czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Orzeł Kolno szczęśliwie pozostanie w III lidze

Piłkarski zespół z Kolna kolejny sezon będzie grał w III lidze. Orzeł Kolno, który ostatni sezon rozgrywek zakończył na przedostatnim miejscu w tabeli i powinien spaść do niższej klasy rozgrywkowej zajmie miejsce zwolnione przez OKS 1945 Olsztyn, który ostatecznie będzie grał w II lidze.

Orzeł Kolno nie wskoczył automatycznie na miejsce zespołu z Olsztyna. Wcześniej PZPN miejsce pod reprezentacji stolicy Warmii i Mazur zaoferowały MKS-owi Mielnik, który w tabeli był o jedna pozycje wyżej niż zespół z Kolna i także spadał do IV ligi.  Klub z Mielnika tego prawa jednak nie skorzystał, bo nie zdoła spełnić wymogów licencyjnych.
W tej sytuacji Podlaski ZPN kierując się przepisami PZPN poprosił o zastąpienie MKS-u kolejnego spadkowicza - Orzeł Kolno, który ma ważną licencję trzecioligową i który wyraził zgodę na grę w III lidze.
Utrzymanie się w III lidze Orła Kolno oznacza utrzymanie się w IV lidze Pomorzanki Sejny, GKS Kleosin w okręgówce i COKiS Ciechanowiec w A klasie – podaje Podlaski ZPN.

Dodajmy, że Orzeł Kolno w 30 meczach rozegranych w poprzednim sezonie zdobył tylko 28 punktów. Piłkarze z Kolna wygrali 7 spotkań, kolejne 7 zremisowali, a pozostałe 16 przegrali. Łącznie we wszystkich meczach udało im się strzelić 23 gole, tracąc w tym czasie 39 bramek.

 

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0