Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 października 2020 napisz DONOS@

Zamiast Szeptela będzie MNI

cz wt, 21 grudnia 2004 15:37

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Szeptel S.A. przyjęło uchwałę dotycząca zmiany nazwy spółki z PT Szeptel na MNI S.A. Jak podano w oficjalnym komunikacie nazwę zmieniono, bo dotychczasowa kojarzyła się ze "starym", tradycyjnym biznesem telekomunikacyjnym, który po ostatnich zmianach w spółce przestaje być głównym źródłem przychodów" Jednocześnie NWZA odwołała dwóch członków Rady Nadzorczej w tym byłego szefa UOP-u Gromosława Czempińskiego.

Mlekpol jeszcze większy

cz pon, 20 grudnia 2004 14:17

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Walne Zgromadzenie Delegatów Spółdzielni przegłosowało dziś uchwałę o włączenie w struktury MLEKPOLU spółdzielni OSOWA z Bydgoszczy. To siódmy zakład, który wejdzie w skład grajewskiej spółdzielni. Dziś tworzą ją zakłady: w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie i Augustowie.

Jedna wielka rzeka mleka

Foto: Jedna wielka rzeka mleka
cz pon, 20 grudnia 2004 14:07

“Pracujemy nad tym, żeby na Podlasiu powstała jedna spółdzielnia mleczarska. Weszłyby do niej wszystkie pracujące w regionie mleczarnie. Mogłaby ona skutecznie konkurować z mlecznymi holdingami z zachodniej Europy.” - tak na łamach Rzeczpospolitej pomysł na połączenie działających w regionie mleczarni argumentuje prezes Spółdzielni Obrotu Towarowego Kazimierz Jankowski. SOT Białystok zajmuje się dystrybucja w całym kraju produktów kilku dziś konkurencyjnych mleczarni m.in. Mlekovity z Wysokiego Mazowieckiego, Mlekpolu z Grajewa, a także SM Piątnica.

Złoty Kur ze złotym medalem

Foto: Złoty Kur ze złotym medalem
mm pon, 20 grudnia 2004 10:16

Produkowane przez Browar Łomża piwo Złoty Kur otrzymało na początku grudnia złoty medal w konkursie "World Beer Championships" zorganizowanym w Chicago przez Beverage Testing Institute. Celem założonego w 1981 r. instytutu jest przygotowywanie rzetelnych rekomendacji konsumenckich dotyczących piwa oraz innych napojów alkoholowych. Eksportowany do USA od maja br. Złoty Kur uzyskał w jego ocenie aż 90 na 100 możliwych do zdobycia punktów.

Weź paragon - nowa akcja fiskusa

mm śr, 15 grudnia 2004 17:53

Paragon z kasy fiskalnej ważny jest przede wszystkim dla klienta bo: ułatwia mu dochodzenie praw w przypadku, kiedy zakupiony towar lub usługa nie odpowiada jakości deklarowanej przez producenta; umożliwia kontrolę poprawności rozliczenia transakcji i pomaga w prowadzeniu porównań cenowych w sieciach handlowych przekonuje w swej najnowszej akcji Izba Skarbowa.

ZPORRo pieniędzy

Foto: ZPORRo pieniędzy
cz cz, 09 grudnia 2004 23:10

Ponad 23 i pół miliona złotych ma trafić do Łomży i na teren Powiatu Łomżyńskiego w ramach dotacji ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Lwia część tych funduszy – ponad 18 mln złotych dotyczy samej Łomży. Urząd Marszałkowski w Białymstoku opublikował listę projektów wybranych do realizacji w ramach trzech z czterech Priorytetów ZPORRu. Nas dotyczą dwa priorytety I i III.

Bezrobocie znów w górę

cz wt, 07 grudnia 2004 15:42

O 102 osoby zwiększyła się liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. W końcu listopada 2004 roku bez pracy było dokładnie 7.869 osób, w tym w mieście Łomża 4.781 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.088 osób. W ciągu całego miesiąca do urzędu zgłosiło się 641 bezrobotnych, w tym 460 nie posiadało prawa do zasiłku. W tym samym czasie wpłynęło tu tylko 127 ofert pracy.

Niemal 300 wniosków po dotacje europejskie na wzrost konkurencyjności

Foto: Niemal 300 wniosków po dotacje europejskie na w...
cz wt, 07 grudnia 2004 13:00

298 wniosków w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw złożyli przedsiębiorcy z województwa podlaskiego. 2 grudnia minął pierwszy termin składania wniosków w ramach działania 2.3. Przedsiębiorcy mogą w tym działaniu otrzymać zwrot do 50% kosztów poniesionych na realizację nowych inwestycji w firmach. Dotacja na każdy z wniosków może wynieść nawet 1 mln. 250 tys. zł

Skup ziemniaków zakończony

cz cz, 02 grudnia 2004 08:46

Łomżyński PEPEES zakończył tegoroczną kampanię ziemniaczaną. Przez trzy miesiące zakład skupił ponad 155 i pół tysiąca ton surowca. To o około 4,5 tys. więcej niż planowano. O kilka procent zakład przekroczył także limit skrobiowy. Bezpośrednio do Łomży dostarczyło go w tym roku około 3,5 tys. plantatorów.

Państwowe w większości na plusie

cz wt, 30 listopada 2004 16:02

Większość działających w województwie podlaskim przedsiębiorstw państwowych po 10 miesiącach 2004 roku notuje zyski – poinformował wojewoda podlaski. Z 24 takich firm, zysk netto wypracowało aż 18, a stratę 6. W państwowe zarobiły w tym roku na czysto 5,5 mln. zł, a ich przychody wyniosły 192,5 mln zł.

Szeptelowski SMS do LOT-u

cz pon, 29 listopada 2004 22:25

Zarząd Szeptela poinformował, iż została zawarta umowa z PLL LOT dotycząca budowy i eksploatacji systemu SMS-owej komunikacji interaktywnej dla pasażerów i klientów linii lotniczej. Przedmiotem usług interaktywnych będzie w pierwszym etapie dostęp do informacji dotyczącej przylotów i odlotów samolotów rejsowych.

Kup pan... targowisko

cz pt, 26 listopada 2004 15:49

Trzy działki, w tym byłe targowisko “Manhatan 2” przy ul. Nowogrodzkiej, chce sprzedać prezydent Łomży. Działka po targowicy, o powierzchni ponad 10,5 tys. mkw. wraz z budynkiem, utwardzonym placem i ogrodzeniem, została wyceniona na 389 tys. 300 zł.

Mlekpol – liderem UHT

cz cz, 25 listopada 2004 18:06

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL jest niekwestionowanym liderem na rynku mleka UHT- wynika z badań MEMBR zamieszczonych w najnowszym numerze miesięcznika „Forum Mleczarskie”. Grajewska spółdzielnia ma 35,5% udział w rynku tego mleka w kraju.

Kolejne próby podszywania się pod urzędy skarbowe

mm cz, 25 listopada 2004 16:26

Ministerstwa Finansów informuje, że w ostatnich dniach zdarzają się przypadki otrzymywania przez instytucje i przedsiębiorstwa sfingowanych informacji o zmianach numerów rachunków bankowych dochodów budżetowych urzędów skarbowych, na które rzekomo należy dokonywać wpłat.

Oszuści podają się za kontrolerów podatkowych

mm śr, 24 listopada 2004 15:16

Izba Skarbowa w Białymstoku informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymała informacje o uaktywnieniu się na terenie naszego województwa osób, które odwiedzają sklepy i podając się za kontrolerów podatkowych próbują wyłudzać mandaty karne oskarżając handlowców o dokonywanie sprzedaży nieewidencjonowanej tj. o nie wydawanie kupującym paragonów z kas fiskalnych.

Inwestycyjno-administracyjny wzrost i kulturalny spadek

cz wt, 23 listopada 2004 17:20

12 mln. 234 tys. 422 zł dokładnie tyle ma kosztować utrzymanie w przyszłym roku administracji miasta. To o równe 20% więcej niż wydamy na nią do końca 2004 roku. Przygotowany przez Jerzego Brzezińskiego projekt przyszłorocznego budżetu po raz kolejny zakłada wzrost tego typu wydatków. W 2003 roku na administrację miasta wydaliśmy o ponad 3 miliony złotych mniej.

Fadomu już nie ma

cz wt, 23 listopada 2004 12:28

5 listopada 2004 roku wykreślone zostało z Krajowego Rejestru Sądowego po zakończonej upadłości Przedsiębiorstwo Produkcji Elementów Budowlanych „FADOM” w Łomży. Proces upadłościowy przedsiębiorstwa trwał ponad 9 lat.

Budżet Łomży A.D. 2005

cz pon, 22 listopada 2004 14:00

Ponad 147 milionów złotych dochodu i niemal 169 milionów złotych wydatków – to dwie główne wartości projektu przyszłorocznego budżetu Łomży. Przygotowany przez ekipę prezydenta Jerzego Brzezińskiego budżet miasta na 2005 rok trafił do Rady Miasta. Projekt zakłada zaciągnięcie ponad 25 milionów złotych pożyczek i deficyt w kasie miasta sięgający 3 mln. zł.

Szeptel uruchomi telefonię VoIP

cz nie, 21 listopada 2004 16:34

Na pierwszy ogień ma iść Białystok. Zarząd Szeptela poinformował, iż podpisał umowę ze Spółką ELPOS Sp. z o.o., drugim co do wielkości Operatorem Telewizji Kablowej w Aglomeracji Białostockiej w zakresie budowy i eksploatacji rozwiązań telefonii VoIP, dla abonentów tej sieci, w oparciu o infrastrukturę dostępową i "ostatnią milę" operatora TVK.

Wyłudzali dopłaty ARMiR

cz so, 20 listopada 2004 18:03

"Znany inwestor giełdowy", jego żona i współpracownicy zostali zatrzymani przez ABW. Są podejrzani o wyłudzenie z ARiMR ponad 1 miliona złotych nienależnych dopłat do oprocentowania kredytów. Rzeczniczka Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białymstoku Małgorzata Niebrzydowska poinformowała, że jedną osobę aresztowano, pozostałe cztery zwolniono po wpłaceniu wysokich kaucji. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży.

« · «« · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę