Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Poszukiwany „Świadek Historii”

Główne zdjęcie
odznaka „Świadek Historii”

Białostocki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza do zgłaszania kandydatur do VI. Edycji Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Nagroda „Świadek Historii” jest to regionalny odpowiednik Ogólnopolskiej Nagrody IPN „Kustosz Pamięci Narodowej”. W 2014 r. po raz pierwszy, oprócz osób fizycznych (obywateli polskich i osób zza granicy), Nagrodę będą mogły otrzymać instytucje i organizacje szczególnie zasłużone dla upamiętniania historii Narodu Polskiego w poszczególnych regionach Państwa Polskiego oraz wspierające pion edukacyjny IPN w realizacji ustawowej działalności, w obszarach edukacyjnym, naukowym i wydawniczym.

Jak dotąd Kapituła pod przewodnictwem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej przyznała 52 nagrody. Wśród Laureatów znaleźli się ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski (pośmiertnie), ks. biskup Tadeusz Zawistowski czy liczni kombatanci. Duże grono wśród nagrodzonych stanowili nauczyciele historii i samorządowcy dbający w ponadprzeciętny sposób o pamięć historyczną.
Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne, dołączając pisemną zgodę kandydatów na zgłoszenie (nie dotyczy kandydatur zgłaszanych pośmiertnie). Wniosek o przyznanie Nagrody powinien zawierać dane personalne kandydata oraz zapis jego zasług i osiągnięć uzasadniających przyznanie Nagrody oraz dostępne wnioskodawcy kopie dokumentów poświadczających te zasługi i osiągnięcia. Nagroda może być przyznana danej osobie tylko raz. Zgłaszane w latach ubiegłych kandydatury osób, które nie znalazły się w gronie Laureatów Nagrody, można zgłaszać powtórnie. Zgodnie z nowym regulaminem, w roku 2014 r. zostanie przyznanych nie więcej niż sześć Nagród.
Wnioski o przyznanie Nagrody należy przesyłać pocztą bądź zgłaszać osobiście do 31 marca 2014 r. (decyduje data stempla pocztowego) w białostockim oddziale IPN (ul. Warsztatowej 1A, 15-637 Białystok).  Dodatkowych informacji udziela Tomasz Danilecki, tel. 85 66-457 82, 662 164 269. Formularze dokumentów zgłoszeniowych w wersji elektronicznej są dostępne na stronie internetowej: www.ipn.gov.pl w zakładce: Konkursy i nagrody.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę