Zapaśnicy rozpoczęli sezon zmagań

cz pon, 22 lutego 2010 11:40

Startem w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS zainaugurowali sezon startowy łomżyńscy zapaśnicy. Zawody odbyły się w sobotę (20 lutego) w Szczuczynie. Na starcie stanęło 123 zawodników i zawodniczek z siedmiu klubów z województwa podlaskiego. Wśród nich były także dwa kluby z Łomży: UKS „Herkules” i UKS „Technik” Łomża.

Kadra Narodowa w LA z Łomży

cz nie, 21 lutego 2010 22:17

Przed kilkoma dniami na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ukazały się wyniki rankingu klubów w lekkiej atletyce – Klubowy Mistrz Polski oraz skład kadry narodowej juniorów, młodzieżowców i seniorów. Do Kadry trafiło dziewięciu zawodników okręgu łomżyńskiego

Srebrna Kaczyńska

cz wt, 09 lutego 2010 12:55

Łomżanka Anna Kaczyńska, a obecnie zawodniczka i instruktor Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin, wywalczyła srebrny medal Otwartych Wagowych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w Los Angeles. Ania w finałowej walce spotkała się z pretendentką do tytułu mistrzyni świata Japonką Yuma Tasaki. Po bardzo dobrej walce, sędziowie wskazali Japonkę jako zwyciężczynię.

Transferowe hity „Prefbetu”

cz pon, 08 lutego 2010 06:48

- Nowy cel to pierwsza dziesiątka w Polsce – mówi Andrzej Korytkowski prezes pierwszoligowego lekkoatletycznego klubu „Prefbet Śniadowo” Łomża. Prezes oficjalnie poinformował o wzmocnieniach jakie właśnie dokonały się w klubie. Do drużyny „Prefbetu” dołączyła Anna Jesień trzykrotna olimpijka, medalistka Mistrzostw Świata najlepsza w Polsce specjalistka od 400m przez płotki, oraz Jakub Wiśniewski trzykrotny medalista MP Seniorów na 3000m z przeszkodami oraz 3000m w hali.

2009 - najlepszy w historii!!!

cz nie, 07 lutego 2010 23:26

Miniony rok był najlepszym w historii Łomży we „współzawodnictwie sport dzieci i młodzieży”. Dziewięć łomżyńskich klubów zdobyło łącznie 511,26pkt. Największy wkład w rekordowy wynik ma LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, który zdobył ponad 50% tych punktów. W pierwszej trójce są jeszcze „Narew” Kurpiewski Łomża (12,27%) i AZS PWSiP (10,46%).

Gwiazda w LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża

cz pt, 05 lutego 2010 06:41

Anna Jesień jedna z najlepszych polskich lekkoatletek ostatnich lat będzie reprezentować barwy klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Gazeta Wyborcza poinformowała o „transferze” do naszego klubu najlepszej polskiej specjalistki od biegu na 400 metrów przez płotki, brązowej medalistki mistrzostw świata i Europy, piątej zawodniczki igrzysk olimpijskich.

Trzy medale Mistrzostw Polski

cz pon, 25 stycznia 2010 06:53

Z trzema medalami Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów młodszych w Lekkiej Atletyce wrócili lekkoatleci łomżyńskich klubów. Mistrzostwa w weekend rozgrywane były w Spale. Katarzyna Smakowska z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża wywalczyła srebro w biegu na 2000m. Także srebrny medal wywalczyła Magda Żebrowska, kulomiotka z LKS Narew – Kurpiowski Łomża, a jej klubowa koleżanka Justyna Ormanowska zdobyła medal brązowy w konkursie pchnięcia kulą juniorek młodszych.

Dobra forma, dobrze wróży...

cz nie, 17 stycznia 2010 22:20

Podczas mitingów halowych, które zostały rozegrane w Warszawie i Białymstoku, kolejne udane starty zanotowali lekkoatleci LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. W Białymstoku młodzieżowiec Łukasz Nabiałek wygrywając finał B na 60m zajął 5 miejsce z nowym rekordem życiowym 6.97sek. Natomiast w Warszawie startowała piątka zawodników klubu, którzy przygotowują się do Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów młodszych.

Dobry początek lekkoatletycznego sezonu

cz wt, 12 stycznia 2010 16:19

Z dobrymi wynikami wrócili z mitingu halowego, który został rozegrany na Warszawskiej AWF lekkoatleci LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża . Pomimo iż były to pierwsze zawody w nowym sezonie kilkoro zawodników uzyskało bardzo wartościowe rezultaty i halowe rekordy życiowe. - Na szczególne wyróżnienie zasługują Katarzyna Smakowska, Monika Bagińska, Paweł Szczech, Tomasz Olszewski oraz Łukasz Nabiałek, który startował dzień później w Białymstoku - mówi Andrzej Korytkowski, trener i prezes Klubu.

Dobry początek roku...

cz nie, 10 stycznia 2010 22:26

Od mocnego akcentu rozpoczęły sezon halowy miotaczki LKS Narew Kurpiewski Łomża. W rozegranym 10 stycznia mitingu LA startujące w pchnięciu kulą wychowanki trenera Wojciecha Błachnio Justyna Ormanowska i Magda Żebrowska osiągnęły bardzo dobre wyniki. Juniorka młodsza Justyna Ormanowska wynikiem 12,93 m ustanowiła nowy rekord życiowy, natomiast juniorka Magda Żebrowska osiągnęła wynik 14,81 m i tylko 10 cm zabrakło jej do wyrównania własnego rekordu życiowego.

Łomżyńscy tancerze mistrzami Podlaskiego 2009

cz cz, 24 grudnia 2009 06:12

Sukcesy, jakby wprost pod choinkę, odnieśli na parkiecie młodzi tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT, który działa przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Utalentowani wychowankowie Magdaleny Pardo-Baczewskiej i Jacka Baczewskiego stawali na podium w Białymstoku podczas Pucharu i Mistrzostw Okręgu Podlaskiego aż 26 razy!

Zagrali dla potrzebujących

cz pon, 21 grudnia 2009 14:31

Karol Łupiński zwyciężył w odbywającym się w niedzielę w Łomży Charytatywnym Turniej Bilardowy. Turnieju zorganizowano przez świętami Bożego Narodzenia, aby zebrać pieniądze na łomżyński Dom Dziecka. Zarówno wpisowe od zawodników, środki przekazane przez sponsorów jak i pieniądze zebrane bezpośrednio na sali – łącznie 2200 zł - w całości zostały przekazane wychowankom tej placówki.

Medale łomżan podczas AMP AZS w taekwondo olimpijskim

cz pon, 21 grudnia 2009 07:40

Zawodnicy z jedenastu klubów rywalizowali podczas odbywających się w weekend w Łomży Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w taekwondo olimpijskim. W mistrzostwach dobrze zaprezentowali się łomżanie, którzy indywidualnie zdobyli siedem, a drużynowo dwa medale. Największy sukces odniósł Piotr Spaliński, który w kategorii do 80kg wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Sportowy weekend

cz pt, 18 grudnia 2009 13:13

Moc sportowych atrakcji czeka łomżan w weekend. W sobotę w Łomży odbędą się Mistrzostwa Polski AZS taekwondo olimpijskiego, a w odległym o kilka kilometrów Rybnie ruszy stacja narciarska. W niedzielę Świąteczny Charytatywny Turniej w Pool Bilard, z którego całkowity dochód będzie przekazany na Dom Dziecka w Łomży.

Turowski trzeci

cz wt, 15 grudnia 2009 15:03

Zbigniew Turowski, z Siłowni Kulturystycznej ZIBI, zajął 3 miejsce podczas rozgrywanych w Tczewie VIII Mistrzostw Polski w Martwym Ciągu „OPEN”. Przy wadze ciała 91 kg podniósł ciężar o wadze 280 kg.

Mała mistrzyni tenisa stołowego z Łomży

cz pon, 14 grudnia 2009 12:21

Izabela Szeligowska, uczennica kl. III b Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży, wygrała Ogólnopolski Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki. W finale imprezy, który odbył się w sobotę (12 grudnia) w Radomsku, nie miała sobie równych wśród uczennic klas I - III SP, zdobywając 20 punktów. Podczas Festiwalu bardzo dobrze wypadła także Magda Przestrzelska z Radziłowa, która wśród gimnazjalistek zajęła 5 miejsce.

Chciał przekupić piłkarzy Warmii Grajewo, teraz odpowie przed sądem

cz wt, 08 grudnia 2009 13:52

Do sądu w Białymstoku został skierowany akt oskarżenia przeciwko Marcinowi W. To były piłkarz Dolcana Ząbki, który w 2008 roku chciał przekupić piłkarzy ówczesnego trzecioligowego rywala zespół Warmii Grajewo. Piłkarz podczas przesłuchań przez prokuratorów przyznał się do próby przekupstwa, ale tłumaczył, że do niczego nie doszło, bo „druga strona nie zgodziła się”.

Spełnili marzenia...

cz so, 05 grudnia 2009 21:27

Drużyna wychowanków Domu Dziecka w Łomży wygrała Mikołajkowy miniturniej piłki nożnej ph. „Kibice Dzieciom”. W sobotni wieczór w hali im. Olimpijczyków Polskich rywalizowało sześć drużyn w tym m.in. zespół piłkarzy ŁKS-u i zespół kibiców ŁKS-u. To właśnie kibice zorganizowali miniturniej, a jego głównym celem było spełnienie choć kilku marzenia dzieci z łomżyńskiego Domu Dziecka.

Sukcesy karateków

cz śr, 02 grudnia 2009 13:40

Anna Kaczyńska, karateczka z Łomży, wywalczyła brązowy medal podczas odbywający się w Paryżu XI Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w kategorii otwartej (bez podziału na kat. wagowe). - To ogromny sukces – mówi Dariusz Syrnicki prezes Łomżyńskiego Klubu Karate, podkreślając że w Paryżu rozegrano najbardziej prestiżową imprezę karate na starym kontynencie.