Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

„Schetynówki”dofinansowywane tylko w 30%

Rząd przyjął wczoraj uchwałę w sprawie kontynuacji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2012-2015 oraz projekt nowelizacji rozporządzenia w tej sprawie, a dziś rusza nabór wniosków. Nowe „schetynówki” będą dofinansowywane tylko w 30%, a nie jak dotychczas w połowie, a w przyszłym roku w województwie podlaskim do podziału będzie jedynie 11,4 mln zł, wobec ponad 50 mln zł przekazywanych na ten cel w ostatnich latach.

Jak podaje Joanna Gaweł, rzecznik Wojewody Podlaskiego, dzięki staremu programowi „ schetynówek” w podlaskim jeździ się znacznie lepiej - wygodniej i bezpieczniej. Od 2009 roku udało się przebudować, wyremontować i zmodernizować ponad pół tysiąca  kilometrów dróg lokalnych - gminnych i powiatowych. Dotacje z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg” wyniosły łącznie: blisko 170 mln zł. Dotychczasowy program zostanie zakończony w tym roku, a przyjęte wczoraj przez rząd rozporządzenie tworzy niejako drugi etap programu, dzięki któremu w latach 2012-2015 będzie finansowana modernizacja i rozbudowa przeszło 13 tys. km dróg lokalnych, gminnych i powiatowych.
- Województwo Podlaskie dostanie  w sumie, w latach 2012-2015  182mln 560 tys. zł – podaje Gaweł, podkreślając, że w pierwszym roku (2012) będzie to 11mln.410 tys. a w kolejnych latach (2013-2015) ma być już po 57mln.050tys. każdego roku. - Podobnie jak w latach ubiegłych, jednostki samorządu terytorialnego będą mogły ubiegać się o dofinansowanie z budżetu państwa prac w zakresie przebudowy, budowy lub remontów dróg powiatowych i gminnych. Finansowanie inwestycji drogowych w latach 2012–2015 będzie w następujących proporcjach: 30 proc. środki budżetowe i 70 proc. środki własne samorządów (gmin i powiatów) – przekazuje rzecznik Wojewody Podlaskiego informując jednocześnie, że nabór wniosków dziś ruszył i będzie prowadzony do 5 października.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę