Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wygrali, przegrali, wygrali... Przegraliśmy

Główne zdjęcie
Projekt boiska treningowego przy ul. Zjazd

Zamieszanie z wyborem wykonawcy który ma nam zbudować piłkarskie boisko treningowe ze sztucznej trawy vis-a-vis stadionu miejskiego przy ul Zjazd. Ratusz najpierw wybrał firmę, która złożyła najkorzystniejszą ofertę na wykonanie inwestycji, później gdy inna uczestnicząca w przetargu firm chciała zaskarżyć ten wybór przetarg unieważnił i ogłosił nowy. Teraz, prezydent unieważnił ten nowy przetarg i ponownie wybrał ofertę, firmy która wygrała ten pierwszy. Podstawą prawną do unieważnienia tego drugiego przetargu jest „wystąpienie istotnej zmiany okoliczności, powodującej, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć”, faktycznym zaś postanowienie Krajowej Izby Odwoławczej, działającej przy Urzędzie Zamówień Publicznych w Warszawie, do której po unieważnieniu pierwszego przetargu odwołał się jego zwycięzca i znowu wygrał.

W opublikowanym wyjaśnieniu dotyczącym faktycznych przyczyn unieważnienia czytamy, że zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie: "ponieważ nie miał podstaw do jego wszczęcia. Zamawiający wszczął postępowanie, zamieszczając  ogłoszenie o zamówieniu, podczas gdy  pierwszy przetarg o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie został jeszcze prawomocnie zakończony, gdyż Wykonawca skorzystał ze środków ochrony prawnej. Zgodnie z Postanowieniem KIO Zamawiający ponowił badanie ofert i rozstrzygnął pierwsze postępowanie, dokonując wyboru Wykonawcy.” A tym wykonawca ponownie została  warszawska firma POLCOURT, która za wybudowanie nam, pomiędzy WORD-em, a oczyszczalnią ścieków, pełnowymiarowego piłkarskiego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią i całą infrastrukturą oraz dwoma parkingami (łącznie na niemal 90 samochodów) zaproponowała najniższą cenę czyli 3 082 547,70 zł.
Zgodnie z terminarzem znajdującym się w pierwszym przetargu wszystko miało być gotowe do połowy października, ale wobec zamieszania pewnie się nieco odsunie w czasie...

Dodajmy, że budowa tego boiska została ujęta w projekcie „modernizacja stadionu miejskiego w Łomży - II etap” na który miasto otrzymało dofinansowanie z funduszy unijnych. Wsparcie jakie miasto otrzymało na ten cel z funduszy unijnych to nieco ponad 10 mln zł. Dodatkowy milion złotych otrzyma miasto z Ministerstwo Sportu na realizację tego konkretnego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią.

Boisko ma powstać w miejscu dziś istniejącego, ale nieużywanego "górnego" boiska treningowego wybudowanego w 2006 roku i „modernizowanego” później „za karę” przez Zieloną Architekturę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę