Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

ME W BARCELONIE: Jesień tylko w sztafecie

Główne zdjęcie
Anna Jesień

Anna Jesień, zawodniczka LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża nie wystartuje na dystansie 400 m pł podczas rozpoczynających się Mistrzostw Europy w Barcelonie. Doświadczona zawodniczka wciąż odczuwa skutki kontuzji, jakiej doznała podczas MP w Bielsku-Białej.

Osiem lat temu w Monachium w swej koronnej konkurencji wywalczyła brąz. Teraz nie będzie miała szansy, by znów stanąć na podium. 9 lipca podczas mistrzostw Polski w Bielsku-Białej doznała kontuzji mięśnia dwugłowego. Po badaniach okazało się, że jest szansa, by Ania wystartowała w Barcelonie. Jednak ostatnie treningi, jakie nasza płotkarka i jej trener, Paweł Jesień, przeprowadzili w Spale, dały jasną odpowiedź.
– Ania nie wystartuje w ME w biegu indywidualnym – poinformował szkoleniowiec. – Taką decyzję podjęliśmy w porozumieniu z dyrektorem sportowym PZLA, Piotrem Haczkiem – dodał.

Jego podopieczna (i jednocześnie żona) nie ukrywa, że czuje żal z powodu tego, że nie może pobiec w Hiszpanii na swoim koronnym dystansie.
– Tak postanowiliśmy, bo kiedy atakuję płotki ból się odzywa. Nie chcemy ryzykować. W tej sytuacji całe swoje siły skoncentruję na sztafecie 4x400 m. Kiedy biegam na płaskim dystansie nie czuję bólu, więc powinno być dobrze – powiedziała Anna Jesień.

W tej sytuacji w konkurencji żeńskiego biegu na 400 m pł podczas ME w Barcelonie Polskę reprezentować będzie jedynie Marzena Kościelniak.

W barcelonie nie wystartuje także mistrzyni świata w skoku o tyczce Anna Rogowska. Powodem jest odnowienie się urazu nogi naszej tyczkarki.

źródło: PZLA


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę