Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Na zakupy do nowej hali w połowie marca?

„Od 3 do 5 tygodni potrwa procedura uzyskania pozwolenie na użytkowanie nowej hali targowej” – poinformował Łukasz Czech z ratusza. Wczoraj zakończył się odbiór hali zbudowanej wraz z wiatą na targowisku miejskim przy dworcu PKS. Komisja stwierdziła kilka rzeczy do wymiany, poprawy czy uzupełnienia, ale wskazane usterki nie wykluczają prowadzenia dalszych czynności zmierzających do otwarcia obiektu. - Po uzyskaniu pozytywnych opinii Państwowej Straży Pożarnej i Sanepidu, Urząd Miejski będzie mógł wystąpić do nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie obiektu – informuje Czech.

Jak podaje Czech w protokole z odbioru końcowego komisja wpisała do wymiany dwie uszkodzone rolety, poprawę konstrukcji stalowej daszków wejściowych, przeszpachlowanie i malowanie wszystkich słupów zewnętrznych, zabezpieczenie uszkodzonych płyt warstwowych od strony zewnętrznej oraz zagospodarowanie terenu zielenią łącznie z jego ukształtowaniem. Część tych poprawek ma zostać wykonana do końca lutego, pozostałe zaś do końca maja br.
Na wejście do nowej hali czekają już kupcy. Większość z 86 boksów została już rozdysponowana. Zajmą je „stali” handlowcy ze starego targowiska miejskiego i 17 deklarujących chęć przeniesienie się do nowej hali targowej ze starej na Starym Rynku. Zarządzenie rozdzielające pierwsze 59 boksów prezydent podpisał w poniedziałek i uprawomocni się ono po dwóch tygodniach czyli w poniedziałek 24 lutego. Dopiero wówczas Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które rozpoczęło już proces przejmowania budynku,  będzie mogło zawierać pierwsze umowy z kupcami. 
Zakupy w nowej hali mieszkańcy Łomży będą mogli zrobić dopiero po wydaniu przez Powiatowy Nadzór Budowlany pozwolenia na użytkowanie obiektu. Ratusz szacuje, że procedura ta potrwa od 3 do nawet 5 tygodni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę