Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Mniej do Sejmu: karani nie mogą kandydować

Pięciu zarejestrowanych przez komitety wyborcze kandydatów na posłów w województwie podlaskim zostało skreślonych z list wyborczych. Uchwałę w tej sprawie podjęła wczoraj Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku. Podstawą do skreślenia była informacja o tym, że kandydaci byli karani, a tacy zgodnie z prawem nie mogą kandydować do parlamentu.

W tym roku po raz pierwszy Okręgowe Komisje Wyborcze zostały zobowiązane przez ustawodawcę do  wystąpienia z wnioskami do Krajowego Rejestru Karnego i sprawdzenie czy zgłaszani przez komitety wyborcze kandydaci na posłów spełniają wymóg niekaralności.
Jak się dowiedzieliśmy w Okręgowej Komisji Wyborczej w Białymstoku z 260 kandydatów do Sejmu negatywna odpowiedź przyszła w pięciu przypadkach. Na tej podstawie wczoraj Komisja podjęła uchwałę o skreśleniu tych kandydatów. Na razie OKW odmawia podania nazwisk  skreślonych kandydatów.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę