Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Pedofil sądzony za zamkniętymi drzwiami

Ruszył proces Janusza K. mieszkańca Łomży oskarżonego o seksualne molestowanie dzieci w niepublicznym przedszkolu. Proces prowadzony jest z wyłączeniem jawności. Mężczyzna, dziś w wieku 47 lat, został zatrzymany wczesną wiosną ubiegłego roku po tym jak rodzice małych dzieci poinformowali o swoich podejrzeniach prokuraturę. Śledczy po przeanalizowaniu sprawy przedstawili mężczyźnie zarzuty poddawania „innym czynnościom seksualnym” trójki małych dzieci, w wieku od dwóch i pół do niespełna czterech lat. Janusz K. został tymczasowo aresztowany i w areszcie przebywa cały czas.

Janusz K. to mąż właścicielki nieistniejącego już przedszkola, które działało w bloku przy ul. Sybiraków w Łomży. Dzięki temu mężczyzna miał łatwy dostęp do placówki i jak się okazało także dzieci. Ze względu na dobro prowadzonego postępowania już prokuratorskie śledztwo prowadzone było w wielkiej dyskrecji. Z tej samej przyczyny, decyzją sądu, także sama rozprawa odbywa się za zamkniętymi drzwiami. 
Zgodnie z zapisami artykułem 200. § 1. Kodeksu Karnego: „Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę