Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Upadłość ŁKS Łomża – to nie koniec historii. Będzie nowy ŁKS 1926.

Dla Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Łomża” nie ma już ratunku. Sięgające 600 tysięcy długi i brak perspektyw pozyskiwania finansów na bieżącą działalność sprawiły, że zebrani na drugiej części Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków klubu zobowiązali ustępujący zarząd do zgłoszenia do sądu wniosku o upadłość Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Łomża”. Jednocześnie oficjalnie poinformowano o nowym stowarzyszeniu Łomżyński Klub Sportowy 1926, które miałoby przejąć po upadającym ŁKS-ie prawie wszystko z drużyną i przeszło 80-letnią tradycją, ale nowy ŁKS nie przejmowałby długów starego.

W piątek wieczorem odbyła się druga część Walnego z czerwca. To już wówczas zarząd ŁKS-u Łomża z prezesem Jarosławem Kuleszą poddał się do dymisji. Zarządzona na miesiąc przerwa w obradach miała służyć znalezieniu jeszcze jakiegoś sposobu na uratowanie klubu. Okazało się to niemożliwe, ale wystarczyło na dokładne podliczenie długów klubu.  Te na dzień 13 czerwca 2010 r. wyniosły 596 tys. Zł, przy czym to pozostałość po poprzednich zarządach ŁKS-u, bo ten z prezesem Kuleszą nie zwiększył zadłużenia. Zablokowane przez komornika konta i brak możliwości zawarcia kolejnych ugód z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, które są głównymi wierzycielami klubu sprawiają, że klub nie może istnieć i uczestniczyć w ligowych rozgrywkach wobec czego jedynym wyjściem – jak uznano – jest upadłość.

Będzie nowy ŁKS 1926
Zgodnie z tym co mówiono podczas Walnego upadłość ŁKS-u wcale nie oznacza jego końca. Powstał już nowy Łomżyński Klub Sportowy 1926, który jest na etapie rejestracji. W skład zarządu nowego stowarzyszenia weszli: prezes - Paweł Petkowski, wiceprezes – Rafał Panuś, sekretarz – Robert Świderski, oraz Tomasz Sienkiewicz. Nowy klub ma przejąć drużynę ŁKS-u Łomża i jego miejsce w lidze. Ma też mieć sponsorów i wsparcie we władzach miasta, które ponoć oferują pieniądze.
Walne zgromadzenie członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego podjęło uchwałę, iż Łomżyński Klub Sportowy 1926 Łomża jest historycznym i sportowym następcą ŁKS-u, nie przejmuje jednak jego zobowiązań finansowych i majątkowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę