Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

400 tysięcy kredytu uratuje PKS Łomża czy prezesa?

Główne zdjęcie
Dworzec PKS w Łomży

Zarząd województwa podlaskiego zgodził się na zaciągniecie przez samorządową spółkę PKS Łomża kredytu rewolwingowego w wysokości 400 tysięcy złotych – wynika z naszych informacji. Oficjalnie – zgodnie z informacją Jana Kwasowskiego, rzecznika marszałka województwa - podczas wczorajszego posiedzenia zarząd województwa „zapoznał się z informacją, że w najbliższym czasie odbędzie się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników PKS Łomża, które zajmie się omówieniem sytuacji w spółce”.

Interwencja zarządu województwa związana jest ze zdarzeniem z ubiegłego tygodnia. 10 lutego spółce PKS Łomża zabrakło pieniędzy na wypłaty dla większości pracowników. Prezes Adam Wykowski podczas spotkania z załogą tłumaczył to trudną sytuacją finansową spółki i nierzetelnymi kontrahentami. Mówił wówczas, że jeszcze tego samego dnia miała spotkać się Rada Nadzorcza, by wyrazić zgodę na proponowany przez niego sposób rozwiązania problemu braku gotówki w kasie. Mówił wówczas  też o tym, że następnie takie rozwiązanie będzie musiał zaakceptować zarząd województwa. I według naszych informacji taki rozwiązaniem zapewniającym pieniądze na wypłaty ma być kredyt rewolwingowy w wysokości 400 tysięcy złotych. Na jego zaciągnięcie zgodził się zarząd województwa.  

Kredyt rewolwingowy - jest to typ kredytu obrotowego w rachunku kredytowym - odnawialny. Podczas trwania umowy kredytowej każde spłacenie całości lub części wziętego wcześniej kredytu niesie za sobą odnowienie wolnego limitu kredytu o spłaconą kwotę, umożliwiając kredytobiorcy wielokrotne wykorzystania limitu, ale tylko do czasu całkowitego wygaśnięcia zawartej umowy. Kredyty rewolwingowe są zaciągane na ogół na krótki okres - jeden rok. 

Odwołają Wykowskiego?
Przekazywana przez rzecznika marszałka województwa informacją o tym, że w najbliższym czasie odbędzie się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników PKS Łomża, które zajmie się omówieniem sytuacji w spółce może wskazywać także na zamiar odwołania prezesa. Czy do tego dojdzie nie wiadomo. Prezes Adam Wykowski jest członkiem PSL-u, które tworzy koalicję rządową – także w województwie – z PO, a za kilka miesięcy kończy się jego kontrakt.

zobacz: PKS Łomża na skraju upadku? Zabrakło na wypłaty!

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę