Zagrali dla potrzebujących

cz pon, 21 grudnia 2009 14:31

Karol Łupiński zwyciężył w odbywającym się w niedzielę w Łomży Charytatywnym Turniej Bilardowy. Turnieju zorganizowano przez świętami Bożego Narodzenia, aby zebrać pieniądze na łomżyński Dom Dziecka. Zarówno wpisowe od zawodników, środki przekazane przez sponsorów jak i pieniądze zebrane bezpośrednio na sali – łącznie 2200 zł - w całości zostały przekazane wychowankom tej placówki.

Medale łomżan podczas AMP AZS w taekwondo olimpijskim

cz pon, 21 grudnia 2009 07:40

Zawodnicy z jedenastu klubów rywalizowali podczas odbywających się w weekend w Łomży Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w taekwondo olimpijskim. W mistrzostwach dobrze zaprezentowali się łomżanie, którzy indywidualnie zdobyli siedem, a drużynowo dwa medale. Największy sukces odniósł Piotr Spaliński, który w kategorii do 80kg wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Sportowy weekend

cz pt, 18 grudnia 2009 13:13

Moc sportowych atrakcji czeka łomżan w weekend. W sobotę w Łomży odbędą się Mistrzostwa Polski AZS taekwondo olimpijskiego, a w odległym o kilka kilometrów Rybnie ruszy stacja narciarska. W niedzielę Świąteczny Charytatywny Turniej w Pool Bilard, z którego całkowity dochód będzie przekazany na Dom Dziecka w Łomży.

Turowski trzeci

cz wt, 15 grudnia 2009 15:03

Zbigniew Turowski, z Siłowni Kulturystycznej ZIBI, zajął 3 miejsce podczas rozgrywanych w Tczewie VIII Mistrzostw Polski w Martwym Ciągu „OPEN”. Przy wadze ciała 91 kg podniósł ciężar o wadze 280 kg.

Mała mistrzyni tenisa stołowego z Łomży

cz pon, 14 grudnia 2009 12:21

Izabela Szeligowska, uczennica kl. III b Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży, wygrała Ogólnopolski Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki. W finale imprezy, który odbył się w sobotę (12 grudnia) w Radomsku, nie miała sobie równych wśród uczennic klas I - III SP, zdobywając 20 punktów. Podczas Festiwalu bardzo dobrze wypadła także Magda Przestrzelska z Radziłowa, która wśród gimnazjalistek zajęła 5 miejsce.

Chciał przekupić piłkarzy Warmii Grajewo, teraz odpowie przed sądem

cz wt, 08 grudnia 2009 13:52

Do sądu w Białymstoku został skierowany akt oskarżenia przeciwko Marcinowi W. To były piłkarz Dolcana Ząbki, który w 2008 roku chciał przekupić piłkarzy ówczesnego trzecioligowego rywala zespół Warmii Grajewo. Piłkarz podczas przesłuchań przez prokuratorów przyznał się do próby przekupstwa, ale tłumaczył, że do niczego nie doszło, bo „druga strona nie zgodziła się”.

Spełnili marzenia...

cz so, 05 grudnia 2009 21:27

Drużyna wychowanków Domu Dziecka w Łomży wygrała Mikołajkowy miniturniej piłki nożnej ph. „Kibice Dzieciom”. W sobotni wieczór w hali im. Olimpijczyków Polskich rywalizowało sześć drużyn w tym m.in. zespół piłkarzy ŁKS-u i zespół kibiców ŁKS-u. To właśnie kibice zorganizowali miniturniej, a jego głównym celem było spełnienie choć kilku marzenia dzieci z łomżyńskiego Domu Dziecka.

Sukcesy karateków

cz śr, 02 grudnia 2009 13:40

Anna Kaczyńska, karateczka z Łomży, wywalczyła brązowy medal podczas odbywający się w Paryżu XI Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w kategorii otwartej (bez podziału na kat. wagowe). - To ogromny sukces – mówi Dariusz Syrnicki prezes Łomżyńskiego Klubu Karate, podkreślając że w Paryżu rozegrano najbardziej prestiżową imprezę karate na starym kontynencie.

Maszty już stoją

cz wt, 01 grudnia 2009 14:15

Przy czterech rogach boiska głównego stadionu przy ulicy Zjazd w Łomży montowane są dziś maszty oświetlenie. Każdy z nich ma 36 wielkich reflektorów, mierzy niemal 40 metrów wysokości i waży niemal osiem ton. Dzięki nim po włączeniu świateł na stadionie w Łomży nawet nocą będzie widno jak w środku dnia.

Szeligowska zagra w ogólnopolskim finale

cz pt, 27 listopada 2009 13:47

Młoda tenisistka stołowa z Łomży będzie walczyła o ogólnopolskie laury. Izabela Szeligowska uczennica kl. III b Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży dotarła do Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

Wycisnął srebro

cz pon, 23 listopada 2009 11:55

Z kolejnym medalem z zawodów siłaczy powrócił Zbigniew Turowski. Podczas odbywającego się w sobotę Ogólnopolskiego Turnieju w Trójboju siłowym Open zawodnik z Siłowni Kulturystycznej „ZIBI” w Łomży zajął drugie miejsce osiągając wynik 475,6 pkt. W przysiadzie Turowski podniósł 300 kg, na ławie miał 185kg, a w martwym ciągu 260 kg.

Brązowa Zajkowska

cz pon, 16 listopada 2009 15:30

Udanie debiutowała w walkach seniorskich karateczka Aleksandra Zajkowska. Zawodniczka reprezentująca Łomżyński Klub Karate zajęła trzecie miejsce podczas odbywającego się w weekend w Bydgoszczy XXVI Pucharu Polski Seniorów Karate Kyokushin.

Siłacze z Łomży

cz nie, 15 listopada 2009 19:55

Z dwoma złotymi i dwoma srebrnymi medalami powrócili łomżyńscy siłacze z rozgrywanego w Rybniku Pucharu Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Złoto wywalczyli seniorzy Zbigniew Turowski i Marcin Dziubiński, a srebra juniorzy Mateusz Kalinowski i Radosław Lachowski. Łomżyńscy mistrzowie związani są z Siłownią Kulturystyczną „ZIBI”.

Scrabble: najdroższe słowo wszech czasów ułożono w Łomży

mm nie, 15 listopada 2009 18:44

Mateusz Borsuk wygrał I Otwarte Mistrzostwa Łomży w scrabble. Zwycięzca nie krył satysfakcji, gdyż dopiero od dwóch lat gra regularnie w scrabble, a wygrywając w Łomży pokonał trzech byłych mistrzów Polski. - Nie spodziewałem się takiego sukcesu, ale jestem bardzo zadowolony - mówił po dekoracji zwycięzca. – Zawdzięczam to szczęściu, ale i umiejętnościom. Turniej łomżyński przejdzie do historii Polskiej Federacji Scrabble z racji ustanowienia rekordu wszech czasów. Jeden z zawodników - Sebastian Orzelski - ułożył słowo "spóźniły", "wycenione" na 343 punkty, które stało się najdroższym słowem ułożonym w jednej partii.

Międzynarodowy Turniej w Łomży

cz pt, 13 listopada 2009 06:26

Guo Si Ja reprezentująca występujący w Ekstraklasie LUKS Warmia Lidzbark Warmiński oraz Kamil Zdziennicki na co dzień występujący w barwach pierwszoligowych Dojlid Białystok zostali triumfatorami pierwszego Międzynarodowego Turnieju z okazji Święta Niepodległości, który 11 listopada odbył się w łomżyńskiej hali im. Olimpijczyków Polskich.

Orzeł Kolno lepszy od ŁKS-u Łomża

cz cz, 12 listopada 2009 08:15

Piłkarze czwartoligowego ŁKS-u Łomża zakończyli przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski. Wczoraj na własnym boisku, w meczu 1/8 Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego, przegrali z trzecioligowym Orłem Kolno 1 : 3. Aby ustalić wynik spotkania konieczna była dogrywka, bo po przepisowych 90. minutach gry był remis.

Zwycięstwo na koniec jesieni

cz nie, 08 listopada 2009 23:44

Piłkarze czwartoligowego ŁKS-u Łomża wygrali ostatni w jesiennej kolejce mecz. W niedzielę na wyjeździe łomżanie pokonali zespół Puszczy Hajnówka 3 do 2. Bramki dla ŁKS-u zdobyli: Sowa i dwie Laskowski. Po jesiennej rundzie rozgrywek zespół z Łomży znajduje się w połowie czwartoligowej tabeli. W piętnastu meczach ŁKS odniósł sześć zwycięstw, pięć remisów i cztery porażki.

Szachiści wystartowali...

cz nie, 08 listopada 2009 22:52

Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w pierwszym turnieju szachowym z cyklu XI edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej o puchar prezydenta miasta Łomży. W sobotę w auli I LO przy ul. Bernatowicza do szachownic zasiadło w sumie 89 zawodników z 26 szkół Łomży i całego regionu.

Rekordowy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża... i smutna rzeczywistość

cz nie, 25 października 2009 23:25

Zawodnicy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża ustanowili nowy rekord ziemi łomżyńskiej w ilości zdobytych punktów w klasyfikacji Ministerstwa Sportu – „sport dzieci i młodzieży". W tym roku uzyskali 267,63 punktów. Poprzedni rekordowy wynik był gorszy aż o 56,63 pkt. i należał do „Medyka” Łomża (2002) i „Prefbet Śniadowo” Łomża (2008). Na rekordowy wynik złożyło się sześć imprez mistrzowskich i wysiłek 73 zawodników, którzy zdobywali punkty. Najwięcej z nich uzyskali: Joanna Fiodorow (43pkt.), Magdalena Stankiewicz (25pkt.), Ewelina Lubiejewska (14pkt.) i Żaneta Lenczewska (9pkt.).

Lubiejewski w kadrze

cz wt, 13 października 2009 14:39

Łukasz Lubiejewski, 17-letni zawodnik z Łomżyńskiego Klubu Karate został powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy juniorów, które 28 listopada odbędą się w Paryżu. Łukasz jest trzecim zawodnikiem z Łomży, który został powołany do kadry karateków.

« · «« · 131 · 132 · 133 · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · 140 · »» · »