Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Będą obwodnice Konarzyc i Starych Kupisk

Milion sto tysięcy złotych ma kosztować opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej dwóch odcinków dróg wojewódzkich Łomża – Nowogród i Łomża – Śniadowo. Obie drogi mają być remontowane za pieniądze unijne w ramach nowego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020, a pieniądze na dokumentacje pochodzą jeszcze ze „starego” RPO. Informując o przeznaczeniu pieniędzy na dokumentacje Jacek Piorunek, członek zarządu województwa, zapowiedział, że w ramach przyszłej modernizacji tych dróg mają zostać zbudowane obwodnice Konarzyc i Starych Kupisk.

Decyzja zarządu województwa o przyznanie dofinansowania unijnego Podlaskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich na przygotowanie dokumentacji projektowej dla dróg wojewódzkich na obszarze województwa podlaskiego kwalifikujących się do wsparcia w latach 2014-2020 zapadła kilkanaście dni temu. Na liście znalazło się osiem inwestycji. Samo opracowanie dokumentacji ma pochłonąć ponad 12,5 mln zł, a unijna dotacja wynosi 10 mln zł. 
I na pierwszym miejscu jest przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 645 na odcinku „Nowogród – Łomża”. Koszt opracowania jej dokumentacji szacowany jest na 550 tys zł. 
Dokładnie tyle samo ma kosztować dokumentacja na projektowo-wykonawcza przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 677 „Łomża – Śniadowo” do granicy z województwem mazowieckim, która sklasyfikowana została na szóstym miejscu. 
Jak wyjaśnia Jacek Piorunek, członek zarządu województwa, w przygotowując dokumentacje tych odcinków dróg wojewódzkich, mają zostać zaprojektowane obwodnice Starych Kupisk na drodze 645 i Konarzyc na 677. 
- Chcemy wyprowadzić duży ruch z tych miejscowości – mówi Piorunek. - Będzie to łatwiejsze i tańsze niż poszerzanie dróg prowadzących przez ich środek. 
Jacek Piorunek nie chciał ujawnić którędy drogowcy planują puścić obwodnice tych podłomżyńskich miejscowości.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę