niedziela, 29 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Nasze cuda...

Foto: Nasze cuda...
cz śr, 10 września 2008 10:11

Bagna Biebrzańskie i rozlewiska w Narwiańskim Parku Narodowym znalazły się w gronie 21 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Z pośród nich dziennik „Rzeczpospolita” chce wybrać siedem cudów polskiej natury. Właśnie rozpoczęło się głosowanie internautów, którzy mają wskazać te cuda. W plebiscycie, który „Rzeczpospolita” ogłosiła na początku wakacji zgłoszono prawie 200 różnych miejsc w całym kraju. Kapituła złożona z ekspertów – geografa, biologów, fotografików, podróżników – wybrała spośród nich 21 najwartościowszych, z pośród których ma zostać wyłonionych te 7 najpiękniejszych.

Śmiertelny wypadek pod Czyżewem

cz śr, 10 września 2008 08:02

46-letni mieszkaniec Czyżewa Osady zginął w wypadku, do jakiego doszło wczoraj po południu w okolicach wsi Czyżew Sutki. Kierowany przez niego volkswagen polo na łuku drogi wypadł z jezdni i dachował. Mężczyzna zmarł w trakcie reanimacji. Trzy osoby, które wraz z nim jechały samochodem trafiły do szpitali. Jedna z nich w stanie ciężkim została przetransportowana do Białegostoku.

Zmiana w Komendzie

Foto: Zmiana w Komendzie
cz wt, 09 września 2008 16:14

Tylko do końca tygodnia będzie pracował w łomżyńskiej policji młodszy inspektor Robert Częścik. I z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży zmienia pracę. Informację potwierdził Komendant Mirosław Rozumek.

Prawo jazdy w nowych Man-ach

Foto: Prawo jazdy w nowych Man-ach
cz wt, 09 września 2008 12:15

Od dziś kierowcy zdający egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii C i C + E w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży mają do dyspozycji nowe samochody. To ciężarówki MAN TGL. Ośrodek zakupił dwa takie samochody.

Bogacimy się...

cz wt, 09 września 2008 09:03

Blisko 6 mln zł (5978003zł) zarobił w ubiegłym roku jeden z lokalnych przedsiębiorców. To o ponad pół miliona więcej niż w 2006 roku. Okazuje się, że bogaci się nie tylko on. Z danych udostępnionych przez Urząd Skarbowy wynika, że w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego w ciągu ostatniego roku podwoiła się liczba tych, którzy są w stanie rocznie zarobić ponad milion złotych. W 2007 roku było ich 40, a rok wcześniej tylko 20.

W walce z dilerami...

Foto: W walce z dilerami...
cz pon, 08 września 2008 13:54

- Marihuana, amfetamina i coraz częściej tabletki extazy – przede wszystkim te narkotyki rozprowadzają dilerzy w regionie. Zdaniem prokuratorów problem przestępczości narkotykowej staje się coraz większy. Tylko w tym roku wyrokami sądowymi skazano już co najmniej 10 osób, a kolejne kilkanaście podejrzanych o handel białą śmiercią siedzi w tymczasowym areszcie. Większość spraw ujawniono w okolicach Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa, ale jak podkreśla Henryk Żochowski Prokurator Okręgowy w Łomży nie oznacza to, że na pozostałym terenie tego rodzaju przestępczość jest mniejsza.

Uwaga burze

cz pon, 08 września 2008 06:05

Biuro Prognoz Meteorologicznych Białystok ostrzega przed przechodzącymi w poniedziałkowy poranek nad regionem silnymi burzami. Ostrzeżenie jest ważne w godzinach od godz. 5:30 – 9:00. Przewidywana wysokość opadów 5–15 mm, lokalnie do 20–30 mm, a porywy wiatru 60–80 km/godz.

Kosiarze na bagnach

Foto: Kosiarze na bagnach
cz nie, 07 września 2008 22:17

Wiesław Szklanko ze wsi Dawidowizna w gminie Goniądz po raz kolejny został mistrzem w koszeniu łąk bagiennych. Na skoszenie stumetrowego odcinka łąki potrzebował zaledwie trzech minut i 11 sekund. Mistrzostwa po raz siódmy zorganizował Biebrzański Park Narodowy.

Ku czci bohaterów...

Foto: Ku czci bohaterów...
cz so, 06 września 2008 15:57

Walka z wielokrotnie silniejszym najeźdźcą z racjonalnego punktu wiedzenia nie ma sensu, bo jej wynik jest przesądzony... We wrześniu 1939 roku garstka - 720 żołnierzy - obrońców Wizny stanęła przeciw wielotysięcznym hitlerowskim dywizjom pancernym... Obrońcy Wizny walczyli o coś więcej niż tylko o swoje życie... walczyli i ginęli za Ojczyznę, za wolność i honor... Symbolem bohaterstwa obrońców Wizny jest dowódca kapitan Władysław Raginis, który po kapitulacji ostatniego schronu nie opuścił bronionej pozycji... Dotrzymując danego słowa, że „obroni albo polegnie” odebrał sobie życie wysadzając się granatem.

Kosiarze do dzieła...

Foto: Kosiarze do dzieła...
cz pt, 05 września 2008 17:21

Odcinek łąki - w 90 % porośniętej turzycami - o długości 100 m. i szerokość pokosu nie mniejszej niż 1,5 m będą musieli skosić kosiarze, którzy jw sobotę przystąpią do rywalizacji na Bagnie Ławki w Biebrzańskim Parku Narodowym To właśnie tu odbędą się III Mistrzostwa Europy a VII Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”.

A na imię mu będzie... „Zambruś”

Foto: A na imię mu będzie... „Zambruś&#...
cz pt, 05 września 2008 15:10

„Zambruś” - tak na imię będzie miał żubr, który przed miesiącem stanął w Zambrowie. Właśnie rozstrzygnięto konkurs w którym szukano odpowiedniego imienia... Zdaniem jury imię Zambruś tworzy pozytywne skojarzenia z miastem, a zdrobnienie oddaje młody (3 letni) wiek zwierzęcia. Co ciekawe tak żubra chciało nazwać aż 10 z 87 osób, które nadesłały swoje propozycje.

Nielegalny alkohol...

cz pt, 05 września 2008 10:04

Ponad 80 litrów alkoholu skonfiskowali łomżyńscy policjanci. Alkohol - bez polskich znaków skarbowych akcyzy – znaleziono w samochodzie którym jechał obywatel Armenii, a później także na terenie posesji gdzie mieszkał Ormianin. Teraz grozi do roku więzienia...

Rolnicze święta w Szepietowie

Foto: Rolnicze święta w Szepietowie
cz pt, 05 września 2008 07:18

Przez najbliższe dwa dni Szepietowo ponownie stanie się celem podróży tysięcy rolników z regionu. Tutejszy Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na I Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego, Dnień Kukurydzy i I Wojewódzki Konkurs Orki. Te wszystkie imprezy już w ten weekend.

69. rocznica obrony Wizny

Foto: 69. rocznica obrony Wizny
cz pt, 05 września 2008 06:14

W Wiźnie rozpoczynają się dziś kilkudniowe obchody 69 rocznicy obrony Wizny przed nawałą hitlerowską we wrześniu 1939 roku. Ze względu na ogromną dysproporcję sił, bój pod Wizną nazywany jest „polskimi Termopilami”. 720 polskich żołnierzy broniło Ojczyzny przed nacierającą armią 42 tys. Niemców.

„Urodziny” Katedry

Foto: „Urodziny” Katedry
cz cz, 04 września 2008 15:08

Łomżyńska Katedra to najstarszy kościół w tej części Polski. Jej budowę rozpoczęto w 1504 roku staraniem księżnej Anny Mazowieckiej i jej synów. Trwała ponad 20 lat. W1526 r. odbyło się uroczyste przeniesienie do nowego kościoła pw. w. Michała Archanioła chrzcielnicy ze starego kościoła Rozesłania Apostołów. W tym też czasie do nowego kościoła przeniesiono uprawnienia parafialne... Dziś 4 września obchodzona jest kolejna rocznica liturgicznej konsekracji świątyni. Licząca około pół tysiąca lat Katedra w Łomży jest jak kronika... W jej murach zapisana jest historia miasta, Polski i chrześcijaństwa...

W regionie najlepiej płacą w branży energetycznej...

cz cz, 04 września 2008 08:13

O około 480 złotych mniej niż w kraju wyniosło w drugim kwartale 2008 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw na terenie województwa podlaskiego. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w skali kraju wynagrodzenie to wyniosło 3146 zł, a u nas raptem 2666 zł.

Ostatnie letnie kąpieliska...

cz cz, 04 września 2008 07:04

Mimo zakończenia wakacji w dalszym ciągu funkcjonują jeszcze dwa „pełnoprawne” kąpieliska, w których mieszkańcy regionu mogliby – gdyby pogoda była odpowiednia – szukać ochłodzenia. To kąpieliska na jeziorze Rajgrodzkim przy Ośrodkach Wypoczynkowych „Knieja” - „Łabędź”. Jak poinformował sanepid woda w obu kąpieliskach jest przydatna do kąpieli.

Wakacje na drogach

cz cz, 04 września 2008 06:10

24 osoby zabite i niemal 270 rannych to tragiczny efekt blisko 200 wypadków, które przez dwa wakacyjne miesiące wydarzyły się na drogach województwa podlaskiego. Trzeba dopowiedzieć, że przez lipiec i sierpień tego roku policjanci tylko na terenie województwa podlaskiego zatrzymali 1068 pijanych kierowców którzy popełnili przestępstwo – czyli we krwi mieli więcej niż 0,5 promila alkoholu.

Grzymała już zwolniony...

Foto: Grzymała już zwolniony...
cz śr, 03 września 2008 13:37

Pogwałceniem prawa nazywa Wiesław Grzymała – przewodniczący Rady Miasta Łomży – zwolnienie go z funkcji kierownika miejscowego powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przed tygodniem na rozwiązanie z Grzymałą stosunku pracy nie zgodzili się miejscy radni, a mimo to wczoraj wręczono mu wypowiedzenie. Grzymała mówi, że to „atak polityczny” i zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Autostrada do... nieba

Foto: Autostrada do... nieba
cz śr, 03 września 2008 11:44

Codziennie policjanci z drogówki zatrzymują piratów drogowych. Niektórzy z nich łamią zasady prawa i zdrowego rozsądku. Kilka dni temu pod Augustowem policjanci nagrali dwa tiry, które jednocześnie wyprzedzały autobus... Tego samego dnia pod Zambrowem zarejestrowano motocyklistę, który na liczniku miał ponad 200 km/h...

« · «« · 838 · 839 · 840 · 841 · 842 · 843 · 844 · 845 · 846 · 847 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę