Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Sztuczne boisko dla piłkarzy ŁKS-u później. Ratusz unieważnił przetarg

Główne zdjęcie
Projekt boiska treningowego przy ul. Zjazd

Była już wybrana najkorzystniejsza oferta na budowę treningowego boiska ze sztuczną nawierzchnią dla piłkarzy ŁKS-u Łomża, ale okazuje się jednak, że firma która ją złożyła nie będzie budowała boiska. Wobec groźby zaskarżenia wyników przetargu do Urzędu Zamówień Publicznych prezydent Łomży zdecydował się unieważnić go unieważnić i ogłosić nowy. Termin zakończenia prac z budową tzw. „górnego” boiska treningowego ŁKS-u przesunięto o dwa tygodnie na koniec października.

W poprzednim przetargu ratusz wybrał ofertę warszawskiej firmy POLCOURT, która opiewała na niemal 3,1 mln zł. Jedna z uczestniczących w przetargu firm chciała jednak wybór ten zaskarżyć podnosząc zarzut odnośnie zaoferowanej sztucznej trawy, która w jej ocenie nie spełniała wymogów formalnych miejskiego ogłoszenia. To jak mówi Łukasz Czech z biura prasowego ratusza było główną przesłanką do unieważnienia przetargu i ogłoszenia nowego.

Sztuczna trawa jaka ma znajdować się na piłkarskim boisku treningowy, które ma powstać przy ul Zjazd pomiędzy WORD-em a MPWiK nastręcza miastu problemów już od dawna. To właśnie m.in. ze względy na nie budowę treningowego boiska ostatecznie wyłączono z zakresu prac przy modernizacji znajdującego się po drugiej stronie ulicy stadionu miejskiego. Także podczas ostatniego przetargu wielu wykonawców zgłaszało swoje zastrzeżenia odnośnie zapisanych przez ratusz parametrów jakie trawa ta ma spełniać, które jak zarzucono „zostały określone w sposób wyraźnie preferujący konkretnego producenta”.     

Zgodnie z najnowszym harmonogramem prace przy budowie pełnowymiarowego boiska wraz z całą infrastrukturą i parkingami na ok. 80 samochodów mają zacząć się w sierpniu i skończyć wraz z końcem października... Na budowę tego boiska Ministerstwo Sportu przyznało Miastu Łomża  milion złotych dofinansowania.

Przypomnijmy prowadzony od roku remont stadionu przy ul. Zjazd w Łomży ma kosztować niemal równe 18 mln zł. Inwestycja znalazła się na tzw. liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Podlaskiego. Wsparcie jakie miasto otrzymało na ten cel z funduszy unijnych to nieco ponad 10 mln zł. Zgodnie z umową cała modernizacja stadionu ma zakończyć się do połowy grudnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę