sobota, 04 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Podpisanie umowy spółki pod nazwą „Łomżyński Fundusz Poręczeń Kredytowych”

cz pon, 30 sierpnia 2004 07:32

Z inicjatywy samorządów z podregionu łomżyńskiego w dniu 26 sierpnia 2004 roku została zawarta umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Łomżyński Fundusz Poręczeń Kredytowych. Celem działania Spółki jest wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorców poprzez ułatwianie im dostępu do finansowania dłużnego w drodze udzielania poręczeń zaciąganych przez nich kredytów i pożyczek.

Ostrzeżenie o burzach i przelotnych opadach deszczu!

cz nie, 29 sierpnia 2004 22:42

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku informuje, że w nocy z 29 na 30.08.2004. a także w ciągu dnia 30.8.2004. oraz w nocy z 30 na 31.08. i jeszcze w godz. przedpołudniowych 31.08. w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim będą występowały burze, lokalnie gwałtowne z przelotnymi opadami deszczu, które także lokalnie mogą być dość intensywne.

Nowe ulice Łomży

Foto: Nowe ulice Łomży
cz pt, 27 sierpnia 2004 22:37

Na czwartkowej sesji radni miasta nazwali bezimienne dotychczas ulice na osiedlu „Zawady Przedmieście”. Po ich decyzji Łomży przybędzie np. ulica Chmielna. W sumie nazwano dziewięć ulic. Trzy z nich są jeszcze w planach, ale przy sześciu od wielu lat budowane są domy (czerwone na planie). Główne ulica tego osiedla to Szosa do Mężenina (nazwa wskazuje która to ulica), Wiosenna (biegnąca od ulicy Przykoszarowej na Zawady) i ul. Zawady Przedmieście (równoległa do Szosy do Mężenina). Pozostałe ulice: Tęczowa, Chmielna i Działkowa, są znacznie krótsze i mniej ważne komunikacyjnie.

Koncert ICH TROJE w Łomży odwołany.

mm pt, 27 sierpnia 2004 12:51

Organizator koncertu, białostocka agencja BEST PM podała informację o odwołaniu koncertu ICH TOJE w Łomży.

...szkodliwa społecznie!

cz cz, 26 sierpnia 2004 12:56

To już rok odkąd ukazuje się Gazeta Bezcenna. W każdy czwartek po południu dostarczana jest do ponad 130 sklepów na terenie Łomży i kilku w Piątnicy. Przez ten czas dorobiliśmy się: dwudziestu stron, jednego procesu sądowego, jednego “sprostowania” (w cudzysłowie bo formalnoprawnie sprostowaniem to nie było), jednego postępowania prokuratorskiego w sprawie nielegalnego wydawania Bezcennej, ponad ćwierć miliona gazet i tysięcy czytelników. Gazeta Bezcenna, lub jak niektórzy ją nazywają: “Bezecna”, “Bezczelna”, “Niesamowita” jest też: szkodliwa społecznie!

Sukces - Rybaki otwarte

Foto: Sukces - Rybaki otwarte
cz śr, 25 sierpnia 2004 15:31

“Symbol niemożności stał się symbolem skuteczności” - tak Marek Strzaliński wojewoda (obecnie podlaski, a wcześniej łomżyński) podsumował zwieńczenie prac przy ulicy Rybaki w Łomży. W środę kilka minut przed piętnastą Prezydent Jerzy Brzeziński, ponad miesiąc przed terminem, przeciął wstążkę i otworzył ulicę Rybaki. Inwestycja warta ponad dwa miliony złotych w znacznej części została sfinansowane z europejskiego programu PHARE 2002. W jej ramach wybudowano 1270 metrów ulicy wraz z kanałem deszczowym i 5400 metrów bieżących chodników.

Pijani kierowcy na podlaskich drogach

cz pon, 23 sierpnia 2004 14:06

W minionym tygodniu (od 16 do 22 sierpnia) podlascy policjanci zatrzymali 161 pijanych kierowców. Wśród nich było między innymi 86 bezrobotnych, 35 rolników, 8 rencistów i emerytów oraz 5 uczniów i tylu samo zawodowych kierowców. Swoistym rekordzistą okazał 26-letni mechanik z Siemiatycz. W miniony czwartek późnym wieczorem kierując swoim oplem miał w wydychanym powietrzu prawie 4 promile alkoholu.

Prawdziwy Profil użytkowników www.4lomza.pl

Foto: Prawdziwy Profil użytkowników www.4lomza.pl
cz pt, 20 sierpnia 2004 14:17

Nieznacznie, ale częściej z www.4lomza.pl korzystają mężczyźni (53%) niż kobiety. Połowa użytkowników mieści się w grupie wiekowej od 15 do 24 lat, następni w kolejności to ci w wieku 45-54 lata (18%). Zdecydowana większość odwiedzających www.4lomza.pl w czerwcu to mieszkańcy miast do 100 tys. mieszkańców. Co trzeci nasz internauta ma wykształcenie wyższe, co drugi od ponad dwóch lat korzysta z internetu, a co dziesiąty twierdzi, że jeździ fiatem.

Tragiczne wypadki w podlaskiem

mm pt, 20 sierpnia 2004 10:37

Wczoraj na drogach województwa podlaskiego wydarzyły się dwa tragiczne w skutkach wypadki drogowe. Do pierwszego z nich doszło godzinie 17:15 w gminie Janów na drodze żwirowej pomiędzy wsiami Krasne i Cieśniski Wielkie. Drugi zdarzył się kilka godzin później niedaleko wsi Rudniki na drodze Białystok – Łomża. 50-letni kierowca lanosa uderzył w tył nieoświetlonej przyczepy ciągnionej przez rolniczy traktor.

Tragiczna śmierć 22-letniego rolnika!

cz cz, 19 sierpnia 2004 15:46

Wczoraj po godzinie 18:00 niedaleko wsi Makowo (gmina Kobylin Bożymy powiat wysokomazowiecki woj. podlaskie) mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości przejeżdżając obok pola sąsiada zauważył stojący traktor z podczepioną prasą do belowania słomy. W ciągniku był włączony silnik, który napędzał również belarkę. Mężczyzna zauważył leżącą nieopodal czapkę. Zaniepokojony wyłączył maszynę i pobiegł po pomoc. Po kilku minutach wrócił razem z kolegą. Gdy wspólnie podnieśli pokrywę prasy zobaczyli wkręcone w maszynę zwłoki swojego znajomego.

Czesław Miłosz w Łomży w relacji Służby Bezpieczeństwa

cz cz, 19 sierpnia 2004 13:08

W sobotę, w wieku 93 lat zmarł w Krakowie Czesław Miłosz - poeta, pisarz eseista, laureat literackiej Nagrody Nobla. Przez całe lata PRLu Miłosz był przez władze partyjno-państwowe “wyklęty”. Do Polski pozwolono mu przyjechać na krótko w czerwcu 1981 roku. Był wtedy również w Łomży. Fragmenty meldunku operacyjnego Naczelnika Wydziału III KW MO w Łomży por. mgra Janusza Gwardiaka do Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej w Łomży dotyczący sprawy kryptonim "Pióro" (Tak nazwano działania tutejszej SB w związku z “zabezpieczaniem” odbywającej się 15 -17.06.1981 r. imprezy literackiej pod tytułem “Łomżyńska Wiosna Poetycka”, w której uczestniczył m.in. Czesław Miłosz.)

Będzie Ośrodek Migracji i nowe miejsca pracy

cz pon, 16 sierpnia 2004 07:38

Około 60 nowych miejsc pracy powstanie w Łomży. To efekt uruchomienia w mieście Ośrodka Migracji Ksiąg Wieczystych. Decyzję o utworzeniu pierwszej w północno-wschodniej Polsce, a szóstej w skali kraju tego typu placówki podjęło Ministerstwo Sprawiedliwości. Ośrodek migracji to instytucja sądowa, w której papierowe księgi wieczyste będą przepisywane na nośniki elektroniczne. Docelowo w kraju ma ich być około 12, a dziś działa tylko pięć: w Nisku, Krośnie, Górze Kalwarii, Słupsku i we Wrocławiu. Jak podaje dzisiejsza Gazeta Wyborcza powołując się na Wojciecha Malinowskiego z Centrum Ogólnopolskiego Rejestrów Sądowych i Informatyzacji Ministerstwa Saprawiedliwości - ośrodek powinien zacząć działać w drugiej połowie 2005 roku.

Pijane disco

cz nie, 15 sierpnia 2004 17:59

Minionej nocy podlascy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „dyskoteka”. Funkcjonariusze biorący udział w akcji mieli za zadanie skontrolować samochody wyjeżdżające z większych dyskotek naszego województwa. Łącznie policjanci zatrzymali do kontroli ponad 800 pojazdów. Okazało się że 45 kierowców było pijanych. Wśród nich byli przedstawiciele różnych zawodów, między innymi stolarze, murarze i hydraulicy, a także rolnicy i bezrobotni. Swoistym rekordzistą okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Orla. W sobotę o godzinie 23:20 pędząc małym fiatem w Hajnówce na ul. Bielskiej miał w wydychanym powietrzu ponad 3,5 promila alkoholu. Brakiem odpowiedzialności popisał się też 20-letni mieszkaniec Łomży.

Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego

Foto: Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 1 Łomżyńsk...
cz so, 14 sierpnia 2004 13:14

Rano na grobach żołnierz na cmentarzu przy ul. Kopernika w Łomży zapalono znicze, a przed południem w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy pl. Jana Pawła II w Łomży biskup Tadeusz Zawistowski odprawił Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego. W „małym kościółku” było wojsko wraz z generałem Henrykiem Dziewiątką dowódcą I Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej i dowództwem łomżyńskiego garnizonu, byli kombatanci, był też Prezydent Łomży wraz z małżonką.

Łomżyńscy pątnicy na Jasnej Górze

cz pt, 13 sierpnia 2004 20:18

Po przejściu 435 kilometrów w piątek wieczorem pielgrzymi XX Jubileuszowej Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dotarli do celu podróży. Kilkadziesiąt minut po godzinie 19. 1347 pątników łomżyńskiej pielgrzymki w siedmiu grupach weszło na wały jasnogórskiego klasztoru. W tej grupie było 29 księży, 17 kleryków, 2 siostry zakonne, 29 pielęgniarek, 2 pielęgniarzy, 1 lekarz i 1267 pielgrzymów.

Tragiczna śmierć 12-latka

cz pt, 13 sierpnia 2004 12:20

W czwartek wieczorem w Szczuczynie koło Grajewa w tragicznych okolicznościach zginął 12-letni chłopiec. Policjanci wyjaśniający zdarzenie ustalili, że dwunastolatek bawił się wspólnie z kolegami w pobliżu miejscowego wysypiska śmieci. W pewnym momencie chłopiec wpadł na pomysł wejścia na stojący nieopodal słup wysokiego napięcia. Gdy wdrapał się na dwudziestometrową kratownicę ręką dotkną przewodu, w którym płyną prąd o napięciu 15 tys. volt. Potężna siła śmiertelnie poraziła dziecko, które spadło na ziemię. Mimo natychmiastowej reanimacji chłopca nie udało się uratować.

Prezydencka Skoda SuperB uszkodzona

Foto: Prezydencka Skoda  SuperB uszkodzona
cz pt, 13 sierpnia 2004 12:01

Dość nietypowe zdarzenie miało miejsce w czwartek rano przed łomżyńskim ratuszem. Młody mężczyzna przejeżdżając tamtędy mercedesem nieoczekiwanie zjechał z jezdni i uszkodził samochody. Wśród nich była też prezydencka limuzyna - czarna Skoda SuperB.

Ostrzeżenie o burzach

cz pt, 13 sierpnia 2004 10:03

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku informuje, że w godz. południowych 13.08, a także po południu oraz w nocy z 13 na 14.08.2004. i jutro w dzień 14.08.2004. początkowo w woj. warmińsko-mazurskim a później również w woj. podlaskim będą występowały burze lokalnie gwałtowne, którym mogą towarzyszyć opady gradu a także porywy wiatru do 25 m/s. Jednocześnie będą występowały miejscami intensywne opady deszczu - może spaść około 40 mm w ciągu 12 godzin.

Z 65 milionów wydanych w pierwszym półroczu przez ratusz ponad 4,5 poszło na administrację

cz cz, 12 sierpnia 2004 16:19

Oświata i wychowanie (54,5 % ogółu), opieka społeczna (14,1 %) i administracja publiczna (6,9 %) - to główne działy na które wydawał pieniądze ratusz w pierwszym półroczu 2004 roku. W sumie od stycznia do końca czerwca z kasy Łomży wydano ponad 65 milionów 430 tysięcy złotych. O ile dwa pierwsze działy finansowane są przede wszystkim z funduszy zewnętrznych – są to np: w oświacie subwencja oświatowa, a w opiece społecznej dotacje na realizację zadań rządowych i zleconych, to już administracja publiczna finansowana jest przede wszystkim z pieniędzy pochodzących bezpośrednio z Łomży.

Wybory w Jedwabnem?

cz cz, 12 sierpnia 2004 13:37

Sąd Okręgowy utrzymał wyrok w sprawie orzeczenia winy burmistrza Jedwabnego, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Burmistrza zatrzymano we wrześniu ubiegłego roku na ulicach miasteczka. Teraz straci swoje stanowisko.

« · «« · 995 · 996 · 997 · 998 · 999 · 1000 · 1001 · 1002 · 1003 · 1004 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę