poniedziałek, 16 października 2017 napisz DONOS@

ŁKS 1926 zastąpi w lidze ŁKS Łomża...

(Nowy) ŁKS 1926, będzie mógł zająć miejsce ŁKS-u Łomża – twierdzi Witold Dawidowski, prezes Podlaskiego Związki Piłki Nożnej. Dziś po południu spodziewana jest oficjalna decyzja zarządu regionalnych struktur związku, ale jak podkreśla Dawidowski, wstępna zgoda już jest i jeśli zostaną złożone wszystkie wymagane dokumenty nowy ŁKS będzie mógł w połowie sierpnia formalnie przystąpić do rozgrywek w miejsce likwidowanego ŁKS Łomża.

- Dziś mamy przyjąć do związku nowy ŁKS 1926. Formalnie, to zarząd związku decyduje, czy nowy klub rozpocznie rozgrywki od klasy B, czy też zajmie miejsce starego ŁKS Łomża. W tym wypadku nie ma przeszkód aby była to od razu IV liga, bo klub jest czysto amatorski – mówi Dawidowski, dodając, że inaczej byłoby gdyby ŁKS grał w ligach zawodowych.   
Decyzję regionalnych struktur PZPN będzie musiała zatwierdzić jeszcze piłkarska centrala z Warszawy, ale jak mówi Witold Dawidowski to tylko formalność.    

Działacze piłkarscy z Łomży liczą jeszcze na możliwość awansu ŁKS-u do III ligi. Stanie się tak gdyby jeden z zespołów Dąb Dąbrowa Białostocka albo Wissa Szczuczyn, które na boiskach wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywkowej, nie otrzymał od PZPN licencji na trzecioligowe rozgrywki.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0