Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mbewe naucza łomżyńskich przedsiębiorców

Główne zdjęcie
Richard Mbewe

Dr. Richard Mbewe główny ekonomista Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej – znany z programów telewizyjnych Puls Biznesu w TVN24 i Plus Minus w TVP - szkolił w poniedziałek łomżyńskich przedsiębiorców i studentów trzech tutejszych uczelni. Eksperta na wykłady poświęcone zmianom na rynku kapitałowym i inwestycyjnym oraz prognoz na rok 2005 zaprosiła Łomżyńska Izba Przemysłowo-Handlowa. Mbewe pokusił się także o ocenę potencjału gospodarczego regionu. Zdaniem ekonomisty region, jest ubogi i z dużym bezrobociem ale ma największy potencjał wzrostowy w kraju i nie jest on wykorzystywany.

Wykłady zorganizowano w Wyższej Szkole Agrobiznesu. Doktor Richard Mbewe rozpoczął spotkanie od śniadania z łomżyńskim przedsiębiorcami. W przerwie rozmawiał też z dziennikarzami i to im powiedział, że jego zdaniem województwo podlaskie ma największy potencjał wzrostowy w całym kraju. Podstawowe czynniki które na to wskazuje, to duże połacie niezagospodarowanej ziemi i duże bezrobocie - ten pierwszy czynnik oznacza, że grunty są tanie, a drugi, że tania będzie także siła robocza. Kolejnym plusem regionu jest jego położenie - w pobliżu państwa nadbałtyckich, Białorusi i Rosji - Obwód Kaliningradzki. Niestety władze wydają się tego nie dostrzegać i to ich bezczynność jest główną wadą regionu.
Ekonomista wskazał też możliwe kierunki rozwoju Łomży. Stwierdził, że należy zacząć od decyzji, które wskazały by miejsca w mieście które można wskazać pod budowę obiektów przemysłowo- handlowych. Katalog z ofertą takich miejsc należy wysłać do potencjalnych inwestorów w kraju i za granicą, zapewniając jednocześnie o wszelkich ulgach i ułatwieniach przy realizacji inwestycji.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę