Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 23 maja 2022 napisz DONOS@

Biskup obmył nogi księżom

cz cz, 24 marca 2005 18:07

Podczas wieczornej Mszy Świętej w Katedrze biskup łomżyński Stanisław Stefanek obmył i ucałował nogi 12 księżom diecezji łomżyńskiej. Obrzęd ten miał przypominać pokorną służbę Jezusa Chrystusa, który umył nogi swoim uczniom i pozostawił im przykazanie miłości: „Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem" (J 13,15).

Chcą unieważnienia uchwały w „sprawie hipermarketu„

cz cz, 24 marca 2005 11:22

Unieważnienia uchwały łomżyńskich radnych w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu u zbiegu ulic Wyszyńskiego Sikorskiego i Zawadzkiej domagają się łomżyńscy kupcy. Wraz z grupą kilku radnych oraz mieszkańcami terenu gdzie miałby powstać pierwszy w Łomży hipermarket, złożyli wniosek do Wojewody Podlaskiego w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały. Rada Łomżyńskich Handlowców twierdzi, że na bazie opinii prawnych z dwóch niezależnych kancelarii, złożone do Wojewody wnioski dotyczą naruszeń zasad sporządzania planu miejscowego oraz naruszeń trybu ich sporządzania - to ich zdaniem przesłanki do unieważnienia uchwały łomżyńskich radnych.

Wielki Czwartek

cz cz, 24 marca 2005 10:52

Około 300 księży z całej diecezji łomżyńskiej spotkało się przed południem w katedrze łomżyńskiej. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia przez Jezusa Chrystusa Eucharystii i Kapłaństwa. Na pamiątkę tego wydarzenia we wszystkich kościołach katedralnych odprawiana jest tzw. Msza św. Krzyżma podczas której biskupi święcą oleje, potrzebne do udzielania sakramentów, konsekracji kościołów lub naczyń liturgicznych. Tą Mszę św. celebrują ze swoim biskupem licznie przybyli kapłani. Oni też ponawiają swoje ślubowania złożone w dniu święceń kapłańskich.

Nowe władze ŁIP-H

cz śr, 23 marca 2005 12:08

Podczas wczorajszego walnego zgromadzenia sprawozdawczo wyborczego wybrano nowych członków Rady Łomżyńskiej Izby Przemysłowo- Handlowej. Prezesem Izby został Maciej Krzysztof Zajkowski. Na tym stanowisku zastąpi on Ryszarda Chrostowskiego, który kierował radą przez ostatnie 2 lata. W skład nowej Rady Izby weszli także jako vice prez.- Józef Kosiorek i Monika Kurpiewska.

Tir ze świniami w rowie

cz wt, 22 marca 2005 12:49

Kilkanaście minut po 10-tej w okolicach Wygody na trasie Łomża – Zambrów Tir – ciężarowa Scania - uderzył w przydrożne drzewa i przewrócił się na jezdnię całkowicie ją blokując. W wypadku ucierpiało dwóch pasażerów jadących ciężarówką, kierowca uciekł z miejsca wypadku. Przewożone w naczepie świnie wypadek przeżyły. Tylko kilka z nich doznało lekkich obrażeń.

Mioduszewska zamiast Szerszenia

cz wt, 22 marca 2005 08:11

Po raz pierwszy w historii powiatu łomżyńskiego radni powiatowi wymienili członka zarządu powiatu. Podczas wczorajszej nadzwyczajnej sesji na wniosek starosty Wojciecha Kubraka z zarządu odwołano Witolda Szerszenia, a w jego miejsce powołano Henrykę Mioduszewską. Starosta potrzebę dokonania zmian w składzie zarządu tłumaczył, że ów radny nie identyfikował się ostatnio z pracą całego zarządu powiatu.

Przeciw Konstytucji Europejskiej

cz pon, 21 marca 2005 22:45

„Odrzućmy unijną konstytucję bo zagraża suwerenności Polski” – tak mówili uczestniczy konferencji „Odrzućmy unijną konstytucję” zorganizowanej w Centrum Katolickie im. Jana Pawła II w Łomży. Konferencję zorganizowały łomżyńskie: Liga Polskich Rodzin i Młodzież Wszechpolska. Głównym jej prelegentem był prof. dr hab. Ryszardem Benderem z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Radni sejmiku za planem oddłużenia szpitali

cz pon, 21 marca 2005 18:59

Radni sejmiku województwa podlaskiego chcą, by zarząd województwa przedstawił konkretne plany oddłużenia podległych samorządowi szpitali i wsparcia finansowego tych placówek. Mają na to miesiąc. Radni jednogłośnie przyjęli w poniedziałek stanowisko w tej sprawie. To efekt kilkugodzinnej debaty na temat sytuacji szpitali w regionie na sesji sejmiku w Białymstoku. Przysłuchiwali się jej związkowcy z Podlaskiej Federacji Pracowników Ochrony Zdrowia oraz Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych.

Wody w Narwi i Biebrzy coraz więcej

cz pon, 21 marca 2005 11:49

W górnym biegu Narwi - na stanowiskach pomoru poziomu wody w miejscowościach Narew i Suraż rzeka osiągnęła już stany ostrzegawcze, a do przekroczenia stanów alarmowych brakuje jej około 20 cm, tymczasem w ciągu ostatniej doby w Surażu przybyło jej 31 cm. Na stanowisku w Wiźnie do stanu ostrzegawczego Narwi brakuje jeszcze 14 centymetrów – to mniej więcej tyle o ile podniosło się lustro wody wczoraj.

Nowe okna i nowe windy dla łomżyńskiego szpitala

cz pon, 21 marca 2005 09:28

W tym roku Szpital Wojewódzki w Łomży będzie miał wymienione wszystkie okna i trzy z czerech wind. Pieniądze potrzebne na inwestycje w głównej mierze będą pochodzić z funduszy europejskich. Projekt wymiany szpitalnych okien i wind w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego został zaakceptowany przez zarząd województwa podlaskiego. Szpital łomżyński na ten cel ze ZPORR-u otrzyma około półtora miliona złotych, a cała inwestycja będzie warta około dwóch milionów – mówi dyrektor szpitala Marian Jaszewski.

XX łomżyńskie spotkania młodych

cz so, 19 marca 2005 22:52

Około tysiąc osobową grupę młodych ludzi w sobotę wieczorem w Drodze Krzyżowej ulicami Łomży poprowadził biskupem łomżyńskim Stanisław Stefanek. Wieczorna Droga Krzyżowa była głównym punktem pierwszego dnia obchodów XX Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej. Młodzi ludzie mimo mrozu i silnego wiatru z modlitwą i śpiewem na ustach przeszli przez osiedle południe z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego do kościoła pw. Bożego Ciała przy ul. Przykoszarowej.

Łomżyczka opadła

cz so, 19 marca 2005 09:38

W nocy poziom wody w tej rzeczce opadł o około metr. Tam gdzie wczoraj było zalane Wody Łomżyczki wróciły już do koryta. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków ochłodzenie, które wieczorem dotarło nad region powstrzymało roztopy. Dzięki temu nadmiar wody w Łomżyczce zdążył odpłynąć do Narwi nim przekroczył stany wały przeciwpowodziowe w okolicach osiedla „Maria”.

Apel o przedświąteczną pomoc

cz pt, 18 marca 2005 16:26

Wspólnota ,, Rodzina Otwartych Serc" im Św. Brata Alberta przy parafii Katedralnej p.w. Św. Michała Archanioła wspólnie z Radą Osiedla nr 4 w Łomży apelują do ludzi dobrej woli o pomoc. Potrzebna jest pościel, odzież, sprzętu gospodarstwa domowego, a także żywność.

Woda rośnie w oczach

cz pt, 18 marca 2005 13:06

Tak mówi Krzysztof Wróblewski z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wody w Łomżyczce jest coraz więcej coraz więcej posesji jest zalanych i coraz więcej bezpośrednio zagrożonych zalaniem. Kilka minut przed 13-tą Wróblewski przyznał, że niebezpieczeństwo podtopienia realnie jest już nawet na osiedlu domków jednorodzinnych „Maria”. Z powodzią walczą juz służby miejskie przy ulicach Jasnej, Cichej i na posesji przy ul Poznańskiej 7.

Wody coraz więcej... Łomżyczka wylała

cz pt, 18 marca 2005 08:35

Kilkudniowa odwilż i padający deszcz doprowadziły do tego czego się obawiano. Woda zalewa niżej położone posesje, piwnice i garaże. W Łomży w jednym miejscu z koryta wystąpiła już Łomżyczka – za zwyczaj mała rzeczka, która przepływa przez południowo - zachodnią część miasta. W wodzie są już magazyny firmy Terrazyt przy ul. Spokojnej. Woda podchodzi także pod posesje pomiędzy ulicami Spokojną i Wojska Polskiego.

Podwyżki w ZGM

cz cz, 17 marca 2005 14:18

Około 42 % więcej będą płacić mieszkańcy bloków administrowanych przez MPGKiM w Łomży. Ta najwyższa tegoroczna podwyżka w zasobach Zakładzu Gospodarki Mieszkaniowej dotyczy funduszu remontowego.

Jadą komendanci

cz cz, 17 marca 2005 06:59

Podinsp. Janusz Rybakowski w Łomży, a mł. insp. Krzysztof Radomski w Zambrowie – to jak podaje Gazeta Współczesna nowi komendanci policji w tych miastach. Nowy KMP w Łomży ma pojawić się najdalej za miesiąc – dziś jest szefem białostockiej sekcji Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. W Zambrowie awans na Komendanta ma dostać dotychczasowy zastępca.

Nowe Piekuty walczą o becikowe

cz śr, 16 marca 2005 20:55

Gmina Nowe Piekty będzie się odwoływać od decyzji wojewody. Chodzi o tak zwane becikowe. Tamtejsi radni podjęli uchwałę na mocy której mieszkanki gminy Nowe Piekuty, które urodziły lub przysposobiły dziecko miałyby otrzymywać jednorazowy zasiłek w wysokości 1000 złotych. Decyzję radnych gminy uchylił jednak Wojewoda Podlaski.

NPR wyrówna?

cz wt, 15 marca 2005 10:16

Stworzenie specjalnego programu nadrabiania zaległości rozwojowych dla wschodnich województw Polski chce zambrowski poseł Wojciech Borzuchowski. Program miałby być realizowany na w ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013 i wzorować się na tym wprowadzonym przed kilkunastu laty we wschodnich landach Niemiec. Zdaniem posła, który skierował w tej sprawie interpelację do wicepremier, Ministra Gospodarki i Pracy Jerzego Hausnera takie działanie pozwoli uniknąć wrażeniu, że granica Unii Europejskiej leży na Wiśle, a także przyniesie pozytywny efekt z punktu widzenia polityki zagranicznej poprzez wzmocnienie rozwojowe regionów leżących wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Za m.in. łomżyńskie biuro TVP pod sąd

cz wt, 15 marca 2005 08:39

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zakończył się w poniedziałek trwający od prawie dwóch lat proces kierownictwa białostockiego oddziału Telewizji Polskiej. Chodzi o zorganizowanie w lipcu 2001 roku za pieniądze TVP prywatnego przyjęcia w domu ówczesnego dyrektora białostockiego oddziału TVP w Nieporęcie, wynajęcie na trzy lata bez zgody zarządu TVP lokalu w Trzciannem na biuro Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych imienia Braci Wagów w Wiźnie oraz wynajęcie bez podstaw prawnych od miasta Łomży pomieszczenia na potrzeby Telewizji Białystok.

« · «« · 1168 · 1169 · 1170 · 1171 · 1172 · 1173 · 1174 · 1175 · 1176 · 1177 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę