Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 września 2020 napisz DONOS@

Wrócili z wojny...

Foto: Wrócili z wojny...
cz pt, 17 lutego 2006 13:07

Pięciu żołnierzy 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego powróciło z misji w Iraku. Przed południem na placu jednostki powitali ich przełożeni, koledzy, rodziny... a także m.in. biskup Stanisław Stefanek i prezydent Jerzy Brzeziński. Żołnierze z Łomży w Iraku spędzili ponad 200 dni. Jak podkreślali - wrócili do domu z wojny.

Trzech do fotela w Jedwabnem

cz pt, 17 lutego 2006 00:04

Były burmistrz Michał Chajewski, były dyrektor jedwabieńskiej szkoły Krzysztof Moenke i lokalny biznesmen Marek Zabielski to kandydaci, którzy wystartują przedterminowych wyborach na urząd burmistrza w Jedwabnem. O północy miną termon zgłaszania kandydatów. Wybory odbędą się pierwszą niedziele marca.

Na drogach było bezpieczniej

Foto: Na drogach było bezpieczniej
cz cz, 16 lutego 2006 23:09

13 osób zabitych i 206 rannych – to bilans 170 wypadków i 1220 kolizji drogowych jakie zaistniały na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego w minionym roku. Jak podsumowują policjanci z drogówki mimo wszystko w 2005 roku na drogach było bezpieczniej niż rok wcześniej. Spadek spadek zdarzeń drogowych wyniósł 1,6% w tym spadek liczby wypadków 3,4%.

Zmienił koło w jadącym samochodzie!

Foto: Zmienił koło w jadącym samochodzie!
cz cz, 16 lutego 2006 12:27

Czy można zmienić koło w jadącym samochodzie? Załóż się! Tego niewiarygodnego wyczynu dokonano w Łomży. Wszystko obserwowało kilkuset łomżan i kamery telewizyjne. Na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruch Drogowego w czwartek przed południem realizowano nagranie zadania do emitowanego na antenie TVP2 programu „Załóż się!”. Tym razem zadanie polegało na zmianie koła w jadącym samochodzie. Udało się. Koło wymieniono w niecałe dwie minuty.

Kandydaci na fotel burmistrza w Jedwabnem

cz cz, 16 lutego 2006 09:11

Już dwóch kandydatów zgłosiło chęć kandydowania na urząd burmistrza Jedwabnego. W pierwszą niedzielę marca odbędą się tu przedterminowe wybory burmistrza. Zgodnie z rozpisanym przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza kalendarzem wyborczym, dziś o północy mija termin zgłaszania do Miejskiej Komisji Wyborczej kandydatów, którzy będą ubiegać się wybór na tę funkcję. Jak podkreśla przewodnicząca Komisji Ewa Mańko już oficjalnie zgłosili się Michał Chajewski i Marek Zabielski, a będą też i inni.

Mniej nietoperzy

Foto: Mniej nietoperzy
cz cz, 16 lutego 2006 06:57

Zaledwie 105 sztuk nietoperzy w Drozdowie doliczyli się specjaliści liczący te ssaki pod koniec stycznia. To mniej niż połowa w porównaniu z wynikami z ubiegłego roku. Liczenie nietoperzy odbywa się już od kilku lat, a piwnice po starym browarze w Drozdowie to jedno z większych miejsc zimowania latających ssaków w tej części kraju.

Ostrzeżenie o zawiejach i zamieciach

cz śr, 15 lutego 2006 13:44

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed zbliżającymi się intensywnymi opadami śniegu zawiejami i zamieciami. Wszystko dotrze do nas w czwartek rano. Jutro przez cały dzień ma padać śnieg okresami dość intensywny a prędkość wiatru wzrośnie do silnego, w porywach osiągając 15 m/s.

Rolnicy naciągają Unię

Foto: Rolnicy naciągają Unię
cz śr, 15 lutego 2006 11:38

W co szóstym wniosku o dopłaty bezpośrednie złożonym przez rolników z województwa podlaskiego są nieprawidłowości. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podała wyniki kontroli wniosków składanych przez rolników w 2005 roku. W województwie podlaskim skontrolowano 4 686 rolników, w niemal 800 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.

Pijane miasto

Foto: Pijane miasto
cz wt, 14 lutego 2006 16:48

Ponad 37 mln 700 tys złotych wydali w ubiegłym roku mieszkańcy Łomży na alkohol. Tak wynika z podsumowanie jakie sporządził Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego do którego napłynęły oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych ze wszystkich legalnie działających punktów sprzedaży alkoholu w mieście. Oznacza to, że każdy mieszkaniec Łomży – wliczając noworodki, dzieci i abstynentów - na alkohol wydał ponad 575 zł.

Strzaliński złamał prawo?

cz wt, 14 lutego 2006 15:22

W białostockiej prokuraturze okręgowej rozpoczęło się śledztwo w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego wojewodę podlaskiego Marka Strzalińskiego (SLD). „Eksłomżanin” miał działać wbrew prawu podczas wydawania decyzji o rozpoczęciu budowy obwodnic Augustowa i Wasilkowa.

Ratusz kazał zdjąć plakaty Kocham Polskę!

Foto: Ratusz kazał zdjąć plakaty Kocham Polskę!
cz wt, 14 lutego 2006 13:30

Kilku członków Młodzieży Wszechpolskiej przed południem na Starym Rynku rozdawało pocztówki, ulotki i lizaki promujące w dniu św. Walentego kampanię Kocham Polskę! Młodzi łomżanie ustawili się w rogu Starego Rynku przy skrzyżowaniu Farnej z Długą. Na dwóch pobliskich drzewach taśmą bezbarwną przykleili plakaty promujące akcję. Po pół godzinie na miejscu zjawili się Strażnicy Miejscy, którzy jak się wyrazili „z polecenia z ratusza” kazali zerwać plakaty...

Tragiczny wypadek - dwie osoby zabite, jedna ranna

Foto: Tragiczny wypadek - dwie osoby zabite, jedna ranna
mm wt, 14 lutego 2006 11:30

Tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się na drodze pomiędzy Piątnicą a Wizną. Ciężarowy Tir staranował tam osobowa ładę. Dwie osoby – kierowca i pasażer łady ponieśli śmierć na miejscu – trzecia osoba drugi pasażer łady w stanie ciężkim trafił do szpitala. Jak wyjaśniają policjanci przyczyną wypadku mogło być niedostosowanie prędkości jazdy do trudnych warunków na drodze.

Zasolona Łomża

Foto: Zasolona Łomża
cz pon, 13 lutego 2006 15:55

Około 700 ton soli i ponad 150 piasku wysypali już tej zimy na ulice Łomży pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Jak podkreśla Marek Olbryś z-ca dyrektora MPGKiM to już więcej niż przez całą ubiegłą zimę, choć do końca tej zimy zostało jeszcze trochę czasu. W tym tygodniu do Łomży mają dotrzeć kolejne ciężarów z solą. W sumie ma na nich być około 150 ton ładunku.

Krzyże dla biskupa...

Foto: Krzyże dla biskupa...
cz so, 11 lutego 2006 22:02

Dwa krzyże biskupie i fioletowa piuskę otrzymał w sobotnie popołudnie ks. prał. Tadeusz Bronakowski. Tego dnia w samo południe Jego Świątobliwość Benedykt XVI mianował go nowym biskupem pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej. Jednocześnie Ojciec Święty przyjął prośbę dotychczasowego sufragana bp Tadeusza Zawistowskiego o zwolnienie go, w związku z uzyskaniem wieku emerytalnego, z obowiązków biskupa pomocniczego.

Nowy biskup pomocniczy w Łomży

Foto: Nowy biskup pomocniczy w Łomży
cz so, 11 lutego 2006 12:17

Jego Świątobliwość Benedykt XVI mianował Biskupem Pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej Ks. Prał. Tadeusza BRONAKOWSKIEGO, Wiece-Kanclerza Kurii Diecezjalnej Łomżyńskiej i wykładowcę prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, przydzielając Mu stolicę tytularną Tigisi in Mauritania. Ks. biskup nominat Tadeusz Bronakowski ma 47 lat. Przed 22 laty w łomżyńskiej Katedrze został wyświęcony na kapłana.

Tłumy na Giertychu

Foto: Tłumy na Giertychu
cz pt, 10 lutego 2006 23:39

Około dwustu osób przyszło w piątkowe popołudnie do Centrum Katolickiego aby zobaczyć Ramana Giertycha. Szef Ligi Polskich Rodzin jak mówił „od Łomży rozpoczął objazd Polski”. Przez cały rok ma odwiedzić wszystkie większe miasta w kraju i wysłuchać głosu ludu. W Łomży poza słuchaniem także mówił m.in. do radnych miasta aby uchwalili samorządowe becikowe. „Zbliżają się wybory trzeba się zasłużyć społeczeństwu” – argumentował Giertych.

Hipermarketu nie będzie

cz cz, 09 lutego 2006 12:09

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchylił uchwałę Rady Miejskiej Łomży dopuszczającą budowę przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej hipermarketu. Sąd uznał zasadność skargi jaką wnieśli okoliczni mieszkańcy sprzeciwiający się tej inwestycji. Przypomnijmy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku od kilku miesięcy prowadzą śledztwo w sprawie przestępstw jakie powstały w związku z lokalizacją łomżyńskiego hipermarketu. Zarzuty postawiono już czterem osobom....

Potrącił dziecko i uciekł

cz śr, 08 lutego 2006 08:04

Łomżyńscy policjanci poszukują świadków wypadku, jaki wczoraj po południu wydarzył się w Kupisakch. Bus potrącił tu 15-latka, po czym kierowca odjechał z miejsca wypadku nie udzielając poszkodowanemu żadnej pomocy. Potrącony nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Chciał wręczyć łapówkę, teraz za to odpowie...

Foto: Chciał wręczyć łapówkę, teraz za to odpowie...
cz wt, 07 lutego 2006 13:29

Łapówkę w wysokości 100 zł miał zaoferować łomżyński celnikom jeden z mieszkańców Mazowsza. Przekupstwo miało spowodować przymknięcie celniczego oka na nieważne świadectwo uznania pojazdu drogowego, którym posługiwał się mężczyzna. Funkcjonariusz oka nie przymkną, i o całym zajściu powiadomił policję. Teraz przymknięcie grozi usiłującemu przekupić celnika.

Zmiany w łomżyńskim PKS-ie

cz wt, 07 lutego 2006 08:04

Dwóch związanych z lewicą członków Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży odwołał wojewoda podlaski Jan Dobrzyński. Adam Dębski rzecznik prasowy wojewody nie wyklucza, iż niebawem zostanie zmieniane także samo kierownictwo przedsiębiorstwa.

« · «« · 994 · 995 · 996 · 997 · 998 · 999 · 1000 · 1001 · 1002 · 1003 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę