Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nabierali na nawozy...

Dwóch młodych mieszkańców Warszawy zatrzymali policjanci z Łomży. Mężczyźni podając się za przedstawicieli Zakładów Azotowych w Puławach oferowali rolnikom wyjątkowo tanie nawozy sztuczne. Warunek jaki stawiali, to płatność gotówką teraz „do ręki”, a dostawa towaru za kilka dni. Oferta wydała się podejrzana jednemu z rolników, który powiadomił policję. Okazało się, że to oszuści...

Zatrzymani „biznesmeni” to 25. i 27- letni mieszkańcy Warszawy. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji z Zakładem Azotowym w Puławach nie mieli nic wspólnego. Wpadli dzięki czujności jednego z rolników ze Śniadowa. Gdy zaoferowano mu możliwość kupienia tanich nawozów – po 890 zł za tonę, podczas gdy „normalna” cena sięga 1500 zł – rolnik zadzwonił po policjantów. Ci nie mieli problemów z zatrzymaniem „biznesmenów”. Noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań. Dziś trwały dalsze czynności wyjaśniające.
- Chcemy ustalić, czy ci panowie tylko próbowali oszukać rolnika, czy też wcześniej udało im się oszukać innych – mówi Sławomir Dąbrowski oficer prasowy łomżyńskiej policji.

Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę