wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Orzeł Kolno jednak w IV lidze

Piłkarski zespół z Kolna przy „zielonym stoliku” szczęścia jednak nie ma. I choć decyzją władz piłkarskiego związku już miał pozostać III lidze, ostatecznie jednak spadnie do IV ligi. Podczas obraz zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej zadecydowano o przyjęciu spóźnionego zgłoszenia Motoru Lubawa do III ligi oraz o nie występowanie do Polskiego Związku Piłki Nożnej o powiększenie III ligi grupy V do 18 zespołów. W efekcie takiej decyzji Zarządu Orzeł Kolno ostatecznie znalazł się w IV lidze. Decyzja ta miała wpływ również na skład niższych lig.

Jak czytamy w komunikacie związki zarząd Podlaskiego ZPN na poniedziałkowym posiedzeniu przegłosował przyjęcie do rozgrywek III ligi grupy V Motoru Lubawa mimo wcześniejszej deklaracji tego klubu o zgłoszeniu się do IV ligi warmińsko-mazurskiej oraz spóźnionej o 2 dni korekty tego zgłoszenia i decyzji o przystąpieniu do udziału w III lidze. Władze klubu wyjaśniały przyczynę zwłoki śmiercią jednej z osób zarządzającej Motorem oraz wyborem nowych władz.
Zarząd tego samego dnia głosował także nad uchwałą wnioskującą do PZPN zwiększającą III ligę do 18 zespołów i ostatecznie zdecydował nie występować z taką inicjatywę do futbolowej centrali.
Decyzja taka oznacza, że w terminarzu III ligi miejsce KKS Orzeł Kolno zajmie ostatecznie MLKS Motor Lubawa, a w IV lidze w miejscu Pomorzanki Sejny znajdzie się Orzeł Kolno. Zespół z Sejn znajdzie się w okręgówce, gdzie w terminarzu zastąpi GKS Kleosin, który z kolei wylądował w A klasie. GKS Kleosin zastąpi w terminarzu A klasy drużynę COKiS Ciechanowiec, która znajdzie się w B klasie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0