wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Sztuczne boisko dla piłkarzy ŁKS-u później. Ratusz unieważnił przetarg

Była już wybrana najkorzystniejsza oferta na budowę treningowego boiska ze sztuczną nawierzchnią dla piłkarzy ŁKS-u Łomża, ale okazuje się jednak, że firma która ją złożyła nie będzie budowała boiska. Wobec groźby zaskarżenia wyników przetargu do Urzędu Zamówień Publicznych prezydent Łomży zdecydował się unieważnić go unieważnić i ogłosić nowy. Termin zakończenia prac z budową tzw. „górnego” boiska treningowego ŁKS-u przesunięto o dwa tygodnie na koniec października.

Projekt boiska treningowego przy ul. Zjazd
Projekt boiska treningowego przy ul. Zjazd

W poprzednim przetargu ratusz wybrał ofertę warszawskiej firmy POLCOURT, która opiewała na niemal 3,1 mln zł. Jedna z uczestniczących w przetargu firm chciała jednak wybór ten zaskarżyć podnosząc zarzut odnośnie zaoferowanej sztucznej trawy, która w jej ocenie nie spełniała wymogów formalnych miejskiego ogłoszenia. To jak mówi Łukasz Czech z biura prasowego ratusza było główną przesłanką do unieważnienia przetargu i ogłoszenia nowego.

Sztuczna trawa jaka ma znajdować się na piłkarskim boisku treningowy, które ma powstać przy ul Zjazd pomiędzy WORD-em a MPWiK nastręcza miastu problemów już od dawna. To właśnie m.in. ze względy na nie budowę treningowego boiska ostatecznie wyłączono z zakresu prac przy modernizacji znajdującego się po drugiej stronie ulicy stadionu miejskiego. Także podczas ostatniego przetargu wielu wykonawców zgłaszało swoje zastrzeżenia odnośnie zapisanych przez ratusz parametrów jakie trawa ta ma spełniać, które jak zarzucono „zostały określone w sposób wyraźnie preferujący konkretnego producenta”.     

Zgodnie z najnowszym harmonogramem prace przy budowie pełnowymiarowego boiska wraz z całą infrastrukturą i parkingami na ok. 80 samochodów mają zacząć się w sierpniu i skończyć wraz z końcem października... Na budowę tego boiska Ministerstwo Sportu przyznało Miastu Łomża  milion złotych dofinansowania.

Przypomnijmy prowadzony od roku remont stadionu przy ul. Zjazd w Łomży ma kosztować niemal równe 18 mln zł. Inwestycja znalazła się na tzw. liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Podlaskiego. Wsparcie jakie miasto otrzymało na ten cel z funduszy unijnych to nieco ponad 10 mln zł. Zgodnie z umową cała modernizacja stadionu ma zakończyć się do połowy grudnia.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0