Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Chińskie tournee prezydenta Czerniawskiego

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski przebywa w Chinach. Pojechał na Targi Inwestycyjne w Xiamen. Jak podaje ratusz zaprezentuje tam ofertę Łomży w zakresie projektów, realizowanych poprzez partnerstwo publiczno-prywatne, i pełną ofertę inwestycyjną miasta.

-  Organizatorem wyjazdu do Chin jest Ministerstwo Gospodarki wraz z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji w Szanghaju, na którego zaproszenie pojechał Pan Prezydent Mieczysław Czerniawski – informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży. - Ministerstwo Gospodarki finansuje koszty rezerwacji powierzchni wystawienniczych, prezentacji multimedialnej oferty inwestycyjnej miasta Łomża, tłumaczenia i zakwaterowania. Miasto ponosi jedynie koszt biletu lotniczego.
Anna Sobocińska twierdzi, że władze Łomży od początku 2011 r. podjęły szereg działań w celu zwiększenia atrakcyjności i potencjału gospodarczego miasta. To m.in., wygospodarowanie wolnych terenów inwestycyjnych, rozpoczęcie uzbrajania terenów w infrastrukturę techniczną oraz starania o pozyskanie inwestorów zewnętrznych.
- Wyjazd Pana Prezydenta wpisuje się w politykę gospodarczą miasta – twierdzi Anna Sobocińska.
Na nasze pytanie o to, jakie tematy są kluczowe dla wizyty prezydenta Czerniawskiego w Chinach, rzeczniczka odpisała:
„Zgodnie z informacją przekazaną przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Szanghaju, istnieje duże zainteresowanie przedsiębiorców chińskich współpracą przy realizacji polskich projektów infrastrukturalnych i sportowych. W naszym mieście planowanych jest kilka projektów, które wpisują się doskonale w te założenia”.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę