Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Okradli staruszków

Dwoje niemal 90-letnich mieszkańców Łomży padło ofiarą oszustów. Staruszkowie, po wizycie „obcokrajowców” stracili 10 tys zł. Do zdarzenia doszło w piątek w jednym z mieszkań przy ul. Dwornej. Policjanci szukają oszustów i proszą o pomoc wszystkich, którzy mogliby pomóc w ich ujęciu.

Jak relacjonuje  Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży, do mieszkania dwójki staruszków zapukały dwie osoby podające się za obcokrajowców. Chciały zostawić karteczkę dla sąsiadów, których w doku akurat nie było. Oczywiście nie mieli ani kartki, ani długopisu dlatego poprosili ich o pomoc. Wpuszczeni do domu przeszli do kuchni bo chcieli  napić się jeszcze wody.
- I wtedy najprawdopodobniej do mieszkania weszła trzecia osoba, która wykorzystując nieuwagę domowników przeszukała mieszkanie i zabrała kopertę z oszczędnościami – podaje Dąbrowski.
W kopercie było 10 tysięcy złotych oszczędności staruszków. Gdy po wyjściu gości  domownicy zorientowali się, że zostali okradzeni wezwali policję, ale „obcokrajowcach” już  nigdzie nie było widać.

Policja prosi o pomoc ewentualnych świadków, którzy widzieli w piątek w okolicach ul. Dwornej podejrzanie zachowujących się   „obcokrajowców”. Po raz kolejny ostrzega też – zwłaszcza starszych mieszkańców – przed wpuszczaniem do domów obcych osób.
- Bardzo często to oszuści, którzy usiłują wykorzystać  łatwowierność osób starszych, by bezlitośnie ich okraść – mówi Sławomir Dąbrowski.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę