czwartek, 02 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Jubileusz WORD-u

Foto: Jubileusz WORD-u
cz pt, 12 września 2008 15:23

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży świętuje jubileusz 10-lecia. Placówka rozpoczęła działalność 1 lipca 1998 roku, ale dopiero dziś zorganizowano uroczyste obchody. W ramach „świętowania” w Ośrodku zorganizowano szkolenie dla współpracujących z nim szkół nauki jazdy, były także życzenia od VIP-ów..., a korzystając z okazji, że ze względu na uroczystości nie zaplanowano egzaminów, ekipa remontowa zajęła się naprawą asfaltu na placu manewrowym.

Nowy „Wielki Rycerz”

Foto: Nowy „Wielki Rycerz”
cz pt, 12 września 2008 08:56

Łomżyńska Rada Zakonu Rycerzy Kolumba wybrała nowego Wielkiego Rycerza. Został nim Jan Bajno – wiceprzewodniczący Rady Miasta Łomża i z-ca dyrektora łomżyńskiego szpitala. To już trzeci Wielki Rycerz tej katolickiej organizacji, która powołano do życia przed dwoma laty.

Zapalił się traktor

Foto: Zapalił się traktor
cz pt, 12 września 2008 07:39

Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru ciągnika rolniczego pod Stawiskami. Akcja ratunkowa kolneńskich strażaków trwała około godziny. Straty wstępnie wyceniono na ok. 5 tys zł.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu

Foto: W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczest...
cz pt, 12 września 2008 07:19

W 2007 roku w wypadkach drogowych w całym kraju poszkodowanych zostało blisko 69 tys. osób. Bardzo liczną grupę ofiar stanowią piesi, którzy obok rowerzystów i motorowerzystów określani są mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie zderzenia z innym pojazdem kierowca może liczyć na poduszki powietrzne lub pasy bezpieczeństwa, a pieszego i rowerzysty nie chroni nic. Policjanci podkreślają, że za bezpieczeństwo pieszych na drodze odpowiedzialni są zarówno oni sami jak i kierowcy.

Chcą drogi, nie obietnic

Foto: Chcą drogi, nie obietnic
cz cz, 11 września 2008 22:55

Mieszkańcy podłomżyńskiego Janowa żądają wykonania obiecanej przez władze gminy drogi. Niespełna kilometr asfaltówki miał być zrobiony w tym roku, ale nie będzie... Oburzeni mieszkańcy protestują przeciwko spychaniu tej inwestycji na następne lata. Jak mówią sytuacja powtarza się już po raz kolejny. Tymczasem gdy pada droga robi się jak bagienko, a ich posiadłości zalewa woda płynąca z okolicznych pól. Wraz z nową drogą miał być wykonany specjalny rów kanalizacyjny odprowadzający wody opadowe do strumyka za wsią.

Nasze mleczarnie na „liście 500”

Foto: Nasze mleczarnie na „liście 500&#...
cz cz, 11 września 2008 07:38

Mlekpol i Mlekovita - dwie największe spółdzielnie mleczarskie regionu znalazły się na liście 500 największych przedsiębiorstw Europy Środkowo–Wschodniej. Ranking EUROPA 500 przygotował dziennik „Rzeczpospolita” we współpracy z firmą Deloitte. Na liście zdecydowanie najwięcej – 176 jest firm z Polski. Nasze mleczne „potęgi” znalazły się w piątej setce, ale obie podskoczyły w porównaniu z ubiegłoroczną edycją rankingu.

Wypadek o świcie...

Foto: Wypadek o świcie...
cz cz, 11 września 2008 07:03

Trzy osoby zostały lekko ranne, w porannym wypadku do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej w Łomży. Zderzyły się dwa samochody osobowe – volkswagen passat i opel omega.

Tyszkiewicz wzywa na pomoc Piterę

Foto: Tyszkiewicz wzywa na pomoc Piterę
cz śr, 10 września 2008 18:19

Poseł PO i szef wojewódzkich struktur tej partii Robert Tyszkiewicz zwrócił się do minister „antykorupcyjnej” Julii Pitery z wnioskiem o wszczęcie postępowania kontrolnego w białostockim oddziale Agencji Rynku Rolnego. Wniosek jest następstwem poniedziałkowego programu „Teraz My” stacji TVN, w którym ukazano, że pracę dla znajomego ministra da się załatwić w szepietowskim ODR.

Śmierdząca Łomżyczka

Foto: Śmierdząca Łomżyczka
cz śr, 10 września 2008 14:53

Płynąca przez południowo-zachodnią część Łomży rzeczka Łomżyczka została zanieczyszczona. Kanalizacją burzową do rzeczki przedostały się ścieki z PEPEES-u. W firmie właśnie rusza kampania ziemniaczana. Maciej Gryguc rzecznik prasowy PEPEES-u tłumaczy, ze w wyniku awarii ze specjalnych zbiorników na terenie zakładu wypłynęły wody wykorzystywane do płukania dostarczanych ziemniaków. Strażacy potwierdzają, ze do Łomżyczki przedostały się substancje organiczne. Jak mówią poza specyficznym intensywnym zapachem, póki co nie zauważono żadnych ujemnych dla środowiska skutków wycieku.

Nasze cuda...

Foto: Nasze cuda...
cz śr, 10 września 2008 10:11

Bagna Biebrzańskie i rozlewiska w Narwiańskim Parku Narodowym znalazły się w gronie 21 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Z pośród nich dziennik „Rzeczpospolita” chce wybrać siedem cudów polskiej natury. Właśnie rozpoczęło się głosowanie internautów, którzy mają wskazać te cuda. W plebiscycie, który „Rzeczpospolita” ogłosiła na początku wakacji zgłoszono prawie 200 różnych miejsc w całym kraju. Kapituła złożona z ekspertów – geografa, biologów, fotografików, podróżników – wybrała spośród nich 21 najwartościowszych, z pośród których ma zostać wyłonionych te 7 najpiękniejszych.

Śmiertelny wypadek pod Czyżewem

cz śr, 10 września 2008 08:02

46-letni mieszkaniec Czyżewa Osady zginął w wypadku, do jakiego doszło wczoraj po południu w okolicach wsi Czyżew Sutki. Kierowany przez niego volkswagen polo na łuku drogi wypadł z jezdni i dachował. Mężczyzna zmarł w trakcie reanimacji. Trzy osoby, które wraz z nim jechały samochodem trafiły do szpitali. Jedna z nich w stanie ciężkim została przetransportowana do Białegostoku.

Zmiana w Komendzie

Foto: Zmiana w Komendzie
cz wt, 09 września 2008 16:14

Tylko do końca tygodnia będzie pracował w łomżyńskiej policji młodszy inspektor Robert Częścik. I z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży zmienia pracę. Informację potwierdził Komendant Mirosław Rozumek.

Prawo jazdy w nowych Man-ach

Foto: Prawo jazdy w nowych Man-ach
cz wt, 09 września 2008 12:15

Od dziś kierowcy zdający egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii C i C + E w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży mają do dyspozycji nowe samochody. To ciężarówki MAN TGL. Ośrodek zakupił dwa takie samochody.

Bogacimy się...

cz wt, 09 września 2008 09:03

Blisko 6 mln zł (5978003zł) zarobił w ubiegłym roku jeden z lokalnych przedsiębiorców. To o ponad pół miliona więcej niż w 2006 roku. Okazuje się, że bogaci się nie tylko on. Z danych udostępnionych przez Urząd Skarbowy wynika, że w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego w ciągu ostatniego roku podwoiła się liczba tych, którzy są w stanie rocznie zarobić ponad milion złotych. W 2007 roku było ich 40, a rok wcześniej tylko 20.

W walce z dilerami...

Foto: W walce z dilerami...
cz pon, 08 września 2008 13:54

- Marihuana, amfetamina i coraz częściej tabletki extazy – przede wszystkim te narkotyki rozprowadzają dilerzy w regionie. Zdaniem prokuratorów problem przestępczości narkotykowej staje się coraz większy. Tylko w tym roku wyrokami sądowymi skazano już co najmniej 10 osób, a kolejne kilkanaście podejrzanych o handel białą śmiercią siedzi w tymczasowym areszcie. Większość spraw ujawniono w okolicach Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa, ale jak podkreśla Henryk Żochowski Prokurator Okręgowy w Łomży nie oznacza to, że na pozostałym terenie tego rodzaju przestępczość jest mniejsza.

Uwaga burze

cz pon, 08 września 2008 06:05

Biuro Prognoz Meteorologicznych Białystok ostrzega przed przechodzącymi w poniedziałkowy poranek nad regionem silnymi burzami. Ostrzeżenie jest ważne w godzinach od godz. 5:30 – 9:00. Przewidywana wysokość opadów 5–15 mm, lokalnie do 20–30 mm, a porywy wiatru 60–80 km/godz.

Kosiarze na bagnach

Foto: Kosiarze na bagnach
cz nie, 07 września 2008 22:17

Wiesław Szklanko ze wsi Dawidowizna w gminie Goniądz po raz kolejny został mistrzem w koszeniu łąk bagiennych. Na skoszenie stumetrowego odcinka łąki potrzebował zaledwie trzech minut i 11 sekund. Mistrzostwa po raz siódmy zorganizował Biebrzański Park Narodowy.

Ku czci bohaterów...

Foto: Ku czci bohaterów...
cz so, 06 września 2008 15:57

Walka z wielokrotnie silniejszym najeźdźcą z racjonalnego punktu wiedzenia nie ma sensu, bo jej wynik jest przesądzony... We wrześniu 1939 roku garstka - 720 żołnierzy - obrońców Wizny stanęła przeciw wielotysięcznym hitlerowskim dywizjom pancernym... Obrońcy Wizny walczyli o coś więcej niż tylko o swoje życie... walczyli i ginęli za Ojczyznę, za wolność i honor... Symbolem bohaterstwa obrońców Wizny jest dowódca kapitan Władysław Raginis, który po kapitulacji ostatniego schronu nie opuścił bronionej pozycji... Dotrzymując danego słowa, że „obroni albo polegnie” odebrał sobie życie wysadzając się granatem.

Kosiarze do dzieła...

Foto: Kosiarze do dzieła...
cz pt, 05 września 2008 17:21

Odcinek łąki - w 90 % porośniętej turzycami - o długości 100 m. i szerokość pokosu nie mniejszej niż 1,5 m będą musieli skosić kosiarze, którzy jw sobotę przystąpią do rywalizacji na Bagnie Ławki w Biebrzańskim Parku Narodowym To właśnie tu odbędą się III Mistrzostwa Europy a VII Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”.

A na imię mu będzie... „Zambruś”

Foto: A na imię mu będzie... „Zambruś&#...
cz pt, 05 września 2008 15:10

„Zambruś” - tak na imię będzie miał żubr, który przed miesiącem stanął w Zambrowie. Właśnie rozstrzygnięto konkurs w którym szukano odpowiedniego imienia... Zdaniem jury imię Zambruś tworzy pozytywne skojarzenia z miastem, a zdrobnienie oddaje młody (3 letni) wiek zwierzęcia. Co ciekawe tak żubra chciało nazwać aż 10 z 87 osób, które nadesłały swoje propozycje.

« · «« · 839 · 840 · 841 · 842 · 843 · 844 · 845 · 846 · 847 · 848 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę