynku firma świadcząca telekomunikacyjne usługi dodane. Oferuje m.in. serwisy telefoniczne po podwyższonej płatności 0700....

Na majówkę: Export w puszce

cz śr, 04 maja 2005 21:15

W ostatnich dniach kwietnia Browar Łomża rozpoczął rozlewanie piwa Export w puszki. Do tej popry wyrób dostępny był tylko w zielonych bezzwortnych butelkach. Piwo Łomża Export produkowane jest od końca ubiegłego roku. Nazwa stanowi nawiązanie do obecności marki Łomża na rynkach zagranicznych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, dokąd jest eksportowana od 1997 r. Do tego nawiązuje też główne hasło promocyjne Exportu: "Nasi w Ameryce".

Mniejszy zysk Grajewa

cz śr, 04 maja 2005 21:06

Spółka Pfleiderer Grajewo SA miała w pierwszym kwartale br. zaledwie 19,06 mln zł zysku netto. To 6 mln zł mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Przez pierwsze trzy miesiące 2005 roku spółka w sumie sprzedała produktów za ponad 230 mln zł.

Rok w UE: Łomża pozyskała najwięcej pieniędzy, Zambrów ani złotówki

cz wt, 03 maja 2005 23:26

20,8 mln zł pozyskał w pierwszym roku członkostwa Polski w UE samorząd miejskiej gminy Łomża. To najlepszy wynik wśród podlaskich samorządów. Oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od Łomży Zambrów jako jedyny powiat w województwie nie zdobył ani jednej "strukturalnej" złotówki i plasuje się na szarym końcu regionalnego "wyścigu" po pieniądze z UE

Fiskus czeka na... pieniądze

cz wt, 26 kwietnia 2005 17:30

Dłużej otwarte Urzędy Skarbowe i dodatkowy dzień na składanie PIT-ów tak fiskus zachęca do rozliczenia się z podatku najbogatszych. Powszechnie wiadomym jest, że to właśnie ci, którzy muszą do już odprowadzonego podatku jeszcze co nieco dopłacić najdłużej odwlekają ten „przykry” moment. Zwlekać można jeszcze tylko kilka dni, ale i tak rozliczyć się trzeba... najpóźniej w poniedziałek 2 maja.

Fargotex do Ambasadora

cz pon, 25 kwietnia 2005 14:05

Na 19 firm tylko jedna z Łomży - Fargotex – zakwalifikowana została do półfinału tegorocznej edycji konkursu Ambasador Biznesu. Konkurs od siedmiu lat organizuje Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. O tym która z 66 zgłoszonych do konkursu firm znalazła się w gronie półfinalistów decydowały dane finansowe przedstawione przez kandydatów w ankietach.

List gończy za Gierowskim

cz pt, 22 kwietnia 2005 09:02

Prokuratura w Lublinie wydała wczoraj list gończy za Hubertem Gierowskim, znanym akcjonariuszem giełdowym – m.in. głównym udziałowcem łomżyńskiego PEPEES-u. Lubelska prokuratura zarzuca mu udział w milionowych oszustwach podatkowych – których miał się dopuścić przy przejmowaniu lubelskiego browaru jeszcze w 1999 roku. Prokuratorzy zarzuty Gierowskiemu chcieli postawić już jesienią zeszłego roku, jednak ten nie stawiał się na wezwania. Z tego powodu w czwartek wydano za nim list gończy.

Rewizyjna za absolutorium, ale...

cz pon, 18 kwietnia 2005 16:28

Trzema głosami za, przy braku głosów przeciwnych i trzech głosach wstrzymujących się Komisja Rewizyjna Rady Miasta pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu Łomży za 2004 rok. Jednocześnie Komisja odcięła się w imieniu Rady od odpowiedzialności „za jakość” i „za niewykonanie” wszystkich planowanych na miniony rok inwestycji. Członkowie Komisji poskarżyli się także iż przez brak współpracy Prezydenta z Radą jej członkowie „są negatywnie postrzegani wśród mieszkańców.”

Serek wiejski powrócił na półki hipermarketów Carrefour

cz pt, 15 kwietnia 2005 08:55

Od dwóch – trzech dni klienci jednej z największych francuskich sieci handlowych w Polsce hipermarketów Cerefour i supermarketów Champion mogą ponownie kupować produkty Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy. W marcu z tych hipermarketów wycofano piątnickie m.in. serki wiejskiej bo mleczarnia nie chciała zaakceptować narzuconych przez sieć opłat. Swoiste embargo trwało jednak krótko – po tygodniu przedstawiciele sieci handlowej Carrefour zaproponowali powrót do negocjacji, a w kwietniu zawarto porozumienie - mówi Jacek Lewicki dyrektor sprzedaży OSM Piątnica.

BGK dokapitalizowany łomżyńskim PEPEES-em

cz cz, 14 kwietnia 2005 21:56

Pakiet ponad 10% akcji łomżyńskiego PEPEES, które do tej pory posiadał Skarb Państwa, został przekazany od Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. W ten sposób BGK w miejsce Skarbu Państwa stał się drugim głównym udziałowcem spółki. Więcej akcji PEPEES-u ma tylko Józef Gierowski.

W marcu spadło bezrobocie

cz wt, 12 kwietnia 2005 19:18

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu marca wyniosła 8.534 osoby, to o 99 mniej niż było miesiąc wcześniej. Stopa bezrobocia na koniec tego miesiąca wyniosła 19,1%, przy czym dla samego miasta Łomży była o dwa i pół procent wyższa w osiągnęła 21,5%.

Browar Łomża zarobił w zeszłym roku 47 tys. zł

cz so, 09 kwietnia 2005 21:59

Wychodzący na prostą Browar Łomża zarobił w ubiegłym roku 47 tys. zł - wynika z informacji opublikowanych w raporcie rocznym giełdowego Pepeesu, który jest wyłącznym udziałowcem spółki. Sprzedaż browaru przekroczyła poziom 127 mln zł.

Na złożenie zeznania za 2004 rok mamy jeszcze miesiąc!

mm pt, 01 kwietnia 2005 16:39

Dokładnie miesiąc na złożenie swojego zeznania PIT mają wszyscy ci, którzy jeszcze tego nie zrobili. W województwie podlaskim wśród osób prowadzących działalność gospodarczą zrobił to jedynie co trzeci podatnik. W przypadku osób zobowiązanych do złożenia zeznania PIT-38 jest jeszcze gorzej, bo złożył je jedynie co piąty zobowiązany. Lepiej jest natomiast wśród podatników nieprowadzących działalności gospodarczej - PIT-37 złożyło dwóch na trzech zobowiązanych podatników

Niewykorzystane moce Pepeesu

cz śr, 30 marca 2005 20:32

Łomżyński Pepees, produkujący m.in. skrobię ziemniaczaną, czeka na jak najszybsze przyznanie limitów produkcji. W zeszłym rok część skrobiowa spółki przyniosła około 75 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o ok. 8% mniej niż w 2003 r. - Spadek wynika przede wszystkim z tego, że w zeszłym roku, po wejściu Polski do Unii Europejskiej, zaczęły nas obowiązywać limity na produkcję skrobi - mówi Franciszek Droździel, prezes Pepeesu. W 2003 r. firma wyprodukowała 42 tys. ton skrobi, a w 2004 r. już tylko 34,7 tys. ton. Na niekorzyść Pepeesu działał też spadek kursu dolara i euro, w których firma rozlicza eksport skrobi. Za granicę łomżyńska firma wysyła jedną czwartą produkcji.

Firmy inwestują

cz śr, 30 marca 2005 09:30

Z najnowszego opracowania Urzędu Statystycznego w Białymstoku wynika, że działające w województwie podlaskim firmy w 2004 roku na inwestycje przeznaczyły ponad 820 mln zł. To o ponad 26% więcej niż rok wcześniej. Inwestują przede wszystkim firmy prywatne. Ponad 2/3 tej kwoty pochodzi właśnie od nich. Z danych statystycznych wynika także, że znacznie – o około ¼ wzrosły nakłady na budynki i lokale jak i nakłady inwestycyjne.

Fiskus dla niewidomych

cz wt, 29 marca 2005 16:48

Łomżyński Urząd Skarbowy po raz pierwszy w historii i jako pierwszy w regionie będzie doradzał osobom niewidomym i słabo widzącym jak rozliczyć się z podatku. Specjalny dyżur dla osób niedowidzących zorganizowano we współpracy z tutejszym kołem terenowym Polskiego Związku Niewidomych. Odbędzie się on w środę 30 marca w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. 3 Maja.

« · «« · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę