Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Nowi sędziowie w Łomży i Zambrowie

Prezydent RP Lech Kaczyński powołał do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego 104 osoby. W tej grupie jest dwóch sędziów z naszego regionu. Na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Łomży Prezydent powołał Łukasza Wołkowicza, a na sędziego Sądu Rejonowego w Zambrowie Piotra Wypycha. Wręczenie aktów nominacyjnych oraz ślubowanie sędziowskie ma się odbyć dziś w południe w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Zgodnie z prawem sędziów powołuje Prezydent RP na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa. Na stanowisko sędziego sądu rejonowego może być powołany ten, kto m.in. posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich, ma nieskazitelny charakter, ukończył wyższe studia prawnicze, złożył egzamin sędziowski lub prokuratorski, pracował w charakterze asesora sądowego lub prokuratorskiego co najmniej trzy lata lub referendarza sądowego przez okres pięciu lat, oraz ukończył 29 lat.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę